• xavier
    12.1k
    Kad ekipa shvati da to donosi (ili odnosi) glasove, sagradit će ga.The Undertaker

    Kako trenutno stvari stoje, obećanje bilo kakvog financiranja stadiona javnim novcem ti može samo odnijeti glasove.
  • reziser
    6.8k
    kaj se tiče glasanja, za mene, nikakva obećanja o stadionu neće ni donijet ni odnijet glasove
    čekam kandidate, ali znam za kog neću glasati sigurno :cool:
  • SAS1987
    14.8k
    Treba li nacrtati da postoji (prešutni) dogovor da se radi pritisak na politiku kako bi se, pred izbore, stadion počeo graditi.The Undertaker

    Jedini pritisak koji će upaliti je da Maksimir ne dobi sigurnostnu dozvolu.

    Politika (Bandić) ne želi srušiti Maksimir i napraviti novi, ne želi napraviti novi stadion na Sveticama niti ne želi da Dinamo sam napravi stadion. Zato je pitanje na mjestu... što uopče žele?

    Da se Dinamo odlučio da želi igrati na Blatu, gdje Bandić očito ima neke interese, vjerovatno bi sagradili stadion u roku od 12 mjeseci.
  • SAS1987
    14.8k
    Ako nekoga zanima a i dobro je da se zna.

    U proračunu nema nikakve postavke za stadion. Barem je ja nisam pronašao.

    Po medijima se navodi da su u proračunu ukljuceni i amandmani oko stadiona:

    "Unatoč svim kritikama oporbe u posljednja dva dana usvojen je upravo proračun Grada Zagreba za 2020. godinu s 28 glasova za budući da su se Bandićevim i HDZ-ovim zastupnicima pridružili i Bruna Esih i Krešimir Kartelo. Njih dvoje su do sada formalno bili u oporbi, no od 34 amandmana oporbe Bandić je usvojio samo njihova tri amandmana pa eto nove suradnje".

    "Nekoliko dana prije sjednice Skupštine Neovisni za Hrvatsku, odnosno Esih i Kartelo najavili su podršku proračunu jer je Bandić zauzvrat odlučio prihvatiti njihova tri amandmana. Bili su to jedini oporbeni amandmani koji su prihvaćeni, a bilo ih je četrdesetak.

    Riječ je o projektima vrijednima 10 milijuna kuna. Prvi je osiguravanje dodatnih sredstava za izradu tehničke dokumentacije za izgradnju stadiona Maksimir (6,5 milijuna kuna)"
  • Kwedi
    3.8k
    svake godine ubacuju u proračun nekakve stavke oko maksimira(statika, preuređenje sjeverne tribine iznutra) i na prvom rebalansu se to odmah makne.
  • Kwedi
    3.8k
    ZAGREBAČKI gradski Ured za financije izvijestio je da proračunski manjak Grada za prošlu godinu iznosi oko 400 milijuna kuna, uz preneseni manjak iz prethodnog razdoblja od 628,9 milijuna kuna, ukazavši pritom na negativan utjecaj poreznih reformi na gradske prihode.



    Čisto kao argument onima koji zazivaju nakon dvadeset godina povlačenja za nos i dalje da se javnim novcem gradi stadion
  • Tradicija bunta
    6.6k
    Ma da, najbolje je da se javnim novcem grade žičare za milijardu eura.
    Stadion nek stoji kakav je, ionako se tamo nema šta vidjet.
  • Kwedi
    3.8k
    Žičara čak nema ni potencijalni interes, stadion ima.
    Al čekati javni novac, kao u xy puta zadnjih trideset godina znači ili platit nešto za duplu cijenu od normalne ili krenuti i na pola stati.

    Jedina normalna i održiva varijanta je da sam kuću gradiš, sve ostalo je osuđeno na fijasko
  • SAS1987
    14.8k
    Da je problem kod stadiona "samo" novac onda bi več davno pronasli rjesenje. Jednostavno, Bandić ocito veliki interes da se ne gradi na Maksimiru ili na Sveticama. Zasto? Mozda neki njegov kompa ima zemljište koje bi valjalo skupo preprodati (prije Kajzerica, sada Blato?).

    Dinamo i neki strucnjaki su predložili da se gradi na Sveticama. Bandić zakomplicira situaciju sa ukljucenjem cijelog kompleksa (nogometni stadion, stadion za atletiku itd). Odmah nakon toga, brez bilo kakvih javnih planova se počinje tamo nesto raditi. Priprema se nekakav teren i ukupavajo cijevi. Dojam je da se tamo nesto radi, tek toliko, za svaki slučaj, da bi se tamo trajno onemogucila(ili barem otežila) gradnja nogometnog stadiona.

    Paralelno (prije koju godinu) nama je plasirana priča da samo krov na sjeveru i zapadu maksimira kosta 20 000 000€. Meni to izgleda ko vrlo uspjesno pranje mozga javnosti da se na Maksimiru nista ne isplati raditi i da je bolje graditi na drugoj lokaciji.

