• Gražvydas Mikulėnas
    12k
    Kratki komentar s moje strane, gledam sada lijevu i desnu stranu, Taki je više za kombinatoriku odnosno podvaljivanje lopte i tu bi mu ofanzivni bek pomogao. Može on proći 1 na 1, ali u tom duplom bloku teško je svaki put proći 1 na 1. Zato je dosta zonaša komentiralo da Taki bolje surađuje sa Mohom nego sa Riletom jer je Moha kakav god da je poletniji naprijed.

    S druge strane Arber je više igrač za 1 na 1 ali bi rekao slabiji za kombinatoriku i njemu više odgovara defanzivniji bek. E sada Ogi nam je tu ofanzivniji bek i možda bi bolje surađivao sa tipom igrača Takia ili da je došao JB nego sa Arberom. Nije to loše doduše izgledalo protiv Gorice ( Ogi - Arber komba )

    Mislim da je moj zaključak jasan, trebamo gledati igrače koje možemo upariti sa postojećim kadrom, da je CV Gabrijela Pere dobar, je, ali ne gledam nikada svakog igrača individualno, stvarni nogomet i FM nije isto. Kemija, nadopunjavanje, stil igre, sve to treba uzimati u obzir.

    Ako dođe Pero, neka dođe i neka bude živina, pišem ovo samo radi toga da se ne gleda šturo i čisto statistički, CV itd itd...
  • Doktor Kunić
    2.5k
    Ako ga KTC poznaje i ako ga je predložio onda sigurno nije neki mlatimudan kojemu se neda ništa, možemo očekivat sličan doprinos kao i kod KTCa a znamo kakav je on profesionalac vrhunski
  • Droljo
    5.1k
    E ako rpg ima pola voljnog momenta ktc-a to bude top pojačanje. A "dva na nogu" valjda zna kad je igrao toliko utakmica na tom nivou...
  • Nogo
    1.3k
    Ramon neće u Dinamo

    Dakle, Osijek je napokon dobio još jedno napadačko rješenje, a u pozadini Almašijeva potpisa ne smiruju se priče o Mierezovu prelasku u Dinamo. "Vatru" je sad potpirila priča kako je igrač Dinama Stefan Ristovski promijenio svoj broj 13 u 22, pa su opet krenule nepotvrđene špekulacije kako je to znak da će Argentinac koji u Osijeku nosi broj 13 završiti u Dinamu. Na Opus Areni nisu imali potrebu ponovno komentirati te špekulacije bez pravog temelja jer prije nekoliko dana direktor Vladimir Čohar jasno i glasno je poručio kako Mierez neće otići put hrvatske metropole. No špekulante to nije spriječilo u lansiranju novih priča koje unose stalni nemir u redove Bijelo-plavih. Zar riječ jednog od čelnih ljudi osječkog kluba baš nikome ništa ne znači? Nakon tako jasno izraženog stava u vezi s Ramonovim odlaskom u Dinamo valjda bi trebalo biti jasno kako bi klupski čelnici sami sebi "pucali u koljeno" ako bi se sada predomislili. Koliko znamo, stav oko Mierezova transfera u Dinamo nije se promijenio ni jednog milimetra. Osijek ga nema namjeru prepustiti Zagrepčanima, što i ne čudi jer ta bi priča izgledala baš loše u ovom trenutku za ukupni ugled NK Osijek. I to bez obzira na to koliko novca Modri eventualno ponudili.

    Ramon će ostati "bijelo-plavi", a dokad će to biti, pokazat će vrijeme, no stav čelnika osječkog kluba je jasan - prelazak u Dinamo nije opcija.


    https://www.glas-slavonije.hr/vijest.aspx?id=542136
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Takva je prica bila i za Zapera, al je igrac inzistirao i gle cuda..
  • NitkoBitan
    12.3k
    Mislim da je svima jasno da se nece nista dogovorit u ovih tjedan dana vezano za Miereza, ali on na ljeto ulazi u zadnju godinu ugovora i tad je nas bez vecih problema. Em nema europskih utakmica em ce bit u zadnjoj godini ugovora, znaci nitko iz vana nece ponudit vise od 2 milje.
  • scooniepenn
    1.9k

