• jedan u nizu
    6.8k
    Mislim da ce opet ljudi kupiti godisnje za sjever (jer su jeftinije) da bi si osigurali mjesto za europu, tj prvokup ulaznica.
    Otici ce na derbije ssa Hajdukom i Rijekom, mozda jos par utakmica i to je to.
    Financijski ce im ispasti skoro kao i sad kada su odmah kupovali za prakticki iste utakmice.

    Ne vjerujem da ce to skroz rijesiti problem
  • The Undertaker
    4.5k
    Opet ponavljam, takav model jest pošteniji jer izbacuje faktor kockanja. Za ligu znaš koliko utakmica kupuješ, kup je kao gratis jer Dinamo ionako igra većinu utakmica vani a za Europu kupuješ pojedinačno ili paket gdje opet znaš što točno kupuješ. Samo što je navika zajebana stvar.
    Na stranu sve, iza svega mora stajati matematika pozitivna za klub. Nema smisla imati "pošteniji" model koji će biti financijski lošiji za klub i još k tomu izazvati otpor pretplatnika.
  • emilperska
    4.4k

    Nedostaje istok, ali jako za ovaj model prodaje godišnjih koji se gura.
    U ovoj situaciji gdje imaš sjever i zapad samo(dolje). Sjever se ide s dosta dosta nižim cijenama, zapadu se nabija cijena i neka vrijednost iako svi znamo na šta liči Maksimir i kakvi su uvjeti od listopada do ožujka. I onda se nabije ta cijena za zapad. Ljuti su pretplatnici sa zapada/istoka, ljuti su iz grupe jer nema slobodnih mjesta za derbije i Europu. Dio ekipe kupi godišnje za sjever jer su im pristupačne i nastavi ić na isti broj utakmica kao što bi išao da je kupio za zapad.
    S ovim stadionom nakon potresa koji je takav kakav je, ovo je lose lose situacija za sve osim za one koji će kupit GK za sjever je su je stvarno htjeli..
    Ako je to problem, a svi mislimo da je. On se neće riješit time što će godišnja bit samo za HNL + prvokup/popust za Europu..
  • Nino Bule
    12k
    Financijski ce im ispasti skoro kao i sad kada su odmah kupovali za prakticki iste utakmice.jedan u nizu

    Nebu ispalo financijski isto
  • jedan u nizu
    6.8k
    Nebu ispalo financijski istoNino Bule

    Nebu ni godisnjacima koji ce ici na vecinu HNL utakmica i na europske.

    Ako si do sada za 100 eura mogao platiti i ici na 6 europskih i 6 domacih, i 'isplatilo' ti se. Onda ce ti se jednako 'isplatiti' ako platis 80 za 6 HNL utakmica i 60 za 6 europskih. (sad bubam cijene).

    Jer ce i onog tko ide na sve isto izaci 80+60 a ici ce na vise HNL utakmica.

    Oni koji kupuju godisnju zbog europskih ne kupuju samo za financijsku isplativnost nego za sacuvano mjestu u tih nekoliko utakmica kada je rasprodan stadion.


    Uostalom, svijest ljudi ce se promijeniti, nemre se to preko jedne sezone promijeniti, nakon 20 godina kobasicarenja.
    Siguran sam da ce izlaznost godisnjaka na HNL ove godine biti veca. Bez obzira na cijenu ili model godisnje karte.
  • Noel
    4.3k
    Ne znam koji će bit model godišnjih al ovo da vrijede samo za HNL je vrijeđanje inteligencije navijača. Ljudi mi smo na ruševini bez krova udaljeni kilometrima od travnjaka. Htjeli bi europske modele godišnjih karata na ovakvom stadionu na koji se ide na vlastitu odgovornost i ludoj ljubavi prema klubu. Nema to veze sa kobasičarenjem i ne znam čim nego zdravom pameti. Ovo sa prvootkupom za godišnjake za europske je isto kao da godišnja vrijedi i za europske jer će logično svaki godišnjak ić na sve tekme Europe.
  • Captain America
    15.1k
    Osijek je lani stavio u ponudu i sigurnu europsku utakmicu za godišnju. Mi ćemo u subotu znati imamo li osigurane grupe ili krećemo od drugog pretkola.

    U čemu je toliki problem uvrstiti sigurne utakmice grupne faze i playoffa (u slučaju pobjede Reala) već će se zajebavati godišnjake s naknadnom kupnjom karata za europske utakmice? Gotovo svi godišnjaci će uzeti i ulaznice za grupnu fazu. Dortmund ima isti princip.

    Jednostavno uvrstite europske utakmice grupne faze i playoffa uz prvokup potencijalne kasnije faze. Nagradite navijače koji će dati ozbiljne novce, a zauzvrat dobiti komfor kakvog bi se posramili niželigaški klubovi u Afganistanu.
  • Nino Bule
    12k
    Nema nikakvog nagrađivanja kod kupovanja ulaznica, idite na tombole nek vas tamo nagrađuju
  • Salva
    2.4k
    U čemu je toliki problem uvrstiti sigurne utakmice grupne faze i playoffa (u slučaju pobjede Reala) već će se zajebavati godišnjake s naknadnom kupnjom karata za europske utakmice?Captain America

    Jer je dolaznost godišnjaka na HNL utakmice u prosjeku manji od 40%, a klub je dosegnuo razinu gdje se i za HNL vrlo često traži ulaznica više, pogotovo za tribine za koje se i godišnja ulaznica može kupiti (SD i ZD). I onda nam se događaju rasprodani stadioni a na tribini sektor i pol prazan.

