• mali M
    3.4k
    valjda neko ima pretplatu, al mi netreba. "Niski start", "sve je spremno", "nikad nitko nije više napravio", "Kranjča do 2027", "novi Max od početka gradnje do kraja unutar munjevitih 5god", "samo mi dajte vremena i ponovo glasajte za mene", "kosturi u ormaru", "20 god. kriminala", "Bandić je kriv".
    Problem je s ovime što su naša očekivanja stvarno mala i on je toga svjestan. Na ljestvici od 100, i 3 je više od nule koju je Bandić napravio za stadion... Jednostavno mislim da ovaj gradonačelnik nije sposoban za nikakve podhvate. 3 godine mantra o većim projektima od kojih nije napravio niti jedan, jedino što tu i tamo izleti škola il vrtić, a to je demagogija jer Zagreb raste i to bi se i tako i tako gradilo.
  • criticus
    1.1k
    Problem je s ovime što su naša očekivanja stvarno mala i on je toga svjestan.mali M

    Mi općenito ne vjerujemo političarima i s pravom. O (ne)sposobnosti i politikanstvu neću da ne ode u krivom smjeru, ali mislim da se napokon stvorila klima da je taj stadion neizbježna stavka koju politika mora ispoštovat. Pozitiva je u i oko kluba, napokon svi dišemo kao jedno i politici se nije oportuno oglušit na to. Kad kažem politici, mislim i na državnu i gradsku razinu.

    Što se tiče vjere u projekt, vjerovat ću kad sjednem na stadion i pogledam prvu utakmicu na njemu. Dotad pretpostavljam da nije napravljen il je hologramski prikaz stadiona.
  • Bosskovitz
    7.3k
    ...jer su ljudi ovdje toliko puta prevareni da u stadion neće vjerovati dok na njega ne sjednu i prstima ne opipaju sjedalicuBosskovitz

    vjerovat ću kad sjednem na stadion i pogledam prvu utakmicu na njemu.criticus

    Bio sam u pravu, eto :D

    Jednostavno mislim da ovaj gradonačelnik nije sposoban za nikakve podhvate. 3 godine mantra o većim projektima od kojih nije napravio niti jedanmali M

    Offtopic teški, ali ajde: neke stvari se naprosto ne mogu napraviti brzo jer su kompleksne (vidio si koliko je oko Maksimira trajalo samo dogovaranje oko zemljišta), neke procedure poput ovih oko Kranjče su propisane zakonom da bi se zaštitilo nas porezne obveznike i nažalost tu nitko ne može ništa osim eventualno Sabora da promijeni Zakone, a neke stvari traju dulje jer se za njih čekalo sufinanciranje iz EU. Paromlin, proširenje tramvajske mreže, obnova Doma sportova... sve su to projekti koji su se mogli početi raditi prije godinu ili dvije da su se financirali direktno iz gradskog proračuna, ali su aplicirali na EU sufinanciranje i sada će mislim svi biti sufinancirani od strane EU.

    Ne moramo se složiti, ali ako neka investicija nije hitna i životno važna, ja bih radije da bude realizirana za 3 godine uz trošak za proračun od 100 milijuna eura (karikiram, ne znam brojke), nego za 2 godine uz trošak od 200 milijuna eura. Meni je to odgovorno upravljanje javnim financijama, ali ujedno i politički riskantno u gradu koji je 20 godina birao lopove i uživao u tome da ga se krade na najbezobraznije i najpodlije načine dok je zauzvrat dobivao grandiozne pizdarije koje ćemo otplaćivati još desetljećima, ali hej - vidjet ćemo na izborima što građani više cijene.

    63e728454305e0bd296d183d3181f2ab.jpg
  • DrawTube
    2.8k
    Zna li se koliki će biti prostor za noge na nove 3 tribine na Kranjči? Ako bude isti kao na Zapadu nije neki pomak u komforu iako za Istok zapravo nije ni previše bitno
  • mali M
    3.4k
    slažem se sa skoro cijelim upisom osim oko ovoga da je trajalo zbog natječaja, nabava itd. Jer kad završe izbori opet će trajati "natječaji" do zadnje godine mandata a onda se čudesno sve pokrenuti. Da, tom retorikom ni stadion, koji je ovdje tema, nije od životne važnosti. ova ljevičarska mantra u Zagrebu da više cjenimo 20godišnji lopovluk nego ove "kiše promjena" odgovornog upravljanja novcima neću ni komentirati. To su mantre za izbore i to spada u drugu temu..
  • Bosskovitz
    7.3k
    Da, tom retorikom ni stadion, koji je ovdje tema, nije od životne važnostimali M

    Pa nije. Mislim, ako možemo napraviti stadion za 3 godine za 200 milijuna eura ili pričekati da bude gotov za 4 godine i košta 100 milijuna eura, bilo bi posve suludo ići na prvu opciju koliko god ja osobno jedva čekam novi stadion i svaki dan više mi je predugo. S druge strane, ovo nema veze sa stadionom jer mislim da stadion niti nema mogućnost biti sufinanciran EU novcem tako da tu taj problem - nažalost - ne postoji.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    Ceferin o maksimiru - "Mi smo blizu da ne dozvolimo da se tamo više igraju europske utakmice. Već smo više puta bili blizu toj odluci. Sad se nadamo da će se nešto pomaknuti. Čitao sam da su nešto dogovorili s gradom, s crkvom, s državom, s HNS-om, ali ne znam detalje - zaključio je."

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/rijeka/ceferin-poljud-i-maksimir-su-sramota-kad-vidimo-onu-tribinu-blizu-smo-da-ne-dozvolimo-europske-utakmice-15448833
  • mali M
    3.4k
    pa realno provlačimo se na guzove već jako dugo kod UEFE...
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    istina, ja sam recimo ocekivao zabranu igranja na maksimiru jos kad je bio potres, ali nemam pojma uopce kako smo se izvukli iz toga.
  • mali M
    3.4k
    a malo na empatiju, sažaljenje, bila je korona pa je bilo svejedno i tak to...
  • NitkoBitan
    11.9k
    Janez populist. Sve dok Maksimir zadovoljava uvjete igrat ce se na njemu. Cuj to Poljud sramota... jedan od boljih nogometnih stadiona sa atletskom stazom.
  • ShanKu
    343
    Meni je i dalje neopisiv osječaj kad samo vidim naš stadion (na slici, na dan utakmice), kad se popnem gore na tribinu još bolji osječaj....
    Bit će mi nekako žao kad se budemo selili na Kranjču, rastanak od sadašnjeg Maksimira, iako shvačam da moramo dalje, za "modernim svijetom" :smile:
  • Ijayi Atiemwen
    345
    Riječki stadion najbolji za ugostit veliku utakmicu? :lol:
    Osijekov nov, ali mu je pre mali...neznam jel on ikad vidio Rujevicu.....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.