• Bosskovitz
    7.4k
    u tom ideološkom smislu balansira gdje će recimo zabranit tj protivit se cajkama i istovremeno zabranit imena nekih ulicaFanboy

    Generalno se slažem, ali nisam ovaj dio shvatio: gdje je to Hrebak zabranjivao cajke i imena ulica?
  • Captain America
    13.6k
    Hrvatska je danas suočena i s problemom migracija. Ali, danas to nisu migranti kao 2015. godine kada smo imali human i otvoren, ali i kalkuliran pristup tom problemu, kada sam i sam kao premijer gledao kako da tim ljudima pomognemo, a sebe kao državu ne ugrozimo. Danas je sve drukčije jer sada ovdje dolaze migranti s računicom i želeći uzeti samo socijalnu pomoć. Da, treba zaštiti one koji bježe od progona, rata ili genocida, međutim, danas migranti ne bježe zbog toga. Ti ljudi su protupravno ovdje i kao takvi trebaju biti tretirani. Budimo i dalje prema njima pošteni i sućutni, ali ne budimo bedaci. Hrvatska granica je sveta, za nju se u ratu ginulo, ljudi su se dizali na otpor, brigade su se formirale - da bi se znalo što je naše. Pomozimo kome je potrebno, ali prije svega štitimo hrvatske ljude!

    Velik si, Zoki! :rofl:
  • kibic
    1k
    . Sad kad se "koalicija" krenul osipat ponovo se vratil na retoriku kojom desno orjentirane birače pokušava pridobiti. Naravno, valjajući pritom gluposti vezane uz svoj prijašnji premjerski mandat i taj val gdje ne govori kako je katastrofalno tada granica osigurana bila.
  • Ivdzo11
    2.9k
    FB-IMG-1710935802728.jpg


    Ovo bi bila jedna dobra koalicija, koja bi odnijela dosta mandata i imala jaku ulogu u sastavljanju nove Vlade
  • rob ljubavi
    772


    Samo je pitanje bi li opet vlast dali HDZu?
  • Ivdzo11
    2.9k


    • Kolakušić: stranka Pravo i Pravda je osnovana da bi trajala i u sljedećim godinama bila mjesto okupljanja. Zajednički izlazak na izbore Prava i Pravde, DP-a, MOST-a, Suverenista, OiP-a i svih drugih stranaka i nezavisnih lista koji žele snažnu i samostalnu Hrvatsku je pitanje časti i odgovornosti prema građanima. Realno je osvajanje 40 od 151 zastupničkih mjesta na izborima za Sabor te 6 od 12 zastupnika za Europski parlament čime bismo bili apsolutni pobjednik svih izbora. Svi zajedno moramo pokazati zrelost i odgovornost prema građanima Hrvatske koji to od nas očekuju. Samostalni izlazak na izbore rezultirat će s nekoliko zastupnika svakoj stranci i opravdani podsmjeh cijele javnosti i biti dokaz potpune neodgovornosti prema vlastitoj državi i građanima.


    Kad bi osvojili ovoliko mandata, iako jako teško, igrali bi bitnu ulogu u sastavljanju nove Vlade, a sigurno bi ukrali HDZ-u velik broj glasova, te ne bi imali ovakvu nadmoc kao u prošlom sazivu gdje su 66 mandata osvojili.
  • NitkoBitan
    12.1k
    Domovinski pokret ce se rade okrenut HDZu nego ista pokusat sa Mostom, Suverenistima ili Kolakusicem.

    Doduse vidjet cemo oce li kleknut na koljena pred Plenkijem ili ce ustrajat u smjeni Plenkija i njegovih homoseksualnih i liberalno-briselskih kadrova.
  • serbus
    3.6k
    Tu je više problema Kolakušić bi njih sve okupio ali da je on isturena figura ispred njih. Ne vjerujem da bi njegov ego podnio da on nije glavni pjevač nego bubnjar a što je moguće da bi "domaći" tražili a ne nekog tko je došao iz EU parlamenta soliti pamet.

    Isto tako je u ostalima previše osobnosti da ne bi bili prvi pa MOST od kad je Grmoja broj jedan nekako mi se čini da Raspudićima nije najbolje sjelo i da se jedva drže do izbora a poslje teško da će oststi skupa. Ipak je Nino govorio u NU2 da je bolji i viši od AP. A nekako mi se čini da nije zadovoljan utješnom da ga kandidiraju za presidente.

    DP nebi podnio da je Pavliček ispred a oni da je Penava.

    Neznam što bi ih moglo natjerati da se povežu, pitanje je tko bi u toj koaliciji bio "glavni pjevač" ?
  • mali M
    3.5k
    Neznam što bi ih moglo natjerati da se povežuserbus

    Odgovornost prema sugrađanima?

