• Mazalo
    59
    Žalili smo se kad se nema zabranjivalo, a sad bi radili iste stvari. Zabranili bi sve što vam se ne sviđa i ne odgovara. U zadnjih par dana bi neki zabranili izlazak s utakmice u 75 minuti, prodaju godišnjih ulaznica, zatim bi zabranili ulazak "novinarima" koji ne pišu ono što se nama sviđa.
    Pa nismo u sjevernoj Koreji, opustite se malo...
  • Liks90
    1.2k
    Ekipa, jedan prijedlog, sto ne znaci da je dobar i točan, kaj se tiče godišnjih, od dosta ekipe sam čuo da bi bilo najbolje neku shemu Napravit godišnje za HNL, a za Europu prvokup za godišnjake…jer ovak ima dosta ljudi kaj kupe godišnju pa idu samo na europske i onda ostane pol praznog…ispravite me možda griješim Al tak se čini…ili nekak uvest da se mora doc na bar 5 HNL tekmi(a to je teško jer je to već režim koji nije dobar, samo dajem moguća rješenja) ili tako nešto…treba sve uzet u obzir pa ćemo vidjet kakvo će se rješenje nac…sve u svemu; svi znamo da postoje ljudi kaj kupe godišnju samo za europske, to nije tajna, ali mislim da to nije dobro gledajuci iz jednog aspekta…ima dosta ljudi kaj misli tako, ne samo ja… pa eto, ako ima ista dobrog u tome šta sam napisao; neka se razmotri bar dio :smile: @deda
  • seljak86
    2.4k
    Al onda bi se kažnjavalo nas redovite godišnjake oduzimanjem europskih tekmi zbog ovih kaj ne dolaze na HNL.
  • NitkoBitan
    13k
    Ja sam vec prije predlozio model koji mi se cini dosta dobar. Godisnje samo za HNL i kup, a godisnjaci pravo prvokupa i 50% popusta na cijenu pojedinacnih ulaznica za europske utakmice.

    Ljude koji dolaze redovno na utakmice to ne bi nimalo pogodilo, a one koji biraju samo europske/derbije bi vrlo vjerojatno odvratilo od kupnje istih.
  • The Undertaker
    4.3k
    U čemu je problem ako netko plati kartu a ne dođe na utakmicu? Kvare vizualni doživljaj i kulisu ovima koji dolaze zbog atmosfere? Takvi potrošači su sveti gral domaće turističke industrije a nama su problem. Klub prvo treba napuniti sve tribine a tek onda početi tjerati ove sa plaćenim ulaznicama.
  • Tercel
    420
    Pa meni osobno smeta kaj imam godišnju, a da kad ne mogu na tekmu da se moje mjesto ne može prodati dalje. Jer mislim da klub i tribina zaslužuju da svako moguće mjesto bude ispunjeno ako je moguće. Gledajući osobno, dođeš u neke godine kad zbog djece, obitelji, poslovnih obaveza ne stigneš više dolazit na svaku ili skoro svaku tekmu. Ali opet, sa 15+ godina staža ipak znaš kaj je godišnja i koliko muka manje imaš zbog nje. U ovim godinama ti nije ni najmanji problem priuštit si istu. I zašto je ne bi imali i oni koji nisu ajmo reći više redovni na svakoj. Vidim neke prijedloge u tom smjeru pa zato to pišem. Odličan mi je prijedlog sa ovim rješenjima preko aplikacije da ti dođe obavijest di moraš reći dolaziš li ili ne. To naravno ne mora biti za sve utakmice nego za one di se očekuje veća posjeta. Tu bi također trebalo uvest provjeru (to se sigurno da automatizirati) za one koji ne dođu i ne kliknu da nisu došli. I njih na neki način kažnjavati. Godišnja mora biti i neka obaveza i nikome ne bi smjelo biti teško potruditi se i odvojiti par sekundi vremena. Može ti se dogoditi da za neku tekmu ne znaš do zadnjega, ali za 90% tekmi znaš hoćeš li moći ili nećeš. To bi na neki riješilo problem i ovih koji kupuju godišnje samo za europske.
  • BBB Mataa998
    1.3k

