• Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    "Zbog tebe osvajamo Danske gradove"
  • Paggini
    8.5k
    Pročitao Hamleta triput u mjesec dana
  • Neki tip
    19.6k
    Nek danas Midtjylland uzme barem bod FCK, dalje su onda dobre šanse ponovno i Brondbyju koji ima nešto lakši raspored od Kopenhagena, a svakako u igri ostaju i Midt. i Nordsjaelland.


    P.S. molim vas ljudi, ako ikako mogu na nekoga utjecati, ne pišite "Copenhagen", misleći da je to ispravno, jer nije, samo ste nepotrebno "preveli" naziv na engleski jezik..

    Klub (i grad) je Kopenhagen, kako ga zovemo na hrvatskom ili je København kako ga zovu Danci, nema ga apsolutno nikakvog smisla zvati "Copenhagen".
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    "Mi smo Black Wolves Midtjylland, čuvari herninške časti, luteranske crkve i Danske!"

    Vidim da smo krenuli i s komentiranjem na njihovim društvenim mrežama.
  • Zagi
    5.6k
    Može netko objasniti zašto navijamo za Real?
    Ger ima 5 predstavnika iduće sezone
    ESP ima 4.

    Da ne idem 20 stranica unatrag, ima to negdje dobro objašnjeno?
  • Juznjak
    3.2k
    Može netko objasniti zašto navijamo za Dortmund?Zagi

    Banirajte ga! Došao je ovdje provocirat.
    Nešto si krivo shvatio, navijamo za Real u finalu LP.
  • Zagi
    5.6k
    Ispravljeno. Lapsus
    Ozbiljno pitanje. Pita me frend i ne znam mu objasnit.
  • Captain America
    14.6k
    Ozbiljno pitanje. Pita me frend i ne znam mu objasnit.Zagi

    Nijemci dobivaju 6. mjesto umjesto sadašnjih 5. (Borussia je 5.) i tu onda mi završavamo u 2. pretkolu.
  • Zagi
    5.6k
    Ok ali zašto u slučaju Realovog osvajanja španjolci ne dobijaju extra mjesto? Koja je razlika?
  • Dudu9
    499
    Real 1 u Španjolskoj i time imaju izravan ulazak, kod Njemačke 4 imaju ulazak, time BVB osvajanjem dobije LP i nakon toga dobijaju jos 1 predstavnika u LP, tako da bi 6 bilo iz Njemačke radi najbolje 2 lige u europi
  • Zagi
    5.6k
    Ok Real ima izravan ulazak pa osvajanjem ne može savezu osigurati dodatno mjesto.

    Ali nema li isto Dortmund?
    Po ovom novom "European Performance Spots (2)*: Atalanta (ITA), Dortmund (GER)" , GER i ITA imaju petog predstavnika. Izvjesno je da će Dortmund biti 5. u Njemačkoj.

    To se u tu matematiku ne računa? Pa bi Dortumund osvajanjem sebi osigurao (već osigurano peto mjesto) i šesto za savez?
  • Ludovic IX
    5.8k
    zag je na dobrom tragu jer i meni je to čudno.. ajd da su 6-i pa da ko liverpool jednom krenu iz 1.pretkola . ali ne, uefa njima daje i 6.mjesto ako ovi osvoje.. liga prvaka, my ass
  • Krizy
    38k
    Jbt zvučimo svi ko pasionirani kladitelji s ovim pobožnim praćenjem danske lige.. :lol:

    U zadnjih par tjedana znam raspored tekmi u 1. danskoj, međusobne omjere, slabe točke, zbog znatiželje ponešto o klubovima, gradovima, navijačima svih uključenih u trku za naslov, van svake pameti.. :monkey: :lol:
    3hReplyOptions
    Neki tip

    Ajde, ajde.
    Nema tu slučajnosti :razz:

    "Matthew Benham diplomirao je fiziku na Oxfordu, obogatio se klađenjem, a zatim je kupio niželigaša Brentford te ga, zahvaljujući posebnom načinu kupnje igrača, odveo do Premier lige. Također je vlasnik i danskog prvoligaša Midtjyllanda"
  • jedan u nizu
    6.5k
    Ali nema li isto Dortmund?
    Po ovom novom "European Performance Spots (2)*: Atalanta (ITA), Dortmund (GER)" , GER i ITA imaju petog predstavnika. Izvjesno je da će Dortmund biti 5. u Njemačkoj.

    To se u tu matematiku ne računa? Pa bi Dortumund osvajanjem sebi osigurao (već osigurano peto mjesto) i šesto za savez?
    Zagi

    onda bi Dortmund zauzeo obadva dodatna mjesta koja bi dobila Njemacka a to nije moguce.
    Ako ulazi u LP kao petu u njemackoj (na temelju nacionalnog koef), to ne znaci da ima direktan ulazak.
    Ako ulazi u LP kao osvajac LP, svabe dobivaju dodatno mjesto jer ne mogu izbaciti nekoga iz top 4 bundeslige..

    Ako zanemarimo dodatna dva mjesta na temelju nacionalnog koef, onda Njemacka ima 4 predstavnika. Ako Dortmund osvoji onda dobivaju jos jedno jer nisu u top 4 bundeslige. I onda na to sve, Njemacka dobije jos jedno mjesto na temelju nacionalnog koef. sto znaci da ide i 6. iz bundeslige
  • pencilneck
    652
    Dodjela dodatnog mjesta na temelju koeficijenta (EPS) se vrši zadnja, nakon što se vidi tko je osvojio LP. Dakle ako Dortmund osvoji LP oni će zauzeti mjesto rezervirano za branitelja naslova. Tek nakon toga se dijeli Nijemcima jedno dodatno mjesto u LP, što ide šestoplasiranom klubu Bundeslige.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.