• db-izbjeglica
    12.6k
    DP jednostavno nije dovoljno homogena skupina i sigurno je njihovo cjepkanje od strane Hdz-a.
    Kad bi bar mogli uvjetovat odlazak Plenkovica i njegove struje birači bi im mozda i oprostili.
    Praskaton

    jedna opcija je razbijanje
    druga opcija je hdz-ovo odricanje plenkija
    treća opcija je prevrat u DP-u i odlazak penave
  • flexXy
    1.9k

    Ovo je mozda najnerealnija opcija, neka nacional-socijalisticka koalicija. Da se to ostvari mozemo mora ispast iz svih kombinacija a i tad je do kraja nategnutno za skupit ikakvu vecinu.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Mislim da bi politicko samoubojstvo bilo da fokus ide s hdz-omNino Bule

    Ma kakvi, ni blizu

    Oni su potvrdili da sebe gledaju kao regionalnu stranku već sa stackanjem 6. izborne. Epski glup potez, još jedan u nizu, ali pokazuje kako dišu

    Oni bi HSLS-ovski maksimalno izvlačili za Svetu Nedelju kao i Samobor, regionalno se trudili rast, a HDZ-u dali tu većinu. To im je svakako vrlo vjerojatno budućnost stranke, bilo s HDZ-om ili u nekoj drugoj kombinaciji sa SDP-om
  • Kruno
    134
    Ne bih ja odbacio manjinsku vladu. Lako se oni dogovore da Milanovic ne bude mandatar.
  • The Undertaker
    4k
    Ako se DP ne dogovori sa HDZom, koje su realne opcije?
  • flexXy
    1.9k
    druga opcija je hdz-ovo odricanje plenkijadb-izbjeglica

    Ovo ce se sigurno dogodit ako Plenkovic u normalnom periodu ne uspije formirat vecinu. Njega ce napucat, postavit Anusica i ici na ponovne izbore na kojima ce uzet mandate DP-a.
  • Praskaton
    1.8k

    Slazem se s tim da ako se ostvari prva opcija(koja je najrealnija) vrlo lako dolazi i do treće opcije.

    Teško da cemo viditi neku drugu kombinaciju osim hdz+dp

    Moja želja je odlazak briselskog anemičara u kojoj god izvedbi
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ovo ce se sigurno dogodit ako Plenkovic u normalnom periodu ne uspije formirat vecinu. Njega ce napucat, postavit Anusica i ici na ponovne izbore na kojima ce uzet mandate DP-a.flexXy

    mislim da u tom slučaju ne bi ni trebali novi izbori.

    61+13+2=76
    5 manjinaca
  • Mlađi referent
    10.4k
    Odjebavanjem Plenkovića im igra i MOST
  • serbus
    3.5k


    Tu isto ima igre gladi , nije slučajno da je Anušić broj jedan po glasovima da spusti malo AP i pokaže koga želi desnija strana HDZ. Kad još dodaš da je i Ivo Stier glasovima ubio ministre HDZ i sa zadnjeg mjesta ušao u sabor ako se ne varam desno krilo HDZ je pokazalo malo AP zube.

    Nije prvi put da dobiju tako instrukcije koga da dignu glasovima tako su na prošlim nafilali njonju da dobije Raspudića u izbornoj jedinici.
  • Nino Bule
    11.3k
    išli su s radničkom frontom, odnosno, imali su namjeru!db-izbjeglica

    Vidis ovo mi je proslo ispod radara jer ne pratim nista od nase politike u zadnje vrijeme, poprilicno glup potez ko i da idu s hdzom.

    Nevjerovatna mi je totalna nesposobnost nasih stranaka da se isprofiliraju i nađu svoj biracki bazen, svi bi glumili "veliki šator" i pokrivali od desnice do ljevice misleci da im to donosi glasove a upravo suprotno, kako ti ko stranci cija je prva i osnovna tocka ekonomski liberalizam moze past na pamet koalicija u kojoj je i radnicka fronta nikad mi nece biti jasno.
  • kinfa95
    485
    Da se mene pita, sklepao bi manjinsku vladu, promjenio izborni zakon i ajmo novi izbori na kojima ce svaki glas jednako vrijediti
  • flexXy
    1.9k
    ajmo novi izbori na kojima ce svaki glas jednako vrijeditikinfa95

    Ako to mislis da Hrvatska bude jedna izborna jedinica po meni je to bezveze. Stranke i opcije aktivne u Zagrebu bi konstantno imale vecinu u saboru. Sta netko iz npr mozema zna probleme koje muce ljude u dalmatinskoj zagori ili slavoniji. Regionalna zastupljenost je po meni dobra samo treba bolje definirat ove izborne jedinice oko zg gdje su se stelale granice za raspodjelu glasova hdzu.
  • miro
    3.1k
    a kaj netko u Dalmatinskoj Zagori zna koji problemi muče nas u Zagrebu?
  • Kruno
    134
    Kaze Ivan Lovrinovic kako se oporba treba ujediniti da sruse Hdz.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.