• Pop corn
    4.8k
    Kako je zamišljen odnos odbor- uprava?The Undertaker

    Odbori su tijela koja je osnovao IO te kao takvi odgovaraju IO-u. Oni donose zaključke i prijedloge koji su u suštini savjetodavnog vida i IO ih najmanje prima na znanje, ako ne i prihvaca. Nakon toga jasno IO daje naloge Upravi po pitanju tema kojima se pojedini odbor bavi.

    Svaki odbor ima svoje ciljeve i plan rada. Također, odbor je bez naknada.

    Koja je sad uloga uprave s obzirom na osnivanje ovih odbora koji su pokrili sve bitno?Dudu 9

    Uprava operativno provodi odluke IO, zastupa klub i sve što je propisano Statutom.

    Vidim i Sakoman je u odboru. Zar nije on glavin igrač koji je muljao sa stolicama?gledatelj

    Sakoman je direktor stadiona i imenovan je na temelju funkcije, a ne imena i (ne)djela. Neozbiljno bi bilo se baviti tematikom stadiona (necsamo izgradnje, vec i postojeceg odrzavanja) bez osobe koja ima sve neposredne informacije i funkcije. Ukoliko se nešto dokaže za bilo kojeg od 21 člana Odbora, naravno da će se odmah reagirati. Što se tiče afere Stolice kaznena prijava je odbačena.

    I meni su minus Vedriš, Gregurić i Sakoman, ali vjerujem da postoje dobri razlozi zašto su unutra. Veliki plus i za najavu četvrtog odbora, za sponzorstva, tu ekipu isto čeka veliki posao.rioda

    Postoje razlozi, i vodi se interesima kluba i onime što pojedini član Odbora mora pridonijeti. Svaki predsjednik Odbora imao je priliku objasniti svoj odabir na IO i odgovara radom i zaključcima Odbora. Naravno, da će o tome (ciljevima, radu, kadrovima) oni i govorit i u medijima kada za to dođe vrijeme.

    Da se ne lazemo, svi znamo da oni imaju utjecaj gdje imaju i da mogu pomoći u važnim pitanjima za budućnost kluba.
  • austrijanac
    2.6k
    Da se ne lazemo, svi znamo da oni imaju utjecaj gdje imaju i da mogu pomoći u važnim pitanjima za budućnost kluba.Pop corn

    Ok, ali Vedriš već 40 godina drma i hara s HDZ prijateljima, godinama ga se ovdje pljuje i sad bi opravdanje trebalo bit zato jer imaju utjecaj?

    Sorry, ali "utjecaj" meni nije razlog da ga se nagradi odborom. Bježimo od tog utjecaja godinama i sad da se vratimo tome mi nema smisla. Nadam se da postoje bolja objašnjenja od tog "utjecaja".
  • Nino Bule
    11.3k

    Pa hdz utjecaj koji se koristi da bi se drmalo klubom je jos uvijek nepozeljan, imat u savjetodavnom odboru osobu za kontakt s vladom oko pitanja stadiona di su direktno ukljuceni u pricu i nije nesto nelogicno
  • austrijanac
    2.6k

    Meni i dalje je. Pljujemo po HDZ i Hajduku i onda uzmeš takvu osobu poput njega u odbor.

    No dobro, živi bili pa vidjeli.
  • Dudu9
    422
    da nema toga teško bi i Zajec sad bio predsjednik kluba
  • Pop corn
    4.8k
    Ok, ali Vedriš već 40 godina drma i hara s HDZ prijateljima, godinama ga se ovdje pljuje i sad bi opravdanje trebalo bit zato jer imaju utjecaj?

    Sorry, ali "utjecaj" meni nije razlog da ga se nagradi odborom. Bježimo od tog utjecaja godinama i sad da se vratimo tome mi nema smisla. Nadam se da postoje bolja objašnjenja od tog "utjecaja".
    austrijanac

    Nitko nije nagrađen, dapače ima sad "teret" jer prvo tu je volonterski, drugo ima iza sebe IO koji traži rezultate na temelju ciljeva i plana rada.

    Ako netko svojim lobiranjem može pomoći, kao i s "40 godina" iskustva na nekim stvarima, odbaciti ga bi bilo suludo u situaciji kada klub prolazi dubinsko snimanje, financijsku forenziku. Mudrost je potrebna ako želimo da se klub postavi na zdrave temelje.

    Konkretno Vedris je u Odboru kojim predsjeda Kamenski. Svi hvale njegovu aktivaciju. Zato što je uspješan i još k tome bez mrlje. Mislite li da je bi on zaprljao ime s nečim suspektnim u nekom Odboru Dinama i ugrozio si firmu koju ima, a koju vodi mudro i uspješno?

