• Pop corn
    4.8k
    Ako je hijerarhija jasna, tko je onda odgovoran za sljedeći prijelazni rok i rezultate do kraja sezone?The Undertaker

    Za sve, pa i ovo kaj pišeš, je odgovoran cijeli IO i Skupština kluba i odgovarat će za to za 4 godine na idućim izborima svakom članu pojedinačno.
  • Mali dioničar
    14k
    Otisao si malo predaleko, ja tebi o sportskom direktoru Osijeka a ti presao na strukturu upravljanja, stadion, školu nogometa.. Jednostavno hocu reci ako su oni takvi nikakvi kakve si ih opisao sposobni dovest Bota onda se i Dinamo moze zadovoljit barem nekim u rangu Bota pa ne mora bit stranac.E46

    A to sam ti napisao u prethodnim postovima.

    Tko se to mogao etablirati u zadnjih 20tak godina i biti autoritet?

    Nisam niti za ismijavanje, ali niti za glorifikaciju stranaca, ali je činjenica da su svi igrači koji su igrali u reprezentaciji osim braće Kovač, Šimunića, Rakitića i ne znam kaj ćemo s Perišićem prošli domaće škole nogometa i HNL.

    Tako da je jako jako pretjerano izjavljivati da kod nas nema ljudi koji znaju raditi, a često spominjano "ne radi se ništa" je zbilja izjava vjerovali ili ne jer eto sve palo s Marsa.

    Vezano za školu Dinama, tu ne znam na kaj si mislio "nekim u rangu Bota pa ne mora biti stranac" kad se sad njega toliko glorificira kao da će čarobnim štapićem u Osijeku napraviti klub razine Benfice. Pa bio je i Mamić u Osijeku pa se ne sjećam nekih velebnim transfera.

    Boro Primorac je godinama radio u Arsenalu i tko uopće u hrvatskom nogometu danas ima bolji CV od njega pa naravno da je teško da će sad Hajduk imati nove Henryje ili Bergkampe jer je Primorac radio s njima u Arsenalu pa zna kako takvi igrači izgledaju na treningu i utakmici.

    Vezano za naše domaće, Dinko Jeličić, Siniša Oreščanin, Dean Klafurić, Damir Krznar etablirani su kao seniorski treneri s manje ili više uspjeha, ali to su ti po meni imena koji bi trebali brinuti da Dinamovi kadeti i juniori postanu igrači za Dinamo pa i za dalje jer su oni to radili proteklih 15-20 godina.

    Oni na sebe danas gledaju kao na seniorske trenere, ali svatko od njih pojedinačno ima iskustvo proizvodnje igrača, a pogotovo ga imaju kad bi funkcionirali u grupi.

