• Majki2111
    3.2k
    Ne znam možda je već bila takva ideja negdje ali se ispostavilo da je nevaljano. Ne znam. Samo kažem kako ima punooo prstora za inženjere u nogometu i razočaran sam koliko se malo piše o tome.
  • Neki tip
    21.3k
    ima punooo prstora za inženjere u nogometu i razočaran sam koliko se malo piše o tomeMajki-Papi2111

    To može značiti i da ti je prostor za djelovanje skoro pa neograničen. ;) Možda si našao nišu. :)
  • deda
    32.7k
    Pratim ovu raspravu sa zanimanjem i vjerujem da mnogi koriste ove vrste inženjeringa samo šute o tome. Bravo Majki za raspravu :clap:
  • Majki2111
    3.2k
    Nešto slično sam govorio na sportnetu:
    Al evo da ovdje stavim.

    https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Regulations/uefaorg/Regulations/02/60/37/12/2603712_DOWNLOAD.pdf

    Članak 30.1, strana 31 kaže da se domaći klub mora pobrinuti da travnja bude u najboljem mogućem stanju za igru i da FIFA može u bilo kojem trenutku napraviti inpekciju travnjaka prije i tijekom Lige prvaka da utvrdi može li se na tom travnjaku igrati. Također u slučaju klimatskih potreba, mora biti osigurano grijanje pokrivač za teren. Nije definirano što su najbolji uvijeti za igru. Pročito sam na fejsu da je npr u slučaju kiše da lpta odskoči sucu do 1 metar visine pa se može igrat. Što je toliko slabi uvijet može se tu štošta izvest.

    Npr. gustoća travnjaka ne znam jel definirana u kontroli kvalitete tamo gore. Kolko puta vidimo zone siromašne travom i na tome se igra. Tamo se lopta ne ponaša isto sigurno.


    Kažem možda pucam u prazno, ali bilo bi zanimljivo pročitat te procedure.... A mojoj lijenost se neda sve čitat na engleski :rofl: :roll: :groan: :cry:
  • Majki2111
    3.2k
    U formuli 1 se tako naslovi osvajaju. Nađe se nedefinirano nešto u pravilima i onda neka inovacija bude. Ili je bilo bar tako prije . Sad je dosta strogo to sve. Primjer iz 2009.: Honda je otišla u stečaj i tim je kupljen za 1 euro mislim. Godinu prije (2008) su bili među zadnjima, a za pripreme za 2009 su našli tako rupu u pravilima za difuzor. Napravili caku Izigrali FIA-u i ispostavilo se da su brži za pol sekunde ili sekundu od ostalih. Na prvoj utrci otišli su ekipe do FIA-e da im to onemogući, al FIA je vidla da su zeznuli pravila i rekli da je sve legalno. Ta momčad je jedina u povijesti koja je osvojila naslov vozački i konstruktorski s uspjehom 100% pod imenom kupca. Postojeli jednu sezonu i osvojili sve što se da osvojit. Bajka nalik na Leicester city, možda i veća jer ovi nisu para imali uopće. Kasnije ih je kupio Mercedes. Dan danas žare i pale F1 svijetom jer su 10 godina skupa
  • Majki2111
    3.2k
    I da samo sam htio istaknuti koliko mi pvaj pravilnik za granituru izgleda smiješno. Ko dječija slikovnica izgleda Bave se površinom značke na grbu i klupskim sloganima i uzorcima boja, a pravih stvari kolko vidimse nisu ni dotakli. :lol:
  • xavier
    12.1k


    A zašto bi ih se dotakli? Postoji doping testiranje i ne smiješ unositi zabranjene supstance, a što se tiče dozvoljenih, njima je svejedno hoćeš li ih jesti, piti, šmrkati, unositi intravenozno ili na neki drugi način. Samo ponavljam, nogomet ipak nije u skupini sportova gdje bi na taj način mogao doći do neke značajnije prednosti pred protivnikom.

    Igrači Atletica su svojevremeno udisali kisik iz boca u poluvremenu, jedno vrijeme su svi nosili one flastere na nosu i za sve to se tvrdilo da "puno pomaže" pa je ipak dosta brzo izašlo iz upotrebe jer je ispalo da ne donosi nikakvu značajnu prednost.
  • Majki2111
    3.2k
    Moguće. Da, ne znam točno, samo kažem da bi se moglo nešto skombinirat.

    Naravno da im nije bitno kako ćeš uzimat legalne stvari, ali probit led sa nekom takvom inovacijom i dobiješ korak naprijed u odnosu na konkurenciju neko vrijeme.

    Jel zna neko jel se adrenalin smatra dopingom?
  • xavier
    12.1k
    Jel zna neko jel se adrenalin smatra dopingom?Majki-Papi2111

    Zabranjen je odnosno dozvoljena je samo "lokalna primjena".
  • Neki tip
    21.3k
    xwovt6spxx10xh7g.jpg

    Ako je netko propustio.. sve dosta izjednačeno, ali ako bih morao pogađati, rekao bih Mađarska, Sjeverna Irska, Norveška i Kosovo
  • marcio amoroso
    36.6k
    Ja ću navijati za Bosnu i Makedoniju.
    Za ostale me briga.
  • Bosna86
    11.7k
    Ja sam dosao do izracuna da iz Dinama uz malo srece moze ici 13 igraca na euro, sto bi show bio
  • Ero
    963
    Nadam se prolasku Sjeverne Irske, Irske ili Slovačke njih baš simpatiziram..
  • Neki tip
    21.3k
    hahahaha, pa dobre su ti šanse za srecu.. svi su u istoj skupini :lol:

    Doduse, ne iskljucujem dozu cinizma u tvom postu.. :wink:
  • Ero
    963
    nije baš teško zaključit zašto ih simpatiziram
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.