• Dino
    2.2k
    Oce to onda bit linija 18 :rofl:
  • Kwedi
    3.8k
    Linija 10 ili 16 kojih nema na repertoaru :wink:
  • LovroZG
    1.3k
    Te linije postoje, sam nisu u upotrebi. Desetka je čak išla prije par godina zbog nekih radova.
  • Dino
    2.2k
    Istina 10ka i 16ica su bile u prometu.
  • Dino
    2.2k
    8lhqojrcumbeyfy3.jpeg

    Arena centar je bio spreman isfinancirati tramvajsku prugu u Novom Zagrebu-zapad, no grad nije dozvolio :chin:
  • SAS1987
    13.5k
    treba prosvjedovati ali se bojim da nema teorije da smeče od Bandića da ostavku. Nadam se da sam u krivu, jer je dinamu u interesu da ovaj sto prije od*ebe.
  • Kwedi
    3.8k
    ostavka bandića neće promijeniti stanje u dinamu. može se desiti eventualno da se gradska pipa malo stegne.

    kao što i navijači cibone misle da je bandić jedino zlo zbog čega je klub u kurcu i tu di je.
  • xavier
    11.1k


    Nema ovaj prosvjed previše veze s nogometom odnosno dojma sam da bi ekipa koja ga organizira gradila stadion još manje nego Bandić.

    Problem je što ljudi uredno glasaju za njega i nisam siguran što prosvjedom uopće možeš napraviti kad bi sutra, da su izvanrednim izbori, opet bio izabran za gradonačelnika.
  • SAS1987
    13.5k
    naravno, prosvjed nema veze sa nogometom ali je protiv osobe koja na neki način održava status quo u vezi pitanja demokratizacije kluba i stadiona u Maksimiru.

    ekipa koja ga organizira gradila stadion još manje nego Bandić.xavier

    Baš sam prije par dana malo istrazivao izjave o stadionu ekipe koja je i bi mogla kandidirati za gradonačelnika. Mogu jos jednom potraziti izjave i staviti ih ovdje ako nekoga zanima. U kratko.. vise manje bi svi da stadion financira klub.
  • SAS1987
    13.5k
    Nisam baš upučen u političku scenu Hrvatske i Zagreba te sam zbog toga vjerovatno isputio neke važne a pretraživao marginalne likove koji možda više nisu bitni.

    Nije to nikakva stručna analiza, samo copy paste par aktualnih (više manje su iz 2019) izjava:

    Tomislav Tomašević
    - Pretpostavljam da je jeftinije srušiti i sagraditi novi stadion nego održavati i ulagati u postojeći.
    - Napominje da je siguran da Grad ne bi trebao u potpunosti financirati rušenje i gradnju Maksimira
    - Protiv toga sam da Grad sam ili pretežito financira gradnju stadiona s obzirom na Dinamove prihode
    - Zagrebački gradski zastupnici Tomislav Tomašević (Zagreb je NAŠ!), Tomislav Stojak (HNS) i Nenad Matić (Zelena lista) poručili su kako ne vide problem da, ako to žele, iz "Dinama" financiraju gradnju stadiona, ali pitaju se treba li im Grad Zagreb za to dati besplatno zemljište.
    - Stadion u Beču koštao oko 50 milijuna eura (često se referencira na stadion u Beču)

    Tomislav Stojak
    - "Ako čelništvo Dinama, udruge građana želi graditi stadion, ne vidim nikakav problem da oni svojim novcem naprave što god žele na zemljištu koje će od nekoga kupiti i koje je predviđeno prostorno-planskom dokumentacijom. No, ako je u pitanju gradsko zemljište i gradski objekt, onda ne može netko iz kluba doći i reći - mi ćemo tu graditi jer je nama to oteto 1992.", rekao je zastupnik Stojak.

    Nenad Matić (Zelena Lista)
    - Grad ima parcelu, Dinamo ima volju i ima eventualno novaca. Treba napraviti javno-privatno partnerstvo kako bi stadion što prije bio gotov

    Renato Petek (copa paste iz fb na pitanje što bi on učinio sa stadionom)
    - Renato Petek neka nega projekte gradi HNS i/ili Dinamo u partnerstvu. Grad bi mogao za 40 mil eura izgraditi svoj funkcionalni stadion koji bi zadovoljio 90% potreba za nogomet atletiku.
    - I u komentarima neizostavno pitanje :rofl: ... Koliko je to vrtića u Zg ? Odgovor: tesko je govoriti zbog velicine objekta, no manji vrtici ce izgrade za 15-20 milijuna kuna.
    - O novcu za stadion u proračunu: Uostalom, kaže, novaca za to nema u ovogodišnjem proračunu niti u trogodišnjoj projekciji gradskog proračuna.

    Gordan Maras
    - Prioriteti bi trebali biti zdravstvo, manje porezno opterećenje, novi jarunski most, a ne novi stadion pokraj još nedovršenog u Maksimiru.

    Bruna Esih
    - Bruna Esih podržat će Bandićev proračun ako on podrži amandmane NZH - Treći amandman Neovisnih odnosi se na pripremu dokumentacije za izgradnju novog stadiona na Maksimiru, "težak" 6,5 milijuna kuna.
    - Podsjetila je da su u gradskom proračunu za 2020. prihvaćeni amandmani Neovisnih za Hrvatsku vezani uz izgradnju Dinamovog stadiona

    Kartelo:
    - Kartelo je rekao da u proračunu za 2020. nema predviđenog novca za izgradnju novog stadiona na Maksimiru, a njihov amandman predviđa raspisivanje natječaja, prikupljanje idejnih rješenja, najprije za rušenje, a potom i izgradnju stadiona na istom mjestu gdje je i bio.
    - Krešimir Kartelo (NHR) o Bandićevoj najavi obnove tribina Dinamovog stadiona: ‘Stadion treba graditi privatnim kapitalom’
  • SAS1987
    13.5k
    Još dodatan intervju iz 2017 kada su Sladoljev i Tomašević pričali o prvima potezama oko dinama ako bi postali gradonačelniki:

    http://www.nogometplus.net/index.php/pod-povecalom/lokalni-izbori-u-zagrebu-stav-kandidata-za-gradonacelnika-o-dinamu-maksimiru-lokomotivi/
  • Bosna86
    11.6k
    Da zbrojiš glasove svih ovih likova ne bi bilo dovoljno da dobiju izbore
  • Nino Bule
    11.5k
    Drazi su mi politicari koji iskreno kazu da ne planiraju gradskim novcem financirat stadion nego 15 godina obecavanja svjetskog stadiona. Davanje zemljista od strane grada bi trebao biti minimum.

    I nemojmo se zavaravat naravno da je bandic drzao ljestve cetniku i dopustio da se razvije hobotnica kakva se razvila kao i bandicev trenutni koalicijski partner i bez te podrske nikad ne bi imali situaciju u klubu kakvu imamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.