• jedan u nizu
    6.1k
    Mjesecima se pricalo kako bi legende kluba trebale imati nekakvu ulogu u klubu.
    Kada su ljudi iz DP to isto komunicirali svi su to pozdravili.

    Sada ude lgenda (koja je medu prvima stavila muda na panj protiv Mamica) u klub na jednu taku ni-vrit-ni-mimo funkciju i sad ne valja.
  • sport
    2.3k
    Netko je nešto krivo shvatio :lol:
  • Izet Hajrović
    881
    Problem je što su ljudi površni, pogotovo dosta Dinamovih navijača i čim oni vide naslov vezan uz Marića u Dinamu, uvjereni su da je u pitanju pozicija SD, a čovjek je sam rekao da neće biti SD. Zazivali smo uključivanje legendi i ja nemam ništa protiv da on bude neki pomoćnik ili savjetnik, po čemu je npr. Bimbo kvalificiraniji od Marića?
  • Jurki
    8.7k
    Na stranu legende kluba (dal budu ambasadori ili nekaj sasvim stoto je u mom postu nebitno).. postavil sam pitanje svrhe funkcije u klubu "spone između predsjednika kluba, sda i voditelja skole" ta funkcija sama po sebi nema smisla.

    po čemu je npr. Bimbo kvalificiraniji od Marića?Izet Hajrović

    Odlicno pitanje. Nikad mi nije bilo jasna njegova funkcija kaj taj covjek radi.. jedino kaj znam da ga je glavati postavil.
    Nit je bil dio uprave.. a spominjalo ga se stalno vezano uz transfere.
  • Batigol
    52
    Maric mi bio onih godina 96-99 idol....isao sam starom na onu stvar s Maricem...
  • sport
    2.3k
    Ti si postavio dobro pitanje
  • Jurki
    8.7k
    pa zato pitam jer to nema svrhe i smisla.
    Da je autor clanka napisal da bu Maric npr glavni skaut za skautiranje igraca za omladinski pogon ..ok sve stima.
    Al izmisljanje funkcija (po clanku iz novina) koje u nogometu inace nigdje ne postoje je uhljebljivanje.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Dinamu je potrebna vrhunska skaut služba.

    Ne znam što i kako radi Dario Dabac, ali to su pozicije koje bi bile prikladne bivšim igračima koji nemaju niti licence niti znanja za biti sportski direktori ili treneri bilo seniora bilo u školi nogometa.

    Posebno je bitno imati mrežu u Dalmaciji jer su igrači tipa Modrić, Vrsaljko, Moro, Baturina koji su inače u hajdukovom bazenu kroz skauting stigli u Dinamo. U tom kontekstu je zanimljiv potez Andy Bare koji je u Kustošiju za sportskog direktora stavio Krševana Santinija koji je prethodno radio u Zadru i sigurno dobro poznaje to područje.

    Mislim da nikome ne bi trebalo davati uloge koje se ne mogu kvantificirati pa tako ni bivšim igračima. Osobno smatram da bi oni trebali činiti skautsku mrežu.

    Od najspominjanijih Šimić je čak i radio taj posao, a Marić je igrao i u Engleskoj i u Portugalu, a Šokota u Portugalu. Portugal je naravno zanimljivo tržište koje je Dinamu dovelo vrhunske igrače tipa Tonel i Soudani.

    S obzirom na to da je Zajec puno igrača vodio u Panathinaikos, a među njima i Bišćana i Marića, te da im je bio i trener, a i svi ti ljudi imaju Dinamov DNK u sebi, jasno je da će ih Zajec koristiti.

    S obzirom na to da se od svih njih jedino Bišćan čvrsto odlučio za nogometnu ulogu, a to je trenerska, iz životopisa ostalih vidljivo je da bi nešto radili, a nisu se definirali.

    Zato mislim da bi najprikladnije bilo da su oni kičma skautinga.

    Edit, evo Jurki dok sam pisao si ti napisao isto.
  • sport
    2.3k
    Uskoro ćete saznati tko,što,gdje i zašto kam žurite
  • Endeavour
    413
    "Spone" postoje u poslovnom svijetu, pod imenom koordinator menadžer. Zadužan osim koordinacije, za monotiring više radnih skupina. Iako ovdje samo nagađamo, i sam Marić je rekao da će sutra znati više. Zar nije i predsjednik rekao da se potencijalno radi o "ambasadorskoj" ulozi.
  • sport
    2.3k
    Ambasador kluba će naprimjer umjesto Peras ići na izvlačenje parova koja se održava u UEFI ili nešto slično,kaj ja znam
  • Orc123
    5.1k
    Neku slicnu ulogu ima Kelava, zar ne?
  • Crusades1986
    9.8k
    Kelava je u zakladi Nema predaje mislim.
  • emilperska
    3.1k
    Nama treba trener prije svega..
    Sve ostalo su pizdarije i rasprodaja klupskog ugleda..
  • Olmic
    2.7k
    Izabran i SD ali ne vidim tko
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.