• Cosey
    467
    https://www.bvb.de/eng/Tickets/Seating-plan/Season-Tickets

    Stavio sam gore primjer za Borussiu. Ovo kaj oni imaju je u principu gold i blue verzija godišnje (nije skroz jer ne igraju kvalifikacije i igraju nokaut fazu LP).

    Isto tako, zar nije poanta godišnje da za navijače koji idu na 90% utakmica se financijski isplati plus ne moraju se zajebavati s kupovinom za svaku tekmu pojedinačno?
  • Liks90
    1.2k
    Ekipa, danas smo na 29716 članova, 70 vise u odnosu na jučer :strong:
  • pencilneck
    655
    Za par dana smo na preko 30 somova.
  • Pop corn
    6k
    Za par dana smo na preko 30 somova.pencilneck

    Možda i sutra ujutro vec. Na Dinamovo išlo jako dobro
  • Bosskovitz
    8.4k
    Isto tako, zar nije poanta godišnje da za navijače koji idu na 90% utakmica se financijski isplati plus ne moraju se zajebavati s kupovinom za svaku tekmu pojedinačno?Cosey

    Godišnja će se svakako i dalje isplatiti, oko toga uopće nema dvojbe.
  • dodo992
    9
    Ovo je sigurno nepopularno misljenje, ali godisnje bi se mogle i ukinut.

    Za pocetak zivimo u 21. stoljecu, sve je digitalno i dostupno, svatko u par klikova moze kupiti kartu za bilo koju utakmicu (kao za FD) uz naravno opciju kupovine i na karatani.
    Klub ce prodat tocno onoliko ulaznica koliko ce ljudi doc na stadion, a mislim da nikom nije problem izdvojit 47 sekundi za kupovinu karte online (opet u slucaju da ti se ne stoji u redu na karatani)

    Svakako unaprijed objaviti kolika ce biti cijena ulaznica za HNL, derbije HNL, za ulazak u grupu LP, EL ili KL...
    Clanovima kluba naravno dat neki popust i pravo prvokupa (prvenstveno za europu) pa cak i pravo biranja istog mjesta za Zapad dole, a onda ostatak nakon 2 dana u slobodnu prodaju.

    Sto se tice godisnje i "komfora", na sjeveru tak i tak tog komfora nema jer niti sjedis na mjestu koje si kupio, niti imas poseban ulaz, niti kartu mogu rucno skenirat sa mobitela kao na zapadu da ju ne printas.
    Na zapadu opcenito nikad nije bilo problema oko ulaza ili nesnosnih guzvi i kasnjenja na tribinu (osim ako naravno do 18:55 ne pijes pivu pred stadionom pa se eto cudis da si u 19:00 zakasnio na pocetak tekme)

    Na kraju svega mi cak i benefit cijene nije nerijesiv problem jer bi se uvidom ili filtriranjem dolazaka moglo vidjeti tko je bio na vise od 80% (ili koliko vec) utakmica te mu se na kraju sezone pokloni npr. bon od 50 ili 100 ili 150€ za potrosit u klupskom shopu kao neku nagradu za vjernost, a ujedino i "razliku" u cijeni koja bi bila da je kupio godisnu.

    Rezime ovog posta i prve recenice zapravo bi bio da godisnjaci i nemaju neke ekstra benefite, izuzev nize cijene i sigurnosti svog mjesta bez ikakve odgovornosti prema klubu i grupi.

    I cak mi se ova ideja o nagradivanju onih najvjernijih na kraju sezone cini pravednija nego svima na startu dat popust (kroz godisnju koja je jefinija od zbroja pojedinacnih karata).
  • Ludovic IX
    6.1k
    barcelona ima preko 80000 pretplatnika ali recimo, ove godine, samo njih 15000 se prijavilo da će ići gledat tekme na montjuic dok se camp nou obnavlja. a i inače, dobar dio pretplatnika ne dolazi na tekme jer su iz svih djelova svijeta pa samo jave da ne dolaze na tekmu da se ulaznice puste u prodaju.