    MOST od kad je Grmoja broj jedan nekako mi se čini da Raspudićima nije najbolje sjeloserbus

    Raspudići su od intelektualnog potencijala se kroz par godina pretvorili u galamdžije koji više štete rade nego koristi. Tj uklopili su se u svoju političku okolinu i misle da se lupače loncima treba nadglasavati. Dok Ninin sarkazam više nije ni simpatičan.. Postaje iritantan...
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ima netko cijeli?Matija97

    Ulazak predsjednika države Zorana Milanovića u izborni ring i njegov javni poziv svim strankama u "vladu nacionalnog spasa", koju će, kako kaže, formirati nakon pobjede, dodatno je suzio manevarski prostor u kojem operiraju stranke na desnoj sceni.

    U strahu da Milanovićevim ulaskom u utrku ne izgube dio neodlučnih birača, sada se natječu koja će se jače distancirati i od HDZ-a i od SDP-a i koja će se uvjerljivije predstaviti kao "jedina alternativa" tom političkom duopolu.

    - Nikola Grmoja i Most su na tvojoj strani dok s druga dva brda trešti taština - poručuje biračima predsjednik Mosta Božo Petrov, reklamirajući svog premijerskog kandidata kao jedino rješenje za razbijanje duopola.

    image
    Zastupnik u Europskom parlamentu Mislav Kolakušić na predizbornom skupu svoje nove stranke Pravo i pravda u subotu na Zagrebačkom velesajmu

    Damir Krajac/Cropix
    - Za Domovinski pokret nema nikakve razlike između politika koje provode Nina Obuljen Koržinek i Andrej Plenković s jedne strane ili Peđa Grbin i Zoran Milanović s druge strane. Oni su, zapravo, na istoj zrinjevačkoj, proglobalističkoj i briselskoj strani! Domovinski pokret ostaje jasno i nedvosmisleno kod stajališta: ne sa SDSS-om, ne s Možemo!, ne s HDZ-om ili SDP-om koji jedni drugima plješću kod saborskog potvrđivanja Istanbulske konvencije, koju ćemo mi deratificirati - poručili su u nedjelju prijepodne iz Domovinskog pokreta, optužujući usput medije koji "u svojim naslovima lažno tvrde ili ostavljaju potpuno pogrešni dojam da bi Domovinski pokret bio spreman na postizbornu suradnju sa SDP-om ili Zoranom Milanovićem".

    - Milanović i Plenković su dva kraka iste politike. Je li Hrvatska osuđena na švicarske cijene i afričke plaće? - pita se Karolina Vidović Krišto, predsjednica OiP-a (Odlučnost i pravednost), stranke koju je osnovala nakon što se razišla s Domovinskim pokretom na čijoj je listi na prošlim izborima ušla u Sabor.

    image
    Damir Krajac/Cropix
    Osim što se biračima obraćaju gotovo identičnim porukama, strankama desnice prijeti - kanibalizacija.

    Sve te stranke, naime, love u manje-više istom biračkom bazenu, a kako od konsolidacije desne scene neće biti ništa, jasno je da će mnoge liste ostati ispod izbornog praga od pet posto i da će velik broj desnih glasova propasti.

    - Naši birači su birači suverenističkih opcija koji žele čvrstu Hrvatsku, koji ne žele da budemo mala kolonija neke nove Europske unije. Na izbore moramo izaći zajedno, a ja vjerujem da tu postoji zdrav razum i da nećemo na izbore izlaziti svatko za sebe. Da ćemo izaći zajedno - Domovinski pokret, Most, Hrvatski suverenisti, Odlučnost i pravednost, Pravo i pravda, te da ćemo biti relativni pobjednici izbora kojima će Milanović morati dati priliku da sastavimo vlast - rekao je jučer zastupnik u Europskom parlamentu Mislav Kolakušić na velikom skupu Prava i pravde, nove stranke koju je osnovao s kolegom iz Europskog parlamenta Ivanom Viliborom Sinčićem.

    image
    Zastupnik u Europskom parlamentu Mislav Kolakušić na predizbornom skupu svoje nove stranke Pravo i pravda u subotu na Zagrebačkom velesajmu

    Damir Krajac/Cropix
    Dok iz Mosta i Suverenista poručuju da Kolakušić blefira jer ih uopće nije niti pozvao na razgovore, Karolina Vidović Krišto njegov je poziv u predizbornu koaliciju grubo odbila u razgovoru za Jutarnji list.