    Svaka odluka je na kraju na IO, a ne na Odboru.
  • pencilneck
    635
    Ljudima je potpuno nezamislivo da netko bez materijalnih motiva žrtvuje svoje vrijeme i novac da bi pomogao ovom klubu da postane bolji. Zato ovakve priče o "uhljebljivanju" i "privilegijama".
  • Nolifer
    6.5k
    Meni i dalje je. Pljujemo po HDZ i Hajduku i onda uzmeš takvu osobu poput njega u odbor.

    No dobro, živi bili pa vidjeli.
    austrijanac

    Nažalost istina, dok nekima smetaju jedni, drugima će smetat neki drugi, nadam se da nebude bilo niti jedne politike ili stranke u klubu.
  • Pop corn
    4.8k
    Nažalost istina, dok nekima smetaju jedni, drugima će smetat neki drugi, nadam se da nebude bilo niti jedne politike ili stranke u klubu.Nolifer

    Jedina stranka je Dinamo, jedina politika je institucionalna. Nema tu stranaka, tu ima samo i jedino razmišljanja o korištenju iskusnih "igrača" u cilju Dinamove bolje budućnosti. I Dinamo je taj koji mora okupljati, pazeći naravno da se tu nešto ne odvede u neželjenu cestu korupcije i kombinacija, ljude koji svojim utjecajem i iskustvom mogu nešto reći ili učiniti. Jebiga, iskustvo takvih likova ne možeš tek tako naći, i bilo bi suludo ih odbijati na ovakvoj savjetodavnoj platformi.
  • Nolifer
    6.5k


    Lajkao sam ti jer eto napisao si ono kaj mi je u mislima bilo prije izbora, za vrijeme izbora i nadam se budućnosti. Tak da te razumijem kaj želiš reći i vjerujem da je tako...
  • Mali Zeus
    9.3k
    Neki bi samo da glave padaju.
  • austrijanac
    2.6k

    Pa nije ovo padanje glava i zazivanje.
    Padanje glava bi bilo da zazivam Perasicu(jer je zaposlenik kluba) na kolcu i slično, ali mojih takvih upisa nećeš naći jer razumijem što je moguće a što ne u ovom trenutku.

    Moje propitkivanje Vedriša je čisto razumno s obziom da svi znamo što se događalo i pričalo o njemu i njegovoj aktivaciji i prelijetanju iz tabora u tabor.


    No ako određeni kažu da imaju smisla, poštivam i to.

    Ne moraš se slagati s nekim da bi poštivao tuđe mišljenje.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ne moraš se slagati s nekim da bi poštivao tuđe mišljenje.austrijanac

    Pa nisam rekao da ne poštujem tuđe mišljenje, samo sam primijetio.
  • Jaro
    5.4k
    Bome, ja ne vidim benefit Vedrisa... Pa to je jedna od onih vjecnih ljiga od nastanka drzave... Uz sve dobre/OK poteze ovaj je los i bok. Pa makar i simbolicki...
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Nažalost istina, dok nekima smetaju jedni, drugima će smetat neki drugi, nadam se da nebude bilo niti jedne politike ili stranke u klubu.Nolifer

    Apsolutno potpis. Ljudima smeta Vedriš i to apsolutno razumijem, no malo je čudno da im smeta Vedriš zbog HDZ-a, a dolazak Kamenskog se pozdravlja, koji je duboko umrežen s HDZ-om, koji je također bio/je donator HDZ-a i koji je bio u poslovima oko gradnje zgrade SOA-e zbog kojeg se istraživalo vrh HDZ-a, čija poveznica između HDZ-a, KK Zagreba i još par poslova je ni manje ni više nego Karamarko i njegova firma "Soboli". Uopće neću ulaziti u neke glasine i poluglasine o tajnim službama i razloge dugog odnosa Karamarka i Kamenskog. Nikad nećemo moći zadovoljiti sve strane, no ako nam je Vedriš suspektan, onda bi nam Kamenski zbog svoje povijesti sa HDZ-om i konkretno Karamarkom koji je opet odnedavno počeo hodati po HDZ skupovima isto trebao barem podignuti obrvu.

    Meni je najbitnije da nova uprava i ljudi za koje sam glasao zaustave i spriječe svaku mogućnost malverzacija u klubu i da se radi po zakonu i maksimalno transparentno. Ako to znači da će Vedriš "pod stare dane" progledati i početi raditi u korist kluba i iskoristiti svoje iskustvo da pomogne klubu u nekom odboru, ok.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.