    Da je problem u novcu, on bi obojerucke prihvatio ponudu Dinama da sam financira stadion. Niti nije problem u politickim poenima, jer stadion tipa Rapidov bi mu sigurno dignuo popularnost vise nego zicara. Pa cak i ako bi bio preplacen za npr 10 000 000€.
  • Infinity
    16.5k
    Bandic jednostavno zeli prste u tom stadionu i ne bira sredstva da se umijesa. Ne znam samo zasto nesto ne pokrene ako mu je vec toliko stalo da se okoristi. Da mu nije stalo pustio bi Dinamo da sam to sredi.

    Bandic je rekao da Dinamo moze sam graditi stadion samo ako ce od nekoga kupiti zemljiste i to pod uslovom da je tu prostornim planom planiran stadion. Ne mozes kupiti prazno zemljiste, opet ce te Bandic sabotirate prilikom pretvorbe.

    Danas dodjosmo do zanimljivog rjesenja u nekom privatnom razgovoru. Dinamo bi mogao da se dogovori npr. s Dubravom ili Dragovoljcom. Oko njihovih stadiona ima jako puno prostora, dao bi se tu napraviti stadion. S obzirom da se tu vec nalazi stadion papirologija bi bila laksa za rijesiti.

    S Dubravom/Dragovoljcom bi se dalo dogovoriti da dobiju na koristenje mini stadion u tom nasem planoranom trening kampu. Dalo bi im se srediti i prostorije, kao i dati kamp na koristenje. Za oba kluba bi to bio veliki korak naprijed po pitanju infrastrukture, a Dinamo bi dobio zemljiste za novi stadion, tj. i Dinamo bi profitirao infrastrukturom.

    Pitanje je samo tko je vlasnik stadiona na kojima igraju Dubrava i Dragovoljac. Ako je to Grad onda je to opet problem.
  • xavier
    12.1k


    Kako smo ti već više puta napisali, sve je to u vlasništvu grada.

    A i da nije, ne znam kako misliš da bi dobili dozvolu bilo što raditi kontra Bandićeve volje.

    I najvažnije, nemojte biti smiješni i misliti da klub stvarno misli izgraditi stadion svojim novcem. Sve te izjave su samo dio pritiska na grad.
  • Infinity
    16.5k
    Znam da su svi sportski objekti u vlasnistvu gradova, tj. skoro svi. Za Dubravin sam znao da je gradski, jer oni sad cekaju da im Grad sredi tribinu kako bi mogli kuci igrati Drugu ligu. Za Siget sam bio siguran 99% da sam negdje vidio da je HD vlasnik objekta.
  • SAS1987
    14.8k
    I najvažnije, nemojte biti smiješni i misliti da klub stvarno misli izgraditi stadion svojim novcem. Sve te izjave su samo dio pritiska na grad.xavier

    Dinamo nema 50 000 000€ do 70 000 000€ koliko bi trebalo za novi stadion. Zato bi se vjerovatno islo u partnerstvo sa gradom (slično je u Beču).

    Dobro je da razgovaramo o opcijama ali cinjenica je da več par mjeseci proslo od odluke da dinamo i grad idu u partnerstvo. Od tada nista oko stadiona. Niti jednog sastanka, izjave, nista. Vjerovatno ih je Banderas direktno otplilio i usutkao jer uz sva sranja koje ima samo mu jos Maksimir treba :rofl: a uprava nema interesa / muda raditi protiv njega.
  • SAS1987
    14.8k
    Zoki o stadionu

    "Ali, htio bih i da zaživi odluka o gradnji stadiona. Sve je verbalno, još ništa nema na papiru. Vjerujem da će grad to konkretizirati, Dinamo stoji na raspolaganju, želimo biti dio toga svega, ali nismo mi ti koji želimo donijeti odluku. Ono što mene žalosti, da je za Svetice, gdje bi bio idealan Dinamov kamp, već odlučeno da bude atletski stadion. Respektiram atletičare, želim da imaju odlične uvjete, ali mi je neprirodno da pokraj stadiona za koji je odlučeno da će biti ovdje, tražimo kamp negdje drugdje. To ne mogu razumjeti. Broj terena koji sad imamo je premali, jako smo se razbacali po gradu da nešto nađemo, naravno, moramo kupiti, uložiti osim ako se nekim čarobnim štapićem ipak dogodi promjena oko Svetica. Kad bi se tamo izgradila još tri-četiri terena, to bi bilo idealno."
  • xavier
    12.1k


    Zoki nek se brine oko svoje kazne kad postane pravomoćna i oko ostalih procesa, a stadion nek ostavi na miru i nek ne govori o Dinamu u prvom licu.

    On i brat su pokrali više nego dovoljno za krasan novi stadion.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.