    Mislim da je proizvodnja igrača u Dinamu toliko ključna stvar Dinamove egzistencije da bi se trebao naći modus operandi da ljudima s tolikim iskustvom rada s osjetljivim dobnim skupinama osiguraju uvjeti prema kojima bi bili zadovoljniji proizvoditi igrače za Dinamo nego biti izbornici mladih reprezentacija ili treneri Gorice, Hajduka, Celja, Veleža i ostalih klubova koji nisu Dinamov nivo.
  • Laugreano
    1.3k
    Ok, al onda bi trebao biti upoznat sa pozadinom u nasem klubu dok su SImic i on radili.
  • E46
    144
    Ja sam upoznat sa situacijom, i zato me taj izbor i brine, ne svidja mi se bas niti jedan igrac koji je doveden u tom periodu osim donekle Kaneka, školu nogometa je dobro poslozio to stoji. Ja se samo iskreno nadam da je on tu da rješava pitanja posudbi igraca i prati razvoj igraca na posudbama a da ce se ubrzo naći covjek koji je dovoljno stručan da odradi prijelazni rok, ja mu do tada želim svu srecu ali ne smijemo si dozvolit da se netko uci na Dinamu pa kad se desi veliki neuspjeh da izlika bude eto on je mlad i naš i imali smo najbolje namjere.
  • pencilneck
    635
    Jasno da su za sportski sektor, a time i rezultate prve ekipe u narednom periodu, najodgovorniji Velimir Zajec i novi SD. U Izvršnom odboru ne sjede ljudi koji imaju reference da bi po pitanju odluka o treneru i igračima mogli ići protiv Velimira Zajeca. Možda bi neki od njih i htjeli smijenili Jakira, ali ne vidim u kojem svemiru će stomatolozi, profesori i IT stručnjaci ići preglasavati Zajeca ako ovaj misli da nemamo trenutno bolje rješenje na trenerskoj poziciji. Ključno je pitanje koliko vjerujemo Zajecu po pitanju donošenja odluka u ovim krucijalnim pitanjima za klub.
  • Noel
    4k
    Zadovoljan sam Manenicom kao novim članom uprave kao vrsta inspektora. Zadovoljan sam Marićem kao SD kratkoročno. Nisam zadovoljan sveukupnom podrškom čovjeku kojeg 99% želi vidjet van iz kluba. Slijede dvije utakmice sa Hajdukom nakon kojeg će sve bit jasnije.
  • Laugreano
    1.3k
    Pa minirali su mu transfere, od Titraouia pa na dalje. Vise vjerujem ljudima koji su ga postavili i koji znaju sto radi i kako radi, nego tebi koji si stvorio neki svoj dojam na temelju nicega. Pogledaj rezultate Juniora i kadeta ove sezone. Pomeli su ligu. Meni i to nesto znaci da vidim kako covjek radi.
    ps- Mislim da je Baturina mlad i neiskusan, i da nije dobro da se uci na dinamu igrat nogomet.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    ne smijemo si dozvolit da se netko uci na Dinamu pa kad se desi veliki neuspjeh da izlika bude eto on je mlad i naš i imali smo najbolje namjereE46

    Da, slažem se, ne smije se netko učiti na Dinamu, nego pored sebe treba imati nekoga tko će učiti uz njega, tako se to radi. ALI:

    Trenutno je on imenovan V.D-om sportskog direktora, znači da se
    a) dugoročno traži adekvatna osoba
    b) čekaju rezultati dubinskog screeninga kluba kako bi se znalo čime baratati

    Što nam znači sad dovesti kvalitetnog sportskog direktora kad ga za par mjeseci nećeš moći platiti ili nećeš moći platiti igrače koje će on htjeti dovesti. Poprilično je neozbiljno uopće ulaziti u razgovore sa potencijalnim kandidatima bez da imamo sliku o našim mogućnostima.

    Uzmi za primjer da imamo tri kandidata sa super CV-jem (to je isto pitanje što je za nas super CV) i da takve osobe ne čekaju neki Brest, Wolfsburg ili Crystal Palace, nego s tim super CV-jem jedva čekaju da dođu u Dinamo. Nek ti takva osoba i dođe na razgovor, možeš li mu ti odgovoriti u ovom trenutno koliki transfer budget će imati na raspolaganju u iduća četiri prijelazna roka (2 godine), kakva je strategija kluba dugoročno kad su transferi u pitanju i koliko novaca ima na raspolaganju za uspostavu skautske mreže?