    - Parafrazirat ću (glavnu europsku tužiteljicu) Lauru Kövesi i reći da mediji po nalogu Andreja Plenkovića stvaraju dimnu zavjesu kako hrvatski građani ne bi mogli vidjeti istinu. Papagajski se ponavlja tko će s kim u nekakve saveze, a ne pita se tko što nudi i koja je vjerodostojnost onoga koji tvrdi da će nešto učiniti. Jer, kad Milanović i Radimir Čačić nude pravednost i borbu protiv korupcije, onda se hrvatski građani valjaju od smijeha. A kada Plenković skupa s Pupovcem štiti hrvatske vrijednosti, onda hrvatski građani gorko plaču. OiP ni s kim nije pregovarao o koaliciji, nego smo razmjenjivali stavove s Mostom i Suverenistima za koje znam da se nisu korupcionaški ogriješili protiv Hrvatske. Međutim, potvrdio se razlog zbog kojeg je OiP i osnovan, a taj je da onaj dio oporbe koji nije kompromitiran korupcijom jednostavno nije dorastao izazovu. Jer, karcinom na hrvatskom tkivu, koji se zove korupcija, ne da se odstraniti andolima, nego je nužan kirurški zahvat. Što se tiče gospodina Kolakušića, s njim nikad nisam pregovarala jer je on čovjek sustava te je kao bivši sudac Trgovačkog suda "kontrolirana oporba". Gospodin je pet godina u Parlamentu EU govorio o svim mogućim svjetskim temama, ali nijednim političkim potezom nije se borio za uspostavu vladavine prava u Hrvatskoj - kaže Vidović Krišto.

    OGLAS

    image
    Damir Krajac/Cropix
    S druge strane, Suverenisti - za koje, uz Most, kaže da nisu dorasli zadatku - poručuju kako je upravo Vidović Krišto ta koja je nedorasla trenutku u kojem se desna scena nalazi.

    - Dosad sam sedam puta razgovarao s Karolinom Vidović Krišto o tome da s nama i Mostom izađe na ove izbore, ali od toga neće biti ništa jer je ona uvjerena da samo svojim samostalnim izlaskom na izbore može dobiti glasove birača koji inače ne izlaze na birališta. Nažalost, nisam je uspio razuvjeriti, pa od zajedničkog izlaska na izbore neće biti ništa - rekao nam je Marijan Pavliček, predsjednik Hrvatskih suverenista, stranke koja je još prije dogovorila koaliciju s Mostom.

    - Meni je žao što Karolina nije poslušala naše argumente za zajednički izlazak na izbore, a što se tiče Kolakušićeve kandidature i njegova poziva na predizborno okupljanje, mogu reći da je to obična smijurija - izjavio je naš sugovornik iz Mosta.
  • mali M
    3.5k
    Dok god se naše političke stranke natječu tko će samostalnije izaći na izbore, krimosi iz sdp/hdz će nam se igrati pingpong sa državom. eto tu i tamo će iskočiti neki klaunovi kao možemosi na lokalnoj razini, ali meni je nevjerojatno da, bez obzira na svijetonazor ili ideologiju kojoj si bliži, da se nemogu okupiti najsposobniji ljudi iz politike i zajednički zaorati za budućnost... to mi je baš nevjerojatno i jedini pokazatelj koliko je tu samo ego prisutan bez mrve volje za "umrijeti" za svoj narod..

    Samo je pitanje bi li opet vlast dali HDZu?rob ljubavi

    ovo je toliko već izlizana floskula da je glupo više ponavljati... jel bi ti bilo lakše da su je dali SDP-u? nova stranka koja je upala kao naivčine u politiku i mislila da će idealistički uspijet sve obratiti na svoj pogled. molim te samo da mi odgovoriš da li bi ti bilo lakše da su predali vlast SDP-u? jer ne vidim drugo razlog za ovu glupu rečenicu koji samo ljevičari prosipaju..
  • Mali Zeus
    9.6k
    Human i otvoren pristup su imali. Sve su ih puštali preko Hrvatske da idu dalje... My name iz Ranko Ostojić pristup. Dobar je, sad opet grabi prema desnici, a SDP se kao šali pa to neće komentirati. Pa da čujemo gospodo vaš stav o migrantima i kosi li se s vašim kandidatom za premijera.
    Ja sam mislio da lijevoj sceni smeta što policija ne pušta sve preko granice i što su neke od njih tukli.
    Oni pod krinkom duhovitosti ne daju stav o ničemu, a grbin bi se trebao povući iz politike nakon ovog a ne pričati o rijekama pravde.
    https://www.vecernji.hr/vijesti/uskoro-uzivo-grbin-daje-izjave-otkrit-ce-izborne-liste-sdp-a-1755547

    I opet jedno veliko ništa od njih.

    Btw nema šanse da će Most s Kolakušićem, osobito nakon što su istaknuli Grmoja kao kandidata za premijera. Kolakušić bi okupio desnicu, ali da on bude frontman.
  • NitkoBitan
    12.1k
    "Nazalost moramo ponovno uputit poziv predsjednici da ne sudjeluje u kampanji." - Peđa Grbin 2015. godine, izjava prije parlamentarnih izbora.

    Ajmo mediji, ukazite na licemjerje. Ne znam kaj se ceka, SDPov tweet je vjerujem i danas dostupan (12.10.2015. objavljen).
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.6k
    KVK i Kolakušić imaju mesijanski problem i zato se neće prikloniti nijednoj opciji, po meni loše i šteta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.