• Cosey
    515
    Bit će to jako lijep stadion iako malo prevelik.
  • SAS1987
    14.8k
    Stadion MTK Budapest. Kapacitet nesto vise od 5000. Po meni jedan od boljih malih stadiona. Dvije natkrivene tribine a iza gola zidovi koji zatvaraju konstrukciju tako da je u biti stadion prava arena.

    nuas3n5ahop71dqo.jpg
    kz6jtdmlgh0di84n.jpg
    7whylp2nvo1ceefi.jpg
    v2mqjbcwrclf5fkv.jpg

    http://stadiumdb.com/stadiums/hun/hidegkuti_nandor_stadion/
  • Neki tip
    21.3k
    bombon od stadiončića.. taman za Varaždin, Marsoniju, Karlovac, Zadar, Šibenik, Istru..
  • marcio amoroso
    36.9k
    Kolinda je sinoć rekla da nagovara Bandića da gradi stadion tako da nam novi stadion stiže :lol:
  • SAS1987
    14.8k
    točno to, hns, gradovi i država bi trebali imati strategiju razvoja nogometa i infrastrukture. Takvi stadioni (i ko npr stadion u Dugopolju) bi trebali biti vodilo razvoja.

    Zna se kakav prosjek gledatelja ima koji klub / grad i kakav je potencial. U vise manje svakom vecom gradu tipa Varazdinu, Zadru, Šibeniku, Vinkovcima, Gorica, Pula itd če u prosjeku na stadion doci 2000 - 3000 ljudi (ako je klub u prvoj ligi i koliko toliko konkurentan). Klubovima trebaju stadioni koji će biti barem 50%+ popunjeni a to znaci kapaciteta cca 5000 - 5500 sjedala. Uz stadione i popratne sadrzaje (npr shopping centar) koji uz sufinanciranje donosi i dodatne gledatelje a shopping centru garantira da će na dan utakmice restaurani i barovi na dan tekme biti kricati. Fenomenalen primjer je stadion Espanyola.

    Rijeka i Osijek trebaju od vjerovatno cca 10 000 - 12 000, a Dinamo i hajduk od cca 25 000 - 30 000. Pogotovo dinamo koji ima u prosjeku (hnl i europa) cca 9 000 - 10 000 i veliki potencial porasta gledanosti (demokratizacija kluba i normalan stadion).

    Stadioni trebaju postati profitabilni a to bi bio sasvim neki novi novo za hnl. Ali naravno, to se nece dogoditi jer politika ne vidi interesa u tome. A i ako bi vidjeli, vjerovatno bi radili neke nestrucne megalomanske projekte.
  • Kwedi
    3.8k
    @SAS1987 uvijek mi je lijepo te pročitati jer si nepopravljivi optimist. :smile:


    U vise manje svakom vecom gradu tipa Varazdinu, Zadru, Šibeniku, Vinkovcima, Gorica, Pula itd če u prosjeku na stadion doci 2000 - 3000 ljudi (ako je klub u prvoj ligi i koliko toliko konkurentan).SAS1987

    Neće se ovo dogoditi. Nije dosad, ne bu ni ubuduće.

    Evo primjera radi, uzmi u obzir slovensku ligu koja ti je bliža nego nama. Stabilnost/infrastruktura/standard - koliko ljudi dojde?

    Jednostavno, svejedno radi li se o Celju ili Puli, ljude ne zanima domaće prvenstvo. Statistiku poprave malo Dinamo i Hajduk, ali ovo ostalo je postojanje radi sebe samih jer ne postoji publika za to.
  • Kwedi
    3.8k
    Možda bolji primjer - košarka. Slovenija prvak Europe, ima najboljeg mladog igrača na svijetu, ima u Ljubljani (mogu navesti i Novo Mesto ili Koper) predivnu dvoranu, igraju slovenski klubovi relativno zanimljivu ligu te u njoj solidno guraju, najpoznatiji slovenski klub dobio je financijski boost pripajanjem Cedevite,a na koncu konca košarka je ko sport vizualno atraktivna... Koliko ljudi bude na utakmicama? :smile:

    Čisto da približim iluziju kako će u Puli, Vinkovcima, Zadru, Varaždinu novi stadion nešto značiti... Pa primjer Varaždina, grad nije imao prvoligaša 7-8 godina, za hrvatski standard bogata regija i grad, došli su Dinamo i Hajduk na ljeto (dakle vrijeme nije faktor), pa na obje utakmice bilo oko pet tisuća. Na premijeri nakon x godina. Dakle, stadion je bio pol pun ili polu prazan kako god gledali - ali čisto kao primjer da se ne znam kaj desi, neće bit profitabilni (ma ko god ih platio, sami ili politika)
  • SAS1987
    14.8k
    SAS1987 uvijek mi je lijepo te pročitati jer si nepopravljivi optimist. :smile:Kwedi

    Jako mi je drago da netko voli citati moje komentare :smile: Nepopravljiv sem optimist jer sto je život bez optimizma :smile: Treba imati viziju i vjerovati u nju :smile: a to ne znaci da sam naivan i da vjerujem u npr. izgradnju stadiona u Zadru, Vinkovcima itd. Znam kako stvari funkcioniraju. I kada se napravi neki projekt občino nije optimalan (npr nova tribina u Slavonskom Brodu).

