• Cosey
    435
    Kaj bi točno podrazumijevalo premium članstvo? Kak to funkcionira u stranim klubovima?
  • Paggini
    7.1k
    Jel se raspravlja o doživotnom članstvu? Znam da se spomenulo svojevremeno, pa ako je to još uvijek jedna od opcija...
  • deda
    28k
    Mi jos u ovom trenutku nismo spremni za premium članstvo. Prerano je. Ali općenito govoreći bi moglo obuhvaćati dodatne benefite. Veći popust, bolji poklon, prednost pri kupnji ulaznica itd.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Zakon o Udrugama bi trebalo promijeniti da bi se onda to moglo prilagoditi.Pop corn

    Postoji jedno kreativno, jednostavno i funkcionalno rješenje, samo bi ga za svaki slučaj trebalo provući kroz odvjetničke ruke. Budem ti pričao kad se vidimo.
  • Neki tip
    19.4k
    Mi jos u ovom trenutku nismo spremni za premium članstvo. Prerano je. Ali općenito govoreći bi moglo obuhvaćati dodatne benefite. Veći popust, bolji poklon, prednost pri kupnji ulaznica itd.deda

    A što bi nas učinilo spremnim? Mislim ovo ispada k'o neka genijalna ideja koja eto još ne može zaživjeti u dinamovu puku jer nije još došao na tu razinu (pameti, brojnosti, ekonomske moći, čega god).

    Ja bih rekao da to u startu nije dobra ideja i argumentirat ću zašto to mislim.

    Koje su logične prednosti premium članstva koje se ne bazira na ničem drugom doli višoj cijeni?

    Za višu cijenu možeš imati bolje usluge - eto neka je veći popust i bolji poklon (fakat ne vidim kaj je tu vrijedno sazrijevanja da postanemo spremni; s više novca si i inače kupiš bolji artikl, na primjer dres, a s manje si kupiš nešto skromnije, na primjer privjesak ili s više novca biftek, a s manje svinjsku lopaticu).

    To se može odmah uvesti i za to nema potrebe za nikakvim sazrijevanjem i spremnošću, tako da mislim da u jednom drugom grmu leži zec.

    Zašto bi za više novca imao prednost pri kupnji ulaznica pobogu?

    Za više novca ćeš si kupiti ulaznicu za bolja mjesta, zakupit ćeš ložu za cijelu godinu, umjesto stajati s ultrasima, ali zašto bi više novca za članarinu stvaralo prednost u redoslijedu kupnje ulaznice!? Po meni je to čista i gola elitizacija sporta koji je po čitavoj svojoj povijesti i tradiciji narodni i kluba koji je po čitavoj svojoj tradiciji i povijesti klub "svih građana, svih staleža"..

    Prednost se može ostvarivati na temelju raznih programa lojalnosti (koja se, naravno, može na jako puno različitih načina mjeriti, ali to je posve druga rasprava), no nikako na bazi iznosa koji jednom godišnje uplatiš klubu da bi bio njegov član. Barem ne našem nogometnom klubu, u country ili golf klubu New Hampshire (izmišljam) bi možda imalo smisla.

    Ispravi me ako griješim, ali mislim da uz ideju o premium članstvu vežeš potencijalno i pravo glasa na izborima. To nije članski model, nego praktički način funkcioniranja dioničkog društva. Da se razumijemo, ideja o dioničkom društvu je posve legitimna, ali onda je stvar jasna.. koliko udjela - toliko prava i to veze nema s idejom članskog kluba.

    Premium članstvo bazirano na višem iznosu članarine, da rezimiram, može uključivati premium usluge (i to je ok), ali u ideji članskog kluba (naravno, kako ga ja razumijem i vidim, jer samo u svoje ime pišem) ne može pružati premium prava.

    Velika, ogromna razlika.
  • Cosey
    435
    Zato i pitam kaj bi to otprilike značilo. Ak bi to nosilo ekskluzivno pravo glasa onda sam protiv.
  • deda
    28k
    Naravno da bi pravo glasa imao svaki član. Ovdje se radi isključivo o dodatnim uslugama i prednostima. Svatko bi odlučio što mu paše, dapače mogao bi to i izračunati. Npr. nije svatko jednak potrošač. Nismo spremni jer nam je i ovo što smo dobili potpuno novo i trebamo se tome prilagoditi.
  • Nino Bule
    11.5k
    Više razreda članstva je po meni svakako dobra ideja, prvenstvo gostovanja kod premium clanstava ne.
  • Bosna86
    11.6k
    To se vrlo lako riješi kopiranjem Futsal Dinama… Plavi prijatelj, cijena hiljadu eura i cao… Tim potezom privuces masu malih firmi koji nemaju novca da budu sponzori Dinama a željeli bi se vezati na neki način… uhvatiti ćeš sigurno i pokojeg imućnijeg pojedinca i osigurati si neki dodatan Cash

    U cijenu uključena godišnja za tribinu po želji i dres Dinama i tjt
  • NitkoBitan
    12.3k
    Nakon dugo vremena napokon imamo normalan kalendarski sustav clanstva. Doduse jos nismo imali jednu takvu cistu godinu nego imamo zbrku da nekima clanstva traju od prosle godine

    Ajmo prvo imat 2-3 godine godine sa jednakim clanstvima da ljudi uhvate kontinuitet pa onda vidjet kako dalje sa ovim il onim vrstama clanstva.

    Treba se vise pozabavit stvarima oko godisnjih ulaznica - oce li one bit samo za prvenstvo, mogucnost ustupka svog mjesta u slobodnu prodaju u slucaju nedolaska, cjenovno rangiranje zapada dolje na zapad sredinu i rubove zbog prevelikog nesrazmjera cijena izmedu sjevera i zapada itd. itd.
  • Sunja86
    1k
    Kao što kaže kolega @Bosna86 na Dinamo primjeniti ideju od Futsal Dinama - Plavi prijatelj,to bi bila odlična stvar.

    Tu je potencijal puno veći radi šire mase ljudi koju GNK Dinamo ima u odnosnu na Futsal Dinamo.
  • blue heart 72
    1.4k
    Apsolutno DA za klasifikaciju članstva. Pod jedan obično članstvo kao i do sada, sa cijenom 20-30 € koje bi bilo istog sadržaja kao i do sada. Pod dva "Gold Member" godišnja sa tribinom po izboru, dodatnih 5% popusta u fan shopu u odnosu na obično članstvo, i dvije gratis ulaznice po izboru za bilo koju tekmu za prijatelja kao dio kampanje "povedi prijatelja", te na kraju "Premium Member", godišnja sa tribinom po izboru, dodatnih 5% popusta u fan shopu u odnosu na "Zlatnog člana", također dvije gratis ulaznice kao dio kampanje "povedi prijatelja", te jednom godišnje mogućnost posjete treninga prve momčadi uz obilazak unutrašnjosti stadiona (takva druženja bi organizirao dva puta godišnje), te Božični domjenak za "Premium članove" na koji bi došlo dva tri igrača, netko iz stručnog stožera, te jedan predstavnik Uprave.
    Uz to bi svaki kupac godišnje ulaznice, automatski postao članom Dinama za iduću godinu, tako da uopće ne mora misliti na produženje članstva, a članska bi mu automatski stigla na kućnu adresu prije Božića
  • jedan u nizu
    6.1k
    Mozda se i to premium članstvo moze podijeliti u vise vrsta premium clanstva. Malo je kompliciranije, ali nije toliko.
    Nesto kao TV paketi
    Platis i biras hoces li sportski, filmski ili djecji paket, ovisno sto te zanima.

    Tako mozes birati izmedu merch premium. Imas veci popust na shopu, eventualno dobijes dres ili nesto.

    Imas match day premium, kao netko tko moze imati veci popust na ugostiteljstvo na dan utakmice

    Ili imas attendance premium, gdje imas pravo prvokupa na gostujuce ulaznice.

    Recimo, nekog ne zanimaju gostovanja nego plati premium zbog mercha ili neceg trećeg. A netko kupi iskljucivo zbog ulaznica.
    Ako je premium isti za sve, onda opet nije fer da netko tko ne ide niti na jedno gostovanje, a ima premium clanstvo, dode do ulaznice za neku odlucujucu utakmicu, jer je eto odlucujuca i jer to place to be.

    Opet se moze desiti da imas 3000 premium clanstva na 400 ulaznica, i kako onda odrediti tko je zasluzniji.
    U evidenciju kupovine naravno, ali uz samo premium clanstvo i ne bas.
  • Dinamosaur
    976
    mogucnost ustupka svog mjesta u slobodnu prodaju u slucaju nedolaskaNitkoBitan

    Jel ovo pitanje postavljeno klubu?
    Siguran sam da se to moze napravit do nove sezone kad bi postojala volja.

    ( a zasto nije prije je druga stvar, previse praznih stolica valjda)
  • criticus
    1.3k
    Par pitanja za sadašnjojst i blisku budućnost.

    1. Zna li se sada točan broj članova ili to neće bit moguće do kraja godine zbog prijelaza između modela?
    2. Vjerujem da se raspravlja o cijeni godišnje za iduću godinu (bila je i anketa), jesu bile neke konačne odluke u vezi tog?
    3. Hoće li se broj godišnjih ograničavati po tribini?
    4. Hoće li biti dostupan sustav prijenosa ulaznice na drugog člana u slučaju nedolaska godišnjaka?

    Lp
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.