• gh0c
    256
    Prebolesno poluvrijeme na Arrowheadu, nadam se da vas dosta ovo gleda :ok:
  • Kwedi
    3.8k
    Dve hiljade ljudi bilo na Split-Cibona danas. Cibona izgubila. Cibona prekjučer tukla Zadar pred oko tisuću dvjesto gledatelja.

    Čisto za komparaciju da nije baš košarka za otpisati i kako ju niko ne prati
  • Eduardo
    20.3k
    Francuska i teoretski prije zadnjeg kola ispala s EP u rukometu!Neki tip sa Zapada

    Odlična vijest, makar na kraju nama ništa ne značila. Ne volim Francuze, uskratili su nas za toliko radosti da mi je muka od njih.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Dve hiljade ljudi bilo na Split-Cibona danas. Cibona izgubila. Cibona prekjučer tukla Zadar pred oko tisuću dvjesto gledatelja.Kwedi

    Hmm, ekvivalent tome bi bilo da Futsal Dinamo i recimo FC Split igraju regionalnu ligu s protivnicima višestruko atraktivnijim nego je to domaće prvenstvo.

    Po meni je jako diskutabilno koliko se to uopće može uspoređivati. Koliko ljudi dođe na Cibona-Zabok ili Škrljevo-Vrijednosnice Osijek?

    U 1. HMNL svi lubovi iz manjih sredina (Vrgorac, Makarska, Olmissum, Crnica, Square, a i prije njih Brod, Murter, Solin...) imaju pune ili gotovo pune dvorane. Split nema punu dvoranu jer je relativno velika, ali ima dosta dobru posjetu. Alumnus i Uspinjača slabo. Za Universitas nemam pojma.

    Sad bi me stvarno jako zanimalo vidjeti točne podatke za obje domaće lige pa usporediti...Zna netko neki relevantan izvor?
  • Kwedi
    3.8k
    U slučaju Cibone na domaćem prvenstvu nema skoro nikog. Primjera radi protiv Zadra dojde 500ak ljudi, na utakmice protiv Zaboka, Herpesa, Dubrave možda pedesetak. Abaligaši ih igraju skoro uvijek u tjednu.

    Na te utakmice ljudi ne idu jer je liga amaterska (Cibona koja je skoro dno ABA lige ovdje šamara po 30-50 razlike ekipe), tek zadnje 2-3 godine abaligaši igraju od početka prvenstvo, a aba liga sama po sebi za sve naše jače klubove zadnjih desetak godina je jedino relevantno prvenstvo.

    Element atraktivnosti postoji - cigani, crnobeli i budućnost, ostalo ide gore-dole, a ne znam jel ikome išta znači Fmp, Mornar iz Bara, Koper, Igokea ili MZT.
    Jedino u slučaju naših klubova što smo topovsko meso.

    Poanta je kako ne umanjujem ili uveličavam košarku u odnosu na futsal,al postoji još uvijek nekakav interes, a uzimajući kontekst sporta koji je nekad bio ponos, danas drek - košarka još zna nekog koliko-toliko privući.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Mene zanima da li bih Cibona bila slučaj našeg Dinama kada bih jednom jedne godine igrali Eurolegue(košarkaška Liga Prvaka) da li bih onda to privlačilo gledatelje i jel bi rasporadavali Drazenov dom ili čak eventualno te tetkme zbog "prevelikog interesa" igrali u ZG Areni....ili bih bilo prosjecnih 750-1000 kao protiv Zadra zvezde Partizana..
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Za mene i dalje SF49 glavni kandidati za SB sto i tvrdim nakon uvodnih 3, 4 kola
  • Kwedi
    3.8k
    Mene zanima da li bih Cibona bila slučaj našeg Dinama kada bih jednom jedne godine igrali Eurolegue(košarkaška Liga Prvaka) da li bih onda to privlačilo gledatelje i jel bi rasporadavali Drazenov dom ili čak eventualno te tetkme zbog "prevelikog interesa" igrali u ZG Areni....ili bih bilo prosjecnih 750-1000 kao protiv Zadra zvezde Partizana..Navijač Dinama

    bilo bi 2.5-3 tisuće u prosjeku sigurno (dvorana prima 4,5-5 tisuća). možda bi arena bila zanimljiva za real ili barcu, ali garantiram kako ne bi bilo više od 10 tisuća u savršenim uvjetima.


    inače, svi ti veliki klubovi eurolige (cska,real,barca) imaju proračune od 40 milijuna eura,a s druge strane ako nema pomoći države/grada ili sportskog društva(npr. kk real ima bogat budžet zahvaljujući nogometu) nema neke financijske stabilnosti za takav rang natjecanja.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    da da upravo to sam i ja nekako mislio a ovo sam gore putanje postavio u svrhu toga da vidim kakvi su drugi misljenja,jer ovaj Forum i jest u jednu svrhu napravit za razmjenjivanje poruka, misljenja i ostalih pa tako i ovo sam dao samo na upit..

    Hvala na obrazlozenom odg.

    Mada isto sto je istina što sam čito je to da Žalgirirs ima najmanji proračun i to negdje malo vise od 10 miliona eura i to sve sta zarade jeste na ligi domaćoj i ulaznicama + sponzorima(inace arena im prima oko 15 000 i skoro je stalno rasprodano) a i kod njih ljudi malte ne žive za košarku(kao i englezi za nogomet) i onda tu imamo "uvaženu" zagrebacku publiku koja je u zadnjih 3 4 godine jedino živi i luda za četnikušama cajkama i ostalim ...

    Možda mogu slobodnk reci(nadam se da ne grijesim) da je Dinamo postao iznimka 3 4 puta po sezoni(Europa) i daj bože u HNL jedan 2 pjta i to ako Splićami gostuju..
  • Kwedi
    3.8k
    Kruške i jabuke oko publike,al ima tema vezana uz to.
    Cigani imaju najmanji proračun, osam milijuna.

    Za ovakvu razinu natjecanja, osim beogradskih blizanaca nitko nema ni blizu kapacitet s ovih prostora prismrditi takvoj razini natjecanja.

    Here is the complete list from the richest to the poorest:

    Barcelona 41,000,000 EUR.
    CSKA Moscow 40,700,000 EUR.
    Real Madrid 40,000,000 EUR.
    Khimki 33,300,000 EUR.
    AX Armani Milan 31,000,000 EUR.
    Fenerbahce 30,000,000 EUR.
    Zenit St. Petersburg 26,700,000 EUR.
    Anadolu Efes 24,000,000 EUR.
    Maccabi Tel-Aviv 24,000,000 EUR.
    Bayern Munich 23,000,000 EUR.
    Baskonia 16,000,000 EUR.
    Olympiacos 16,000,000 EUR.
    Valencia 15,000,000 EUR.
    Panathinaikos 14,000,000 EUR.
    Zalgiris 11,900,000 EUR.
    ASVEL 11,400,000 EUR.
    ALBA Berlin 11,000,000 EUR.
    Crvena Zvezda 8,300,000 EUR.
  • Eduardo
    20.3k
    JBT, pogledaj ti te cifre... Fenerbahce 30M€!! Koliko onda ima nogometni klub? Olympiacos i Panathinaikos, ludilo...

    Zvezda, 8.3M€! Koliki je sve skupa proračun svih naših košarkaških prvoligaša?

    Možda je nekome smiješno što se toliko čudim, ali pojma nisam imao da se radi o tolikim ciframa.
  • deda
    32.7k
    A s druge strane naš Dinamo ima veći budžet od najjačeg košarkaškog kluba
  • Kwedi
    3.8k
    Cedevita je imala isto osam. Cibona ima oko 3 i po
  • Eduardo
    20.3k
    Dobar posao radi RTL s rukometom. Lijep studio, grafike, glasanja... Jedino mi je ekipa u studiju u sastavu Džomba, Lacković, Šprem + Dominiković na mjestu komentatora bila uvjerljivo bolja od Metličića, Vukovića i Kaleba.
  • reziser
    6.8k
    Šego zaključao vrata
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.