    Možemo mi zahtjevati sve i odmah ali u velikim sustavima, firmama i korporacijama to ne ide preko noći. Imali smo diletante na čelu kluba zadnjih par godina, tko zna koliko imamo repova i rupa za koje treba tek otkriti. Ne možemo sad na nepoznato ići i davati velike plaće i obećanja ozbiljnim ljudima koja već za 2,5 mjeseca nećemo moći ispuniti.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Pretpostavljam da svi koji pišu kako Marić nije osoba za poziciju SD i da se ovdje došao samo učiti imaju na lageru par imena koja bi ih zadovoljila, a da su dostupni nama. Pa neka netko izbaci koje ime.
  • E46
    144
    Okej moram priznat posto sam uvijek realan da si mi otvorio oci i neke vidike koje do sad nisam imao, jako konstruktivan odgovor i hvala ti na tome, ali djelomicno si napisao ono sto i ja da bi on mogao bit SD 2 3 mjeseca dok se ne napravi financijska analiza pa ce mozda doc neki pravi SD
  • The Undertaker
    3.9k
    Neće biti da je Skupština odgovorna za sljedeći prijelazni rok i rezultate na kraju sezone, ni po Statutu a ni po realnom utjecaju. Nijedan skupštinar ti to neće prihvatiti jer bi ih se, u tom slučaju, moralo nešto i pitati. To je relativiziranje odgovornosti do maksimuma. U praksi bi to značilo da odgovornosti nema.
    Za rezultate do kraja sezone može biti odgovoran SD i Uprava (ako ga je ona imenovala) ili, što bi kod nas trenutno (po meni) bio slučaj, SD i Zajec (koji ga je tu postavio). To je neposredna odgovornost.

    S tim da ovo drugo, po meni, nije po Statutu ali za sada sam sklon učinkovitosti i rezultatu dati prednost u odnosu na formu.
  • Bosskovitz
    7.3k
    ne smijemo si dozvolit da se netko uci na DinamuE46

    Ova fraza već postaje klišej. Pep Guardiola se kao trener učio na Barceloni. Klopp je došao u Borussiju Dortmund nakon ostavke u tadašnjem drugoligašu Mainzu. Salihamidžić se kao sportski direktor učio na Bayernu. Boban se kao CFO (ne financial, nego football) učio na Milanu. Bernhard Seonbuchner, sportski direktor Red Bull Salzburga, promoviran je na tu poziciju s pozicije šefa nogometne akademije.

    Ovo uopće nije pitanje Marića - ljudi su se učili i ljudi će se učiti na Dinamu. To nije loša stvar, dapače - možda i najbolja opcija za sportskog direktora je netko iz kluba tko razumije filozofiju i vrijednosti kluba (taj dio je nažalost kod nas mutan kao posljedica posljednjih puno godina), a spreman je učiti i primijenjivati nova znanja. Ne kažem da Marić treba ostati za stalno, ne dajem uopće sud o njemu jer ga ne znam i možda je plan IO dovući neko etablirano, strano ime uz koje i on može učiti i napredovati, a možda je plan vidjeti ima li on žicu za to ili ne; ali ajmo prestati s tom sintagmom o "učenju na Dinamu". Nisu postavili policajca za glavnog klupskog doktora ni profesora etike za trenera vratara pa da uče nešto o čemu nemaju blagog pojma nego šefa nogometne škole za v.d. sportskog direktora.
  • Cosey
    433
    Jel se kaj govorilo o marketingu? Nije to glavni problem nego SD i trener (po meni dobro da konačno imamo SD i dobro je da se stalo iza Jakirovića, iako on nije za Dinamo, jer nema nikakve koristi da ga se makne plus teško je naći trenera za Dinamo uopće), ali ovdje vidim najveći prostor na napredak.
  • scooniepenn
    1.7k

    Potpuno se slažem s opservacijama. Uspjesi juniora i kadeta sigurno nisu slučajni, jer smo vidjeli kako je to izgledalo nekoliko zadnjih sezona. Jednako tako, nadam se da kolega nije slučajno zaboravio dovođenje RPG-a. Čovjek je u utakmicama u kojima je igrao protivnička krila izdominirao na rijetko viđen način. Iskreno, mene je potpuno oduševio i uvjeren sam da lijeva strana napada PAOK-a ne bi onako prolazila da je on bio na toj poziciji umjesto Riste. Jako cijenim Ristu i sve što je dao Dinamu, ali Gabriel već sada mora biti prvi desni bek jer je jednostavno kvalitetniji.
  • Laugreano
    1.3k
    Godinama stvaramo svoje igrace svjetske kvalitete, zasto nebi i SDa stvorili
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.