• Aggro
    588
    Nažalosz, u Hrvatskoj da. Osim HNSa.
  • Mali dioničar
    14k
    Ok, ja sam se vodio po onome sto je netko ovdje napisao, nisam gledao sluzbene rezultate.

    Ocigledno se i dio njihovih simpatizera aktiviralo. Ili ih je aktivirao Milanovic sa svojim manevrima. Ili su ih aktivirali oni kada su vidjeli da ce biti borbeno.
    jedan u nizu

    Po meni je ovako, išao sam jedinicu po jedinicu ako gledamo apsolutne brojeve (10 jedinica RH);

    Izašlo 2.091.094.

    HDZ dobio 697.760 odnosno 33,37% ukupno kad bismo spojili sve izborne jedinice
    SDP dobio 538.743 odnosno 25,76%
    DP dobio 202.670 odnosno 9,69%
    Most dobio 167.287 odnosno 8,00%
    Možemo dobilo 192.786 odnosno 9,22%.

    Zbog načina obračuna glasova i strukture izbornih jedinice broj birača koji im je donio po 1 zastupnika;

    HDZ 11.439
    SDP 12.827
    DP 14.476
    Most 15.208
    Možemo 19.297

    Dosta indikativno za izbore za europski parlament gdje je cijela Hrvatska jedna izborna jedinica. Ako se ovi izbori preslikaju na razini Hrvatske je poredak;

    HDZ
    SDP
    DP
    Možemo
    Most

    Vezano za Sabor i Vladu, Pada mi na pamet kombinacija gdje je Anušić mandatar,a DP ga podržava.

    To bi bila satisfakcija i za Stiera koji je imao dobar rezultat, a sa Plenkovićem se razišao kad je Plenković zbog Marića izbacio Most iz vlasti. A Stier je imao stajalište da HDZ treba ići sa desnim strankama jer je očigledno da ta strana ima većinu u Hrvatskoj.

    I na ovim izborima kad bi se stavio na jednu stranu HDZ, Most i DP tu je 1.067.717 birača, a SDP i Možemo 731.529.

    Ok, znam da će sad svi navaliti da HDZ nije desnica kao što i nije, ali pričam o sentimentu i činjenica je da ljudi koji ili naginju desno ili su skroz desno glasaju za ove tri stranke, a ljudi koji naginju lijevo ili su skroz lijevo za ove dvije.
  • Jaro
    5.4k
    Manjinska vlada u RH nema promila sanse... Osim ideologije, klijentelizma i populizma nitko nema konkretan projekt - a ove 3 stavke ne mogu prolaziti u manjinakoj vladi...
    Slozit ce AP nesto (a jbt nije nemoguce ni IDS u vladi ) - odrarit ce se mandat alican ovom zadnjem i to je to. Oporba ima nove 4 godine da osmisli bolji program od "Dosta je" i "Srusit cemo HDZ"...
    Evo cini se da su Mozemo i Rijeke imale ukupno parstotina glasova vise od HDZ(i partnera) i da je zapravo Mozemo (uz Milanovica) odradio posao za Plenkija...
    Ostatak ce DP ili pojedini zetoni (sto ce vec trebati Plenkovicu)...
  • Aggro
    588
    pa ne treba imat sanse. Treba napravit nekoliko stvari i raspast se. To je ideja manjinske vlade.
  • Jaro
    5.4k
    Treba napravit nekoliko stvariAggro

    Ovdje vidim nepremostiv problem za ekiou iz Rijeka pravde... jednu konkretnu stvar oni nisu obecali u kampanji - a kad su obecanja problem, mozemo samo misliti kakvi bi bili na djelu....
  • Aggro
    588
    al imas manjinsku vladu. Ako se sjednes za stol i kazes, micemo Turudica, mijenjamo izborni sustav i tsl. To napravis. Qko ne napravis, letis jer nemas povjerenje. Simple.

    Problem je ego i politicka karijera. Jer je ovdje nema. Ovdje je idealizam na djelu. E sad ti svi veliki Hrvati s desnice i veliki idealisti iz ljevice da imaju zrno časti svi zajedno, napravili bi upravo to. Ili ce sad opet 4 godine jaukat u sabornici.
  • gledatelj
    202
    Penava već pripremio lubrikant i sprema se postati ozbiljna konkurencija Njonji.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ovdje vidim nepremostiv problem za ekiou iz Rijeka pravde... jednu konkretnu stvar oni nisu obecali u kampanji - a kad su obecanja problem, mozemo samo misliti kakvi bi bili na djelu....Jaro

    Dalija Orešković je prije izjavila da ne treba razmišljati i razgovarati o izbornim programima, da će o tome što i kako razmišljati kad osvoje vlast..
  • Chess96
    153
    Mislim da je izvjesno da će se ići u vladu Hdz-DP-manjine. Ono što mislim da će se dogodit je da u toj priči neće biti Penave i da je zato pripreman teren s onom snimkom u Nacionalu(koji Radić također izdašno financira). Dogovorit će se oni već nekako.
  • Aggro
    588
    Realno njemu (A.P.) treba svega par mandata. Ako uđe sav DP to će mu bit uteg u vlasti. On će ih probat razjedinit i pokupit žetone. Može mu se to i odbit.
  • Mali dioničar
    14k
    Ivan Komak, glavni direktor NK Zrinski Osječko 1664 kandidirao se za Sabor na listi češke i slovačke nacionalne manjine, ali je dobio samo 132 glasa i izgubio od Vladimira Bileka koji je dobio 1.764.
  • Jaro
    5.4k
    i onda se netko cudi da HDZ vjeco vlada
  • BBB Baranja
    227
    Fokus vec poceo mijenjat pricu
  • NitkoBitan
    11.8k
    Fokus vec poceo mijenjat pricuBBB Baranja

    Link?

    Pa oni su vec koalirali sa HDZom na lokalnoj razini tak da me to ne cudi.
  • BBB Baranja
    227
    Kaze Zurovec da ce prvo odmorit, konzultirat se i pitat svoje birace blabla
    S druge strane, IDS jasno kaze ne
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.