• Mali Zeus
    13.5k
    Žičara vozi prazna cijele godine i proizvodi samo gubitke i onda u tih par dana u godini kad ljudi masovno idu gore i moguće je nešto uprihodit on pusti da se voze "besplatno" opet na teret građana. Pohvalno, svaka čast. Još da su i kobase djelili di bi im bil kraj.
    Ma vlast nam je kakvu i zaslužujemo. Glup narod.
    Sljeme

    Ok.

    Najbolje da to srušimo onda sve.
  • Sajla
    5.2k
    ddf0e87bd5241b758007fd3d9cf28958e115681f27611418f56327d4290b5c31.jpg

    a onda ako se ljudima svidi, sljedeći put će platiti ;)
  • The Undertaker
    5.5k
    Gomila ljudi ide pješke na Sljeme. Oni nisu problem. "Problem" su oni koji idu autom na Sljeme a njih je gomila, posebno kad padne snijeg. Onda gore parkiraju uz cestu i ponekad blokiraju promet autobusima. Da žičara nije bila besplatna, većina ovih bi došla na vrh autom i napravila kaos. O buci i zagađenju da ne pričam. Rad i cijena žičare nije (samo) ekonomsko pitanje već i pitanje politike upravljanja Parkom prirode Medvednica.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Vidim da niste baš upućeni. Gomila ljudi ide pješke na Sljeme. Oni nisu problem. "Problem" su oni koji idu autom na Sljeme a njih je gomila, posebno kad padne snijeg. Onda gore parkiraju uz cestu i ponekad blokiraju promet autobusima. Da žičara nije bila besplatna, većina ovih bi došla na vrh autom i napravila kaos. O buci i zagađenju da ne pričam. Rad i cijena žičare nije (samo) ekonomsko pitanje već i pitanje politike upravljanja Parkom prirode MedvednicaThe Undertaker

    Apsolutno.
  • Mathiasovi Chageri
    2.9k
    Uletavam kao padobranac na temu, ali se ne bih složio kod javnog prijevoza, smatram da je javni prijevoz loš, štoviše, da mu dajem ocjenu kao u školi, dao bih mu navučenu trojku. Ja sam osoba koja je odrasla u kvartu u praktički centru grada, automobil mi do 24. godine nije trebao i kretao sam se tramvajem 99% svog putovanja po Zagrebu.

    Po meni, najveći problem javnog prijevoza u Zagrebu je brzina, meni treba previše da bi došao iz jednog kraja grada u drugi jer je tramvajski promet uklopljen u cestovni, kroz cijelu Maksimirsku parking uz prugu pa tramvaj ide 20 km/h, na Vukovarskoj gdje tramvaj može voziti brže je samo nešto mrvicu brži jer je pruga u takvom stanju da nije sigurno potegnuti s tramvajem, a prometnice poput Savske ili Ozaljske gdje se sudaraju tramvaj i auto na jednoj i pol traci neću ni komentirati. Po meni, nedopustivo je da meni od npr. Prečkog do Maksimira treba sat vremena u gradu veličine El Pasa, Nice, Palerma ili Leipziga.

    Busevi su još jedna rak rana, svugdje gdje ne vozi tramvaj i gdje ovisiš o busu si možeš vozni red baciti u smeće i nadati se da će bus doći. Preskakanje linija i kašnjenje su svakodnevni, od okretišta u Podsusedu do Dubrave, djelomično vezani i uz probleme u prometu, jer bus vozi prometnom trakom kroz koju se ne može probiti u gužvi. Pa ti je onda lutrija u 16:30 dobiti da ti 116 dođe na vrijeme ili 268 ili koja god rubna linija u gradu.

    S druge strane, imamo prugu koja ide zapad-istok i prolazi kroz centar grada, ali nikome nije palo na pamet da proširi prugu, stavi više stanica od Glavnog kolodvora do Maksimira i Dubrave, doda jednu kod Radničke, pa da ljudi mogu doći na posao i vlakom, a ne se gurati na Slavonsku u rush hour autom. Što je na kraju to što se treba raditi? Denivelacija javnog prijevoza, djelomični metro, koja god ideja, nisam prometni stručnjak, ali nešto nam treba.

    Proveo sam prošle godine nešto malo vremena u pet različitih država u Europi, u svakoj se u javnom prijevozu voze različite skupine ljudi od klinaca do poslovnjaka u odjelima i aktovkama pod rukom. Napravite nešto s javnim prijevozom u Zagrebu, dajte ljudima bolji proizvod i većini će biti u interesu trošiti manje na gorivo i izbjegavati sjediti u gužvama po sat vremena na putu na posao i sa posla, ako će moći negdje efikasno doći i otići za 35 min, jer ako to mogu u Antwerpu, Amsterdamu, Londonu, Marseillu i Munchenu, onda mogu i u Zagrebu.
  • Bosskovitz
    12.1k


    Neće grad graditi sinagogu nego su se riješile neke predradnje, barem prema tekstu - gradonačelnik Tomislav Tomašević donio je Zaključak o utvrđivanju Programa za izradu urbanističkog plana uređenja. Možda će zajedno s državom i drugim investitorima sudjelovati u gradnji, to još ne znamo.

    Mislim, ovdje se radi o civilizacijskoj stvar. Nije to još jedna crkva, nego nešto što je iz čiste obijesti, koristoljublja i slijepe mržnje ustaški režim srušio do temelja pokušavajući izbrisati jedan dio povijesti našeg grada. I to su napravili u naše ime, tobože za našu korist. Fuj. Nema većeg dna od čovjeka koji ruši vjerske i kulturne objekte kako bi obrisao svaki trag nečijeg postojanja. Sramotno je za generacije Zagrepčana kaj je ovo uopće tema u 2024. godini jer je ta nepravda trebala biti ispravljena još prije 70-80 godina.
  • Nolifer
    8.2k
    Fuj. Nema većeg dna od čovjeka koji ruši vjerske i kulturne objekte kako bi obrisao svaki trag nečijeg postojanja. Sramotno je za generacije Zagrepčana kaj je ovo uopće tema u 2024. godini jer je ta nepravda trebala biti ispravljena još prije 70-80 godina.Bosskovitz


    Isto tako misliš za Stepinčevu Crkvu na Savici? Maltretiranje traje jako dugo sa svih strana vlasti, ponajviše ove zadnje... Ili? Jel civilizirano bit u improviziranim prostorima da bi se Sv. Mise negdje održavale, ljudi su do nedavno se vani nasmrzavali, jer eto netko nedopušta u 21. st izgradnju normalne Crkve i toga nebi bilo sad, pitam onak legitimno...
  • Bosskovitz
    12.1k
    Isto tako misliš za Stepinčevu Savicu? Maltretiranje traje jako dugo sa svih strana vlasti, ponajviše ove zadnje... Ili?Nolifer

    Ako se može povući paralela sa sinagogom u Praškoj - ako je na Savici neki totalitarni režim u ime hrvatskog naroda srušio jedinu katoličku crkvu u Zagrebu i tako simbolički kulminirao zločinačku politiku istrebljenja 75% zagrebačkih rimokatolika kroz pljačku imovine i masovna ubojstva u koncentracijskim logorima - onda apsolutno mislim isto to.

    Ako se ne može, ako misliš na onaj slučaj inicijative izgradnje još jedne crkve pri čemu ju dio stanovnika Savice želi, a dio ne, onda mislim da je ispod civilizacijskog nivoa uopće dