• Eduardo
    20.3k
    Da se osvrnem još samo malo na prvenstvo. Večeras otvaramo sa Crnom Gorom, nadam se pobjedi ali mi često znamo imati problema u tim prvim utakmicama. Tu je još Bjelorusija i Srbija. Možemo reći da nas je ždrijeb ovaj puta pomazio, pošto u drugom krugu izbjegavamo Francusku, Dansku, Švedsku, Norvešku i Sloveniju.

    Mogući protivnici u drugom krugu su; Česi, Makedonci, Austrijanci, Ukrajinci, a iz druge skupine Španjolska, Njemačka, Latvija i Nizozemska. Na prvu izgleda poprilično lakše nego druga potencijalna skupina. Ako prenesemo 4 boda moglo bi biti zanimljivo.
  • markoli
    1.7k
    Najgore od svega je što je autor glavni urednik SN. :vomit:
  • Navijač Dinama
    8.3k
    to nisam znao,i nisam znao da ima vjerovatno jedan autor ,jedino sto znam da su tekstovi svakim danom sve gluplji i i gluplji i da je ova osoba netko potplaćen i član patronata župe gospe Međugorske (ZM)
  • Eduardo
    20.3k
    Užasno me zanima pozadina te priče. Ipak se radi o jednom od najboljih igrača reprezentacije i jednom od najboljih igrača svijeta na lijevom krilu. Kad su se već dotaknuli Kalinića, tamo bar znamo što se dogodilo i zašto je odstranjen.
  • reziser
    6.8k
    ajmo sad po pobjedu....
    grupa je ipak...nadam se...dovoljna za naš prolaz!
    puna dvorana naših :heart:
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Ovo navijanje je vrh..pogotovo onaj dio malo vas je malo vas je..... i valjda vrh jer nema agentura i različitih grupica u vidu "Uvijek Vjerni" ili je to "navijačka -"skupina samo za repr.u nogometu?
    Iznad svega Hrvatska :heart: :heart:
  • Zambatine škude
    2.6k
    ↪Eduardo Ma gledaju samo kratkoročno i IHF i EHF, nemaju vizije za razvitak i popularizaciju sporta u dugom roku.markoli

    Da, rukomet od recimo našeg zlata u Portugalu naovamo u najbolju ruku stagnira.

    Ovo s ligama je recimo zanimljivo. Na prvu zvuči logično, ali meni je nekako u glavi da je baš masa masa otkaza uslijed razno-raznih ozljeda zadnjih par sezona stiglo baš iz PSG-a...

    Mislim, ajde da se ne lažemo. Vjerojatno nitko ne živi nesportskije od rukometaša kada je u pitanju profesionalni sport. Cuganje, pljuge, grub sport (nije čudno da najdulje u pravilu traju krila), činjenica da se periodizacija treninga upotrebljava drugačije (ako uopće) jer je ipak sport dominantno anaeroban...Sve to ostavi velikog traga.

    Naravno da mi je žao gledati ih slomljene nakon šeste utakmice u 10 dana, ali onda iz prve ruke čujem da su se u dva od tih preostalih četiri dana nalokali pa mi nekako splasne naročita empatija :grin:
  • markoli
    1.7k
    Ovo s ligama je recimo zanimljivo. Na prvu zvuči logično, ali meni je nekako u glavi da je baš masa masa otkaza uslijed razno-raznih ozljeda zadnjih par sezona stiglo baš iz PSG-a...Zambatine škude

    Francuska liga nije puno slabija od njemačke lige. Istina da PSG dominira (i Flensburg je lani recimo u prvih 20-ak utakmica bio sa savršenim učinkom), ali igra se dosta fizički izražen rukomet.

    Istina da ne žive svi sportski, ali mislim da nije prevelika razlika u odnosu na druge sportove. Kada npr, karijere završe u NBA zna se svašta pročitati.

    Rukomet je grub sport i kada odigraš toliko puno utakmica u sezoni opasnost ozljede raste eksponencijalno. To je bio nekako moja poanta.

    Bio je lani na Telesportu dobar članak o tome: https://telesport.telegram.hr/price/rukomet-unistava-rukometase/
  • xavier
    12.1k
    Rukomet je grub sport i kada odigraš toliko puno utakmica u sezoni opasnost ozljede raste eksponencijalno. To je bio nekako moja poanta.markoli

    I meni se čini da je ovo glavni razlog. Rukomet je odnosu na recimo nogomet ili košarku, sport s nemjerljivo više kontakta i naravno da to prije ili kasnije dođe na naplatu.
  • Guinness
    2.2k
    Ako ima tko 1x ulaznicu javite na PP
  • Eduardo
    20.3k
    Istina da PSG dominiramarkoli

    Zato im Ligu prvaka kroje Kielce, Vardar pa i francuski klubovi koji medjusobno igraju finale dok ovi ulažu masne pare za dominaciju u prvenstvu Francuske. Nešto slično, ako ne i gore nego u nogometu.
  • markoli
    1.7k
    Slažem se apsolutno, ali ja govorim o francuskom prvenstvu, jer se na to kolega Zambatine škude referirao. :wink:
  • Eduardo
    20.3k
    znam. Samo sam se referirao s mišlju da im glavni cilj izmiče i u nogometu i u rukometu bez obzira na silne milijune i platežnu moć.
  • reziser
    6.8k
    velika platežna moć ne garantira i velike rezultate. Može biti skup najskupljih igrača, a opet ne osvojiš ništa.

    bitna je homogenost momčadi, i još ako se poklope vrhunski igrači s normalnim egom, to donosi rezultate.
    naš rukomet je iz godine u godinu sve slabiji. i ne vidim kako će se nešto pomaknuti na bolje. Ženski rukomet je odavno na dnu, muški neće dotaknuti dno, ali će biti teško doći opet do vrhnuskih rezultata...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.