    tako da ukidanje godišnjih nema smisla. netko zeli uzet godišnju pa makar za dve tekme godišnje ali osjeća pripadnost s a uzimanjem te godišnje. zbog takvih, treba postojat opcija da se ustupi mjesto ako ne dolaziš i to je to.
  • Gradinamo
    37
    Prijedlog za godišnje ulaznice (malo razrađen). U prodaju idu kao i do sada, isti broj ulaznica i po istim cijenama. Uvesti, ne kao mogućnost nego kao obvezu, da se svaki godišnjak izjasni najkasnije 2-3 dana uoči utakmice dolazi li na utakmicu ili ne i ako ne dolazi daruje li svoju ulaznicu (mjesto na tribini) nekomu koga poznaje (taj je onda obvezan doći jer bi se svaki dolazak/nedolazak bilježio) ili pušta u slobodnu prodaju (dotad bi svi oni koji ozbiljno namjeravaju doći trebali znati dolaze li ili ne na utakmicu). Za puštanje svojega mjesta u prodaju može dobiti neke simbolične bodove vjernosti za popust u shopu ili na stadionu. Time će i klub profitirati jer dvaput prodaje isto mjesto na stadionu. Nadalje, bilježiti svaki dolazak/nedolazak godišnjaka i uvesti klauzulu da se mora biti prisutan (na ovaj ili onaj način) na 75-80% svih utakmica. Kao dolazak/nedolazak broji se i ustupanje svojega mjesta drugoj osobi i njezin eventualni dolazak ili nedolazak (tako bi se pazilo komu se ustupa ulaznica). Ukoliko se bude ispod toga postotka slijedi "kazna" u obliku zabrane kupnje godišnje ulaznice za sljedeću sezonu. Time bi se riješio dobar dio problema koji se ovdje navode zbog nedolaska godišnjaka koji su kupili godišnju ulaznicu zbog nekoliko derbija i europskih utakmica. Naravno, sve je podložno izmjenama i nadopunama.
  • mali M
    4k
    Meni su sve ovo komplikacije. Ja prvi bi uzeo samo za hnl+kup jer sam jedan od onih koji će rađe doć na Dinamo-Šibenik nego Dinamo-City... Stoga bi rađe da postoji ta opcija koja će me eventualno i povoljnije ispast nego da plaćam više za Europu koja me realno ne privlači. Doduše, kako me @Neki tip obrlatio da se vratim na stadion možda se i ovaj dio promjeni... Ostalo za prepuštanje ulaznice je već sve rečeno i slažem se.
  • Direktor
    13
    1. Godišnje su samo za HNL + kup
    2. Godišnjaci imaju pravo prvokupa karata za Europu
    3. Po sezoni možeš 4 karte za tekme prebacit na drugu osobu
    4. Ako ne želiš prebacit kartu na drugu osobu možeš ju dati klubu da ju proda, uz određeni bonus (popusti u fan shopu, popust kod kupovanja karti za Europu...) ili jednostavno ne doć na tekmu
    5. Članovi kluba na članskoj iskaznici imaju karte koje su kupili. Karte se onda ne moraju printat (još jedan od privilegija koju imaš za to kaj si član kluba) i skeniranjem bar koda ulaziš na tribinu
    6. Karte sa godišnjih se prebacuju tak da osoba kojoj ju dobiva, ju podiže na karatani uz neki dokument ili u sustavu upišeš broj članske na koju prebacuješ kartu i karta je gore na članskoj i osoba normalno ulazi na stadion
  • Krpa
    2
    Po mom mišljenju bi bilo bolje da su godišnje samo za HNL, a za Kup i Europu je dovoljno pravo prvokupa.
    Inače bih uveo pravilo da se smije samo četiri puta u sezoni izostati sa tekme, a da mjesto ostane prazno. To prosljeđivanje ili prepuštanje karte klubu ne bih brojao kao prekršaj. Po meni nije problematično da netko proslijedi kartu ili da je na vrijeme prepusti klubu pa da klub to mjesto može nekom drugom prodati. Znači, po mom mišljenju, trebalo bi kazniti ljude ako četiri puta nitko ne dođe na tvoje mjesto i ako ta četiri puta nisi klubu javio da može prodati kartu.
    A prebacivanje karte na drugu osobu nebi nužno odradio na karatani nego bi omogućio i online. Npr. da se qr kod prosljedi mailom ili slično.
  • Mr Anderson
    6k
    Po mom mišljenju bi bilo bolje da su godišnje samo za HNL, a za Kup i Europu je dovoljno pravo prvokupa.Krpa

    Bolja je onda varijanta da godišnja bude za HNL, kup i kvalifikacije za Europu, a pravo prvokupa za paket grupne faze, a ne pojedinačno.
    Osobno sam najskloniji opciji koju smo imali prije. Blue i Gold godišnja karta, ali s većom razlikom u cijeni nego je bilo onda.
  • blue heart 72
    1.5k
    Mislim da se malo previše "talasa", a može biti jednostavno.

    Po meni godišnje za domaća natjecanja + eventualna pretkola za europska natjecanja, sa pravom prvokupa za europske tekme i gostovanja u HNL-u u roku od dva dana.

    Nikakve obavezne prijave dolaska ili nedolaska na tekme.

    U slučaju nedolaska na tekmu mogućnost ustupanja ulaznice osobi po izboru ili "vraćanja" ulaznice klubu da je stavi u slobodnu prodaju. Za vraćanje ulaznice klubu dobiješ neke bodove, koje bi mogao iskoristiti bilo u fan shopu, bilo za klopu ili cugu na stadionu za vrijeme tekme
    Ukoliko je nakon sezone zabilježeno da je akumulirane prisutnost na stadionu (u bilo kojem obliku-vlastiti dolazak, ustupljena ulaznica poznaniku ili vraćena klubu), dobio bi se mailom "žuti karton" sa napomenom, ako se iduće sezone ponovi situacija sa tako slabim dolaskom na utakmice (ispod 50%) gubi mogućnost kupovanja godišnje ulaznice u vremenu od dvije godine.

    Sve jasno, bez ikakvog pritiska moraš ovo, moraš ono. Imaš neke opcije i o tebi samome ovisi želiš ih koristiti ili ne
  • mali M
    4k
    Čak ovo dodjeljivanje karte nekom svom nemora bit uopće komplicirano. Ulogiraš se za kartu, broj svoje članske, samo polje gdje se nadopiše "eventualno" ime korisnika karte ako je drukčije od vlasnika članske/godišnje... možda staviti da mora biti član pa samo upišeš njegov broj članske pa će tako povuć njegove podatke..
  • Cosey
    467
    Po meni godišnje za domaća natjecanja + eventualna pretkola za europska natjecanja, sa pravom prvokupa za europske tekme i gostovanja u HNL-u u roku od dva dana.blue heart 72

    Po meni je ovo najbolja opcija. HNL + pretkola.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.