    Zar je za klub ranga Dinama puno da plati 15 milijuna Eura za odštete u godinu dana, što si ti upravo napisao. To bi u nekoj uobičajenoj raspodjeli gdje se obično više troši ljeti nego zimi bilo recimo 11 prema 4. Ja iskreno ne mislim da je to puno. Osim toga, nije da smo svake godine, od zadnje recimo 4, po defaultu isplatili toliko. Može se poklopiti da u 2024. to bude recimo 12.
  • MarK
    231
    slažem se. Ove zime treba riješiti sve pozicije osim golmana i napadača, a na ljeto dovesti Čavlinu i Ramona ali da prođu pripreme, a ne u 5 do 12.
  • Zagi
    5.1k
    Zar je za klub ranga Dinama puno da plati 15 milijuna Eura za odštete u godinu danascooniepenn

    Za nas je neuobičajeno puno, za Bodo je to neki standard/malo više od prosjeka.
  • scooniepenn
    1.9k
    Upravo tako. Smiješno je da klubovi čiji budžeti i rejting nisu na razini Dinama u recimo Belgiji toliko standardno potroše u godinu dana, a Dinamu bi s realnim budžetom od 50 milijuna trebao biti problem na razini 5 godina imati prosjek od 12-13 milijuna utrošenih na razini godine. Pritom ne mislim da trebamo potrošiti samo da bi trošili, ali ako je potrebno idemo u to.
  • i more je plavo
    891
    Nas problem je sto Dinamo svakom prosjecnom igracu iz Francuske ili Njemacke lige mora dati vecu placu nego sto ju ima tamo, jer ipak su igracima te lige bolji izlog nego HNL.
    I sad da pogodis sa svakim, da bude pojacanje, opet na tim igracima ako su 25+ je kasnije tesko zaraditi ili izvuci ulozeno, zato i Hajduk nabada sa igracima bez odstete, pa gleda kaj bude.
    Mi tesko mozemo tamo kupiti igraca za kojeg 100% mozemo tvrditi da ce biti instant pojacanje, ili uopce pojacanje jer takvi kostaju par milja odstete i bar milju i pol godisnje igracu, a to nemamo, a i totalno rusimo hijerarhiju placa u momcadi.

    Pa cak i pored vece place moras imati Thea, Tonela, Cufrea, Olma......i slicne sadasnje i bivse igrace koji ce nahvaliti Zagreb i Dinamo pa da ovi uzmu u obzir dolazak.
  • Haza
    537
    Za klub koji nema navijače (bez uvrede, ali tribine su i dalje prazne), koji kao jedini izvor prihoda ima transfere i Europu, apsolutno je puno uložiti 15 milijuna eura u odštete igrača u godinu dana. Zašto, pa zato jer dovoljno ti je da ne budeš prvak, da ne uđeš u Europu, imaš ekstremno rezanje prihoda.
    Znam da je teško to pojmiti, ali u jednoj Belgiji klub koji se bori za ostanak plati Frigana 5.5 mil eura.
    Klubovi iz Belgije i Austrije imaju pune stadione, veće prihode od sponzora, Tv prava, suvenira, i njima klub više manje ima stabilne prihode, koji ne ovise utoliko o transferima i Europi.
    Baš zato, ovakva ulaganja Dinama definitivno jesu rizik, koji istina Bog moraš preuzeti.
    Da mi imamo pravog SD, s tih 15 mil EUR ulaganja, mi bi danas imali 10 plus bodova ispred Rijeke i Hajduka.
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    @scooniepenn uzeo si za primjer Belgiju koja je miljama daleko od nas po svemu, marketing,stadioni,standard zivota,povezanost sa klubovima iz francuske i engleske ...

    Evo bas sam bacio pogled i njihova liga po transfermarktu vrije skoro milijardu a nasa malo preko 200 milijuna, mislim da ti to dovoljno govori zasto neki belgijski (nama no name) klub moze dati 15-ak milijuna na transfere u jednoj godini.

    za Bodo je to neki standard/malo više od prosjeka.Zagi

    Bodo je jednom u sezoni potrosio preko 10 milijuna i nije bas super prosao :wink:
  • scooniepenn
    1.9k

    Ja sam uzeo kao primjer belgijske klubove izvan vodećih 4 do 5 jer zbog strukture prihoda nisam uspoređivao ove najbolje s Dinamom. To je mislim vrlo realna usporedba. Osim toga, jako je bitno kako se promatraju odštete odnosno na što su potrošene, a mi smo od tih 15, 5 uložili u Stojkovića i Perkovića koji u umjereno optimističnim procjenama će klubu zajedno donijeti 22 do 25 milja, što će debelo premašiti ovih 15 uloženih milja. Nemam sad pred sobom sve odštete, ali ima tu još igrača koji će se debelo isplatiti ili kroz budući transfer ili još bolje kroz doprinos rezultatima u Europi i zaradu iz UEFA-inih fondova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.