• deda
    32.6k
    Stajaća tribina može biti samo navijačka po meni.
  • dzis
    808
    Iskljucivo jedino navijacka. Ne postavljanjem stolica ma dio tribine koja nije namjenjena za ultrase mozes jedino izgubiti dio ljudi koji bi ti inace dolazili.
  • DrawTube
    4.8k
    A pazite sad ovo :

    Stadion Union Berlina - 22 000 mjesta - 84% stajaćih


    preuzmi-20.jpg
  • NitkoBitan
    17.4k
    Ne postavljanjem stolica ma dio tribine koja nije namjenjena za ultrase mozes jedino izgubiti dio ljudi koji bi ti inace dolazili.dzis

    Stadion Union Berlina - 22 000 mjesta - 84% stajaćihDrawTube

    Kaj Union ima par tisuca ljudi u prosjeku na tom stadionu :chin: :lol:
  • Dudu9
    816
    Radimo moderan stadion, na kraju imat ce krov a nece imati stolice nemojte pretjerivati
  • dzis
    808
    Mi tek rastemo, Nemojte stavljat usporedbe sa navijacima berlina nakon dva rasprodana stadiona
  • Mrvica
    3.9k
    Stajaća tribina je nešto najbolje šta je itko ikad mogao napravit, i kao što je Deda rekao ultras tribina nek bude stajaća i živio. I da staviš stolice opet neće nitko sjedit, ja sam prvi jedan od onih koji čim zakorači na stadion nema šanse da sjednem. Što se kapaciteta tiče 35k ništa manje, dam se kladit uz novi stadion, kompleksi i ostala čuda, ako bude napokon da navijač Dinama kad je dan tekme može doći rano i zajebavat se u krugu stadiona, cijeli matchday experience ako ode na neki novi nivo plus moderni stadion tih 35k će se rasprodavat ko iz p***e..
  • kibic
    1.1k
    84% stajaćihDrawTube

    Možda ne tak puno al po uzoru na staru Dinamovu stajaću elipsu, uz teren mi je uvijek bolje vidit stajanje.
  • Izet Hajrović
    2.1k
    Slažem se s većinom, 35k i ništa manje, čak bih išao na varijantu s 40k jer bi to moglo biti čak i isplativije investitoru jer se takav stadion može kandidirati za finala Komferencijske lige, Europske lige, Superkupa UEFA, Europsko prvenstvo, možda i finalni turnir Lige nacija. Mislim da je za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 35k bila donja granica tako da itekako takav stadion, uz jedinstven izgled, može biti dobar kandidat za takve događaje što može donijeti nevjerojatnu zaradu, kako investitoru, tako i gradu uz dobru promociju samog grada.
  • Bosskovitz
    12k
    Osobno, istok bi trebal po meni imat isto neku stajaću šemu. Lapo-lapo il bar dijelovi uz teren da su stajaći.kibic

    Istok gotovo sigurno neće imati stajanje nigdje. To je shema za navijačke tribine iza gola, ostalo zbog publike kakva jest moraju biti sjedeće tribine. Uostalom, i Istok je bio tribina na kojoj se nekad sjedilo, nekad stajalo - a tribina sjedenje ti ni malo ne brani da stojiš.
  • NitkoBitan
    17.4k
    Zakaj se ne bi pokusala progurat prica o tribini stajanje za Kranjcu na kojoj cemo provest par sezona? Veci kapacitet na istoj povrsini.
  • Bosskovitz
    12k


    Prošlo je vrijeme za to, o tome se trebalo razmisljati prije raspisivanja natjecaja. Uostalom, taj stadion se ne radi isključivo za nas nego i za Lokomotivu i druge zagrebačke klubove koji će tamo ostati trajno nakon kaj se mi vratimo na Maksimir, a njima sigurno ne treba tribina stajanje.

    Plus - a ovo se opetovano zanemaruje - i za “sigurno stajanje” je potrebna izmjena pravilnika od strane HNS-a jer sve tribine moraju biti sjedeće. Mislim da nema potrebe riskirati neko potencijalno dodatno odugovlačenje izgradnje Kranjče zato da bi na tribinu stalo 200 ljudi više.
  • Endeavour
    579
    Za Kranjčevićevu se sve već zna. Sva mjesta su sjedeća i nadkrivena. Isto će vrijediti i za Maksimir.

    Nisam protiv većeg kapaciteta od 25k, ali u tom slučaju mora biti dodatna etaža. A to automatski znači bolja statika i puno skuplji stadion.

    Biti će zanimljivo vidjeti projekciju dobiti za investitora. Ako je koncesija na 50-ak godina, a stadion samo kao "modni" detalj košta minimum 150M eura, koji volumen primarnih sadržaja će biti potreban za isplativost investicije. Ja i dalje ne vidim kako početna investicija može biti manja od pola milijarde €.

    Da nadodam. Jedinu paralelu mogu uzeti Bernabeu, isto u centru grada, s tim da oni nisu rušili stadion i gradili novi. Već su radili iskopavanje terena za skladištenje i "uzgoj" trave, pokretni krov, obnavljanje poslovnih i komercijalnih prostora i stavljanje "oklopa" oko stadiona.

    Početna procjena je bila oko 400-600M eura, danas je trošak 1.4 milijarde.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Pravila UEFAe ne dozvoljavaju stajanje na tribinama?
    Kakva su onda rijesenja, osim onih stolaca koji se zakljucaju, pa po potrebi otkljucaju (kako je netko i stavio sliku prije.

    Takoder, kod takvih tribina, sa tim zakljucanim stolcima, kakva je razlika u kapacitetu kada su spusteni stolci, i kada je samo stajanje?

    Nekako mi se cini da mi necemo imati stajanje uopce na maksimiru. Bas zbog europskih pravila te pravila kada igra reprezentacija, a sigurno ce to biti glavni stadion na kojem ce igrati repka.
  • SAS1987
    14.7k
    Pravila UEFAe ne dozvoljavaju stajanje na tribinama?jedan u nizu

    Prije godinu, dvije su u okviru pilotnog projekta safe standings dozvolili stajanje nekim klubovima. Al neznam kakvi su bili rezultati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.