    Dortmund ima isti princip.Captain America

    Neću o brojkama, jer konkretne ne znam, ali BVB gotovo sigurno ima visok postotak dolaznosti godišnjaka na Bundesligu, koja je vjerovatno i prioritet kod kupovine među ljudima. Liga prvaka je njima u kontekstu atraktivnosti puno manje izražena u odnosu na domaće prvenstvo nego kod nas. HNL i liga prvaka dva su svijeta različita, dok Bundesliga ipak spada u ponajbolje lige svijeta.

    e zajebavati godišnjake s naknadnom kupnjomCaptain America

    Godišnju kartu imam već 6 sezona zaredom, osobno ne vidim nikakav problem u nekoliko klikova online ili dolaskom na karatanu 4 puta u sezoni na uštrb toga da nam stadion doista bude pun kad je rasprodan.
  • Salva
    2.4k
    Ovo sa prvootkupom za godišnjake za europske je isto kao da godišnja vrijedi i za europske jer će logično svaki godišnjak ić na sve tekme Europe.Noel

    Istina. Ali ako bude princip kao i do sada, događa se problematika o kojoj se i pričalo - velika brojka godišnjaka koji ne dolaze na HNL a cilj je da se to smanji koliko god je moguće.

    Ljudi mi smo na ruševini bez krova udaljeni kilometrima od travnjakaNoel

    Ne vidim korelaciju modela godišnje karte u koju nije uključeno europsko natjecanje i ruševina bez krova. Ekipa koja dolazi na Europu opet će doć, samo s fizičkom kartom, a ekipa koja dolazi i na HNL, i dalje će dolaziti.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Ja sam vec dosta prije rekao da je nezgodno ukljucivat europske utakmice u cijenu godisnje ulaznice jer:

    1. Ne znas koje ces europsko natjecanje igrat
    2. Ne znas koliko ces europskih utakmica igrat
    3. Ne znas oce li se mozda neka utakmica igrat pred praznim tribinama/tribinom
    4. Ne znas oces li moc pohodit sve utakmice (a dobar dio cijene godisnje cine i europske utakmice)

    To sto europske utakmice nece bit ukljucene u godisnju ulaznicu ne znaci da ce nam bit oderana koza (ako ce godisnje bit samo za HNL i kup vjerojatno ce bit jeftinije od sadasnjih + eventualan popust za godisnjake prilikom kupovine pojedinacne karte za europsku utakmicu). Pa ljudi koji su usli u klub su i dalje aktivni navijaci i znaju za sve "probleme" i cuju nas glas.

    Pop corn je najavio analizu i vjerujem da ce se vecina nas slozit sa konacnim rezultatom jer ce bit pokrijepljen brojevima i podacima, a oni ne lazu i nisu subjektivni.
  • emilperska
    4.4k
    Ako ljudi iz kluba imaju analitike o tome tko je bio od godisnjih na koliko utakmica (a ocito po pozivu za 26 ljudi) je da imaju. Onda nema razloga da se cijena godisnjih vec ove godine ne formira na temelju dolazaka u sezoni 23/24 i da ukljuci i europske tekme onda jer onaj tko je bio na 20+ utakmkca ove godine, bit ce i sljedece..
    Tu bi onda za veci dio zapada i sjevera, stvari bile kao dosad. A za ove sta idu na jace tekme samo ili koriste "jeftinocu" godisnje karte za sjever da nekom uzmu mjesto, oni bi bili penalizirani financijski pa ju vjv i ne bi uzeli..
  • Nolifer
    7.1k
    Ne treba skakati sa cijenama. Poanta je da budu normalne i realne, bez pretjerane "skupoće" i dostupne svim članovima i navijačima kluba. Da imamo normalni stadion, onda bi veća cijena godišnje bila opravdana....
  • Neron53
    358
    Koliko uopce Dinamo planira vise zaraditi na godisnjima ako se ide u povecanje cijene?
    Ako je to, karikiram, 500 soma eura, onda je bolje forsirati prodaju jednog balast-igraca vise nego nabijati cijene godisnjih.
    Sa druge strane, zasto se nebi pokusalo napraviti dvije vrste (paketa) godisnjih: jedne za domace plus play-off a druge za apsolutno sve tekme.
    Mora se ostaviti solucija svih apsolutno svih tekmi jer u tome i lezi poanta godisnjih.
  • Neron53
    358
    A sto se tice cijena tj mjesta za stare " istocnjake", prije mjesec dana sam tu pisao o mozebitnoj dodjeli jedanog (ili 2)sektora zapada za ekipu koja voli i zeli ustati i zapjevati sa sjeverom a da im ostatak kazalisne publike ne sere. Nije to problem iskomunicirati sa ekipom i tako stvoriti svojevrsni kop na zapadu
    Osobno nikad nisam preferirao istok ali eto, ja bi prvi uzeo takve godisnje.
    Dakako, da to ne bude najsjeverniji sektor zapada. .odakle se sjever ni ne moze pratiti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.