    Evo primjera radi, uzmi u obzir slovensku ligu koja ti je bliža nego nama. Stabilnost/infrastruktura/standard - koliko ljudi dojde?

    Jednostavno, svejedno radi li se o Celju ili Puli, ljude ne zanima domaće prvenstvo
    Kwedi

    Slazem se, ali klubovi premalo/nekvalitetno ili nista ne rade da bi privukli ljudi na stadione. Zasto bi se netko interesirao za hnl ako več godinama pričaju da je liga nekvalitetna, prcija itd. A igra se sasvim pristojan nogomet. Novi, kvalitetni travnjak su dali boost kvaliteti igre, a novi stadioni bi dodali jos jedan.

    A slovenska liga... U Mariboru je prosjek godinama 4000+, u Ljubljani cca 2500 - 3000 (a klub im je 100 puta više sjeban od Dinama), u murskoj Soboti 3000... U Celju svi prate samo rukomet, a u Kopru / Gorici ljudi prate talijanske klubove.

    A za košarku nemam pojma, ne pratim.

    Zato i kažem, Varazdinu npr ne treba stadion veći od 5000 - 6000. A stadioni mogu biti profitabilni jedino ako su iskoristeni svaki dan (popratni sadrzaj). Brez toga nema nista.

    Btw, odlična debata ali smo več isli u offtopic :grin:
  • Infinity
    16.5k
    Niste u off topicu, tema je nogometni stadioni, a ne Maksimir.

    Moram reci da Varazdinu ne treba novi stadion. Oni imaju super stadion kojem sigurno treba nekih radova na centralnoj tribini i eventualno krov na istoku. Na istoku mogu odraditi u podtribinski prostor. Taj stadion je u ovom sad stanju super za HNL prilike, a po meni je to stadion s najvecim potencijalom. Imaju dvije odlicne tribine koje mogu biti jos bolje. Imaju jednu iza gola i prostora za drugu.

    Stadioni u Vinkovcima, Zadru i Sibeniku su mi za rusenje i novogradnju. U Hrvatskoj ako se ista moze iskoristiti onda je to stadion u Varazdinu. Stadion u Puli takodjer treba samo krov.
  • deda
    32.9k
    U Varaždinu su wci u katastrofalnom stanju. To ne mogu razumjeti. Da se ne može izdvojiti 100-200 tisuća kuna za srediti ih. Ali inače taj stadion je baš 5. Ja mislim da mu čak ne treba ni natkrivena druga tribina. Ovo je sasvim dovoljno. Ono što svim klubovima treba: početi se brinuti o svojoj imovini i koristiti ju kao temelj za komercijalnu zaradu.
  • Kwedi
    3.8k
    A slovenska liga... U Mariboru je prosjek godinama 4000+, u Ljubljani cca 2500 - 3000 (a klub im je 100 puta više sjeban od Dinama), u murskoj Soboti 3000... U Celju svi prate samo rukomet, a u Kopru / Gorici ljudi prate talijanske klubove.SAS1987
    957e9cb1rdof4c4d.png


    Malo je kriva statistika u odnosu na tvoje,al ne bitno.

    Da odgovorim na tvoje pitanje; liga je monopolizirana, osječki sudački klan drma ligom(ne mislim samo na odnos prema tovarima nego generalno na lošu kvalitetu sudaca), Lokomotiva, oprosti dugova i svaki naš klub je politički umočen u kombinaciji s nogometnom mafijom... Naravno da onda je liga neregularna u najmanju ruku odnosno nitko ne želi gledati nekaj kaj je samo sredstvo interesa određene klike, a ostali ispadaju ko ovce.
  • deda
    32.9k
    Ma dobro, nije kod nas gledanost nikad bila iznad razine ove godine. Možda negdje na početku 90-ih, ali i to je upitno jer su brojke tada napuhivane. Ja smatram da se cijela liga pomakla u pozitivnom smjeru zadnje 2-3 godine, pa i suđenje.
  • Dino
    2.7k
    Ja smatram da se cijela liga pomakla u pozitivnom smjeru zadnje 2-3 godinededa

    :clap:
  • deda
    32.9k
    I tak na Grbavici postavljaju i krov na novosagrađenu istočnu tribinu.

    big_1578141351-radovi-na-grbavici-teku-planiranim-tokom.jpg
  • SAS1987
    14.8k
    Dobro izgleda. To je navodno konacni projekt stadiona.

    jv7eijybz5gnzb6e.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.