• NORTE
    9k
    Najavio sam da ću se osvrnuti na dinamovo d.
    Moje mišljenje u vezi ove teme, ništa više od toga.

    Želim nešto istaknuti, primjer, jedan ogroman svjetski brend kao adidas svoje ime piše malim slovom posvuda, čak i službeno.
    krpnecl56p1155y5.jpg


    Nk dinamo na svom webu ime tog adidasa također piše malim slovom.
    w6d2zyzfuqeb1yux.jpg


    S druge strane, vlastiti brend nema takav tretman.
    exaxclziwzjyti63.jpg

    Malo d mora biti u dinamovoj srži, to je naš zaštitni znak, poznat baš svakome!

    Malo d je u prvom grbu kluba od 1945., odmah nas je izdvojilo od svih ostalih imenjaka s istoka.
    yesfyig2jlenryr3.jpg

    Kolega @Mali dioničar je jednom prilikom istaknuo da dinamo ima i svoj font, što je ogromna stvar, rijetko ko ima to.

    Volio bih kad bi i klub i grupa i svi navijači isticali dinamo ili DINAMO, a rijetko kad Dinamo.
    yefnasoyi1zol7w8.jpg
    auubvjr1qcfaky6r.jpg
  • Patak
    2.2k
    Primjetio sam da u zadnje vrijeme objave dolaska igrača idu uz ovaj čudan, nakaradan grb Dinama bez hrvatskih kockica pa i plave boje. Ne znam koja je to fora, ali kad se tu već priča tko bi prvi trebao izletiti iz kluba nakon promjena, ja glasam za autora ovog "grba"

    SZ203392_1fa0fe9c-c14f-4573-bd2e-c21c76386d14_1200x799.jpeg
  • Mali dioničar
    14k
    nakaradan grb Dinama bez hrvatskih kockicaPatak



    Kocka je geometrijsko tijelo. Teško da su kockice ikad bile dio bilo Dinamovog bilo hrvatskog grba.
  • superhik
    10.2k
    Ono kad u domoljubnom duhu šahovnicu nazoveš hrvatske kockice
  • Patak
    2.2k
    Matematika, posebno geometrija mi nikad nije išla dobro, kockice, kvadratići, tko bi to sve zapamtio ali hrvatski grb nikad nije bio "šahovnica", tako su ga pogrdno zvali u Jugoslaviji, ak se dobro sjećam. Ali to sve nije poanta, nego to da se netko neovlašteno išao igrati vizualnim identitetom i simbolom kluba.
  • Bosskovitz
    7.3k
    nakaradan grb DinamaPatak

    Kaj sve neću pročitati, jbt.

    Jedini problem s tim grbom je što se radi o pogrešnoj aplikaciji monokromatske varijante grba koja nije u skladu s vizualnim identitetom kluba, odnosno u klubu na nekim poslovima rade ljudi koji toliko ne razumiju elementarnu materiju da vjerojatno niti ne primijećuju kako taj grb ne prati klupsku knjigu vizualnih standarda, ako uopće znaju da ona postoji. A postoji. Ovo je, nažalost, samo jedan od primjera kako ni sami klub ne poštuje vlastiti brand i vizualni identitet.

    Znači:

    temp-Image-XAANx-L.avif
  • Captain America
    13.3k
    Matematika, posebno geometrija mi nikad nije išla dobroPatak

    Srećom pa ti tumačenje statističkih podataka iz znanstvenih radova tijekom i nakon pandemije nije stvaralo probleme :wink:
  • Patak
    2.2k
    Nekak sam imao osjećaj da ćeš se javiti Boss, a vidiš da se i slažemo da ovo ne valja. Knjiga standarda ako postoji morala bi biti usuglašena sa Statutom kluba, a u čl. 5. je propisano kako taj grb izgleda. Nema tamo monokromatske izvedbe, pa bi iz knjige standarda to trebalo izbaciti, osim ako nekom ne smetaju crvena i bijela polja.

    Ili ajd ovako, ima li ijedan klub na svijetu koji predstavlja igrače uz monokromatsku izvedbu svog grba? A u Dinamu je to postao "standard", vidi za Živkovića i dalje za sve druge nedavne dolaske. A meni je Dinamov grb najljepši ma svijetu, jednostavno je savršen takav je opisan u čl. 5 Statuta.
  • superhik
    10.2k
    Nema tamo monokromatske izvedbe, pa bi iz knjige standarda to trebalo izbaciti, osim ako nekom ne smetaju crvena i bijela polja.Patak

    Knjiga standarda između ostalog treba definirati kako se prikazuje grb na različitim podlogama što nije izvijanje izgleda grba nego njegovo prilagođavanje u različite grafičke primjene
  • Patak
    2.2k
    Jel se mogu igrači oredstaviti uz Dinamov grb ili ne mogu? Može li se podloga prilagoditi Dinamovom grbu kod predstavljanja igrača ili ne može? Pa neka šperploča i na njoj grb bi odradila stvar
  • superhik
    10.2k
    Pa neka šperploča i na njoj grb bi odradila stvarPatak

    Bravo
  • Patak
    2.2k
    Ma to je bila šala. I za hrvatski dres se kolokvijalno kažu kockice. Iz matematike sam zapravo išao na natjecanja, na fakultetu mi je odlično išla, a u radovima koje pišem,, bez statistike ne mogu.
  • Jaro
    5.4k
    kockice su umanjene glave ekipe koja kvadrate tako zove. Od tud i naziv kockicari...
  • Patak
    2.2k
    Evo ovako može i bez šperploče...Zašto se to mijenjalo u monokromatsku izvedbu?

    orsicDinamognkd.jpg?width=765&height=435
  • Crusades1986
    9.5k
    Da se minorizira hrvatski identitet!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.