• db-izbjeglica
    12.6k
    Nakon praktički 100% prebrojenih glasova, HDZ ima 61 zastupnika, DP 14. znači...te dvije opcije zajedno imaju 75 zastupnika u novom sazivu parlamenta.

    Treba im trgovina za sa nekim od fokusa, suverenista sa liste mosta, ekipom oko posavca, nesrpskom manjinom.

    Znači iz bazena od cca 12 ljudi treba im jedan, sve ostalo je dodatna sigurnost.

    mislim da bi DP mogao pristati na to, vlada bez SDSS-a je ono što je njihov minimum i mislim da je to najvjerojatnija opcija.

    Vlada sveopće oporbe bi se raspala za manje od 100 dana, a općenito sam uvjeren da mostovci i ne žele na vlast, njihov cilj je besmislena populistička galama koja zadovoljava njihovu glasačku bazu.

    Najjače mi je bilo kad sam vidio onog klauna raspudića kako priča o velikoj izlaznosti i legitimitetu izbora i onda par minuta poslije kažu da će oni koalirati s nekim samo ako će grmoja biti premijer. U pm pa gdje ste njemu izvukli legitimitet za takvo mjesto? :rofl:
  • Nolifer
    6.5k
    Da smo imalo normalan narodDrawTube

    Malo da te korigiram. Piši u svoje ime. Jer je narod rekao po rezultatima koga želi. Jer si napisao množinu, od kad ti predstavljaš narod?

    Pa ok su rezultati, sad je na njima da se sastave i kaj DP ne smije dobit + 14? Dobili su jer je narod prepoznao njih kao treću opciju najjače stranke u Hrvatskoj, a ne most koji se bori za fotelje, kao žetončići su. A ne za narod, imali su priliku održati na vlasti jer su bili, ali nisu iskoristili priliku da se pokažu... Jbga
  • NitkoBitan
    11.8k
    Inace HDZ je otkinuo IDSu mandat u 8. izbornoj jedinici pa je tako HDZ dosao sa 60 na 61 dok je IDS pao sa 3 na 2.

    Od ostalih zanimljiv dogadanja vrijedi napomenut da ce Mozemo vrlo vjerojatno uzet mandat u 4. izbornoj jedinici te imaju nesto manje sanse za uzet mandat u 10. izbornoj jedinici. Ne znam naustrb koga ce potencijalno uzet ta 2 mandata.

    DP (Drele) je presao 5% u 3. izbornoj jedinici no za sada im ne daje mandat tamo. Inace nije dovoljno samo prec izborni prag za mandat (Mozemo i sa 5,49% trenutno nema mandat u 4. izb. jed.). Kad bi znao neko racunat D'Hondtovom metodom pa da nam objasni...

    Btw. Index je sa brojanjem mandata prestao u 2:00 (Stop the count! :sweat: ) dok 24 sata "tuce" cijelu noc. Da se rijeke nisu pretvorile u potoke i ovi bi ostali budni.
  • Dalmatinec
    562
    Majko mila, Možemo je dobio skoro 200 tisuća glasova u ovoj državi.
  • jedan u nizu
    5.7k
    HDZ je 2020. godine izabralo 620k ljudi..
    HDZ je 2024. godine izabralo 666k ljudi.

    2024. Godine je izaslo 450k glasaca vise nego orije 4 godine.

    Od 450k glasova vise, HDZu je otislo 46k glasova, a ostatak drugima.

    Dakle, 400k ljudi vise je izaslo na izbore kako bi srusili HDZ ali nisu uspjeli.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Majko mila, Možemo je dobio skoro 200 tisuća glasova u ovoj državi.Dalmatinec

    Sve mogu shvatiti osim ovoga, pobuna jadnika, beta ili što već :lol:
  • Mali Zeus
    9.3k
    Najrealnija opcija je HDZ i DP.
    Čak i da DP cijeli ne želi ne bih me čudilo da dio njih ide s HDZ-om. Nije to jedinstvena stranka, to je nakupina svega i svačega. Ako HDZ odhebe Pupavca sve je moguće.

    Grbin može sam sebe uvjeravati i druge da će skupiti većinu al to je jako, jako teško. Čak i da uspiju i da ih Most podrži jer bez tog ne mogu to bi bilo em frankenestein vlada ili većina em pun k nestabilno. Ne vidim da bi DP u bilo kojem obliku išao s SDP-om na vlast ili bi podržao vladu.

    Možemo tvrdi da su dokazali da su nacionalna stranka, 7 od 10 mandata osvojili u Zagrebu. OK. One moralne ucjene kao mi ćemo podržati manjinsku vladu neka to naprave i desne strane su smiješne i baš u njihovom stilu.
    Onaj cringe ples bolje da ni ne spominjem. Shiny happy people.

    MOST može biti zadovoljan, neće s HDZ-om, ostaje pitanje bi li podržali SDP-ovu vladu, nekako to ne vidim iako je moguće.

    Na kraju moguće je i da će ludi zoka nešto izvesti, pa čak i da neće dati mandati Plenkoviću ako mu ovaj dođe sa 76 potpisa ili će nešto drugo pokušati da ga shebe. Taj čovjek ima taktiku spaljene zemlje i neće se to promijeniti.
  • Droljo
    4.8k
    Zanima me kako je to možemo gubitnik?
  • Mali Zeus
    9.3k
    Zanima me kako je to možemo gubitnik?Droljo

    Nisu oni gubitnici, mogu biti faktor u sastavljanju vlade. Al kad čujem ovaj kreštav, agresivni glas benčićke i vidim njene žute zube dođe mi zlo.
  • E46
    144
    Eto ti pljujes po DPu koji jos nista nije rekao i ucinio ali ti je uredu sto te Most 2 puta zajebao
  • E46
    144
    onda raznorazna srbadija iz okolice vukovara i vukovarsko srijemske županije ne bi mogla glasat za hdz, to im je cilj free glasovi
  • Mali Zeus
    9.3k
    Iskreno se nadam da ovaj puta Most zbilja nece u koaliciju s hdzom, nakon sto su me dva put vec zajebali.Aggro

    Nema šanse. Nula posto.
  • Dalmatinec
    562
    Most neće 100% u kolaiciju s HDZ-om, čitaj Plenkovićem, jer to je prešlo u obostranu mržnju, a Most se od smjene trojice ministara profilirao kao antihdz pokret. S druge strane, ako se sjetimo da je Plenković Lijepi rekao svojevremeno da će manjine uvijek imati u njegovoj Vladi mjesta mislim da neće pristati na Vladu s DP-om koji upravo uvjetuju koaliciju bez manjina u Vladi, konkretno etnobiznismena iz SDSS-a (iako su oni svi komunjare, ali cicaju proračun kartom podrijetla).

    Lijeva koalicija (Rijeke Pravde, Zambijci i ti isti prevrtljivi manjinci) teško da mogu složiti stabilnu Vladu. To bi izdržalo ko kineski kišobran na buri.
  • The Undertaker
    4k
    Meni je smiješno da ovo malo Srba što je ostalo u HR može biti, 30 godina nakon rata, ikakav faktor u izborima ali očito da sam u krivu.
    Ili će DP ući u vladu ili će ih HDZ žetonirati. Mislim da ih, u svakom slučaju, čeka sudbina svih desnih stranaka koje su odskočile, razbucavanje i asimilacija u HDZ.
  • Kruno
    134
    Pa vise je Plenkovicev Hdz ljeviji od Sdpa.:grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.