    Zasto bi komplicirali stvari ako mozemo uvesti da svoje mjesto prepustis dalje u prodaju ako ne mozes doci na utakmicu?
  • The Undertaker
    4.3k
    Ma ja se slažem potpuno sa tim prijedlogom o mogućnosti ustupanja mjesta. Ako je tehnički ostvarivo, uz prihvatljiv trošak, nema problema.
    Moj post više ide u drugom smjeru. Na koliko smo utakmica mi ove godine imali rasprodan stadion da bi ta opcija imala komercijalan efekt? Ako se ne varam, jedanput ili dvaput i to uz zatvoren Istok. Napunimo mi prvo slobodna mjesta a onda se bavimo ovim već plaćenim. U Kranjčevićevoj će već biti druga stvar.
  • dinamo u srcu
    1.3k
    U čemu je problem ako netko plati kartu a ne dođe na utakmicu?The Undertaker

    Slažem se s time. Ako sam ja ili netko drugi platio godiśnju, imam jednaka prava otić na utakmicu ili ne otić utakmicu, ja sam tu kartu platio i imam pravo napravit što god hoću. Mogu je i potrgat ako hoću.

    Trebalo bi se uvest da ja ako neću ić na utakmicu prepustim mjesto u slobodnu prodaju ili nekom koga znam. Treba poseban brojač godišnjih gdje bi se vidjelo koliko godišnjih ima i koliko ih je njih prepustilo svoje mjesto u slobodnu prodaju u određenom trenutku. Treba postojati vremenski rok na primjer do 4 sata prije utakmice da se može ustupit godišnja ulaznica. To treba napravit doslovce u dva klika 1.Ustupam svoju godišnju za utakmicu 36.kola Hnl-a i 2. Podnesi.

    Vjerojatno ne bi svi koristili tu mogućnost i nebi prepuštali svoju godišnju u slobodnu prodaju, ali neki bi i sve je stvar kulture i treba ljude educirat i kroz koji niz godina i to bi zaživjelo i ljudi bi obavljali tu svoju građansku dužnost.

    Što se tiče kažnjavanja to nema smisla, jer i kad ima karata u slobodnoj prodaji a one se ne prodaju, onda treba kažnjavat i ove koji nisu došli a bilo je karata u slobodnoj prodaji, isto kao što bi kažnjavali ove koji nisu došli a imaju godišnju, a drugi bi možda došli umjesto njih.
  • Direktor
    4
    Prije nekoliko godina mogle su se kupiti Blue i Gold godišnje.
    Blue je bila za prvenstvo i kup a Gold za europu, s time da si imo pravo prvokupa karti za europu ak imaš Blue godišnju. To bi bilo dobro ponovo razmotrit.
    Meni se osobno sviđa sistem koji imaju englezi oko godišnjih. Nekoliko kola prije kraja objave cijene godišnjih za iduću sezonu i oni koji imaju godišnju mogu ju kupit uz neki popust do određenog datuma.
    To je dobro za klub da vidi koliki je interes za godišnje za iduću sezonu i da vidi koliko još godišnjih da treba pustiti u prodaju redovnim putem.
    Možda i to razmotrit u sezoni prije neg kaj se preselimo u Kranjču.
  • jedan u nizu
    6.5k
    I svejedno ce vecina uzeti Gold da mogu ici na europske.
    Godisnja za hnl i kup, a prvokup za europu mi se svida.
    Ali.
    Cijena za europu onda treba biti dosta niza da se isplati. Ako sada za 120 eura mozes gledati sve, nebi bilo fer da za hnl godisnja bude 80 eura, a za europske pojedinacne karte budu 15 eura. I dalje ukupna cijen a za sve treba biti na razini ove godine. Nebi trebalo nista poskupljivati.
    Takoder, sa prvokupom se slazem ali mora biti omogucena online prodaja i ulaz sa kartom na mobu, ili da se to poveze sa godisnjom.

    Jedan od razloga zasto imam godisnju je da ne moram kupovati svaku kartu, ne moram ici do Maksimira, i ne moram printati kartu ako je kupim online.

    Moja ideja je sljedeca.
    Da se na sustavu ulaznice. hr moze povezati godisnja karta zajedno sa clanskom iskaznicom.
    Ako mozes online kupiti temeljem prvokupa jer si vlasnik godisnje, onda to mora biti omoguceno.
    Kada imas povezano, lagano mozes kupiti online ulaznice, i onda ti se ona poveze na godisnju. Znaci nema printanja, nema posebne ulaznice, vec sa svojom godisnjom mozes kupiti kartu i preko iste godisnje uci na stadion. Sustav ti jednostavno omoguci ulaz na tu tekmu ako si kupio kartu.

    Ako kupim godisnju, i ako svejedno za europske tekme moram ici do stadiona ili printati kartu, onda mi to umanjuje 'komociju' koju sam platio da to ne moram raditi. U LP i EL ove godine ce biti 4 domace tekme, plus kvalifikacije, jedna ili potencijalno 3 utakmice. Dodatno ako prodemo skupinu. Dakle minimalno 5, a lako moguce 8 ili 9 utakmica.
  • Mr Anderson
    5.7k
    Ma nikakvo ukidanje godišnjih za Europu radi 100-200 godišnjaka koji ne idu na HNL, a takvih će biti sve manje. Meni, a vjerujem i velikom broju drugih godišnjaka je glavni motiv uzimanja godišnje karte da ne moram razbijat glavu hoću li i kako ću kupiti kartu. Jedno od rješenja je da je moguće ustupiti mjesto kad znaš da nećeš moći na utakmicu. Na zapadu su i inače ove sezone fleksibilni. Nas je pet s godišnjima u ekipi i ak slučajno netko nije mogao uvijek smo našli zamjenu, osobne ionako ne traže. Jedino protiv AEK-a mislim...možda na jednoj protiv Hajduka.
  • jedan u nizu
    6.5k
    Ako ce biti sustav godisnjih kao do sada. Jedna godisnja vrijedi za sve, i vjerovatno ce biti neki sustav prepustanja mjesta (kako ljudi kazu), onda sam cak i za to da se mora potvrditi dolazak za neke utakmice.

    Recimo za europu stavis obavezan dolazak na tekmu. Na ostale utakmice ne, ali za europske moras potvrditi da ces doci. Daleko manje diskomfor nego da moras kupovati ulaznicu za svaku utakmicu.

    Jasno mi je da je tlaka potvrdivati dolazak. Ako si platio komfor, onda ocekujes komfor, ali ovo moze biti nekakav kompromis izmedu toga da ne radis nista kao do sada, ili da moras kupovati posebne ulaznice za svaku europsku tekmu.
  • Nino Bule
    11.7k
    Godisnje ne bi trebale vrijedit za europu, pravo prvokupa i paket za skupinu s povoljnijom cijenom, a godisnj treba vrijedit za hnl i kup
  • mokoxax468
    386
    Jedna od glavnih benefita godišnjih ulaznica je komfort. Odlazak na karatanu (pa čak i online kupovina) na samo jedan dan (jer toliko bi vjerojatno trajao prvokup godišnjaka prije otvaranja za članove pa sve ostale) poništava sve prednosti godišnje ulaznice.
    A nije da imamo 30+ utakmica godišnje sa punim tribinama, pa da nam je ovo problem.
    Nikakvo kažnjavanje radi nekolicine (koji će realno opet kupiti godišnju samo radi prvokupa europskih, a svejedno neće dolaziti na hnl) svih ostalih koji su tu skoro sve utakmice
    Ustupanje ulaznice je puno popularnije rješenje ako se izvede kroz aplikaciju. A redovnim dolascima/ustupanjem možeš skupljati popust za sljedeću godinu za godišnje.I onda imaš inicijativu da ustupiš ako ne dolaziš, win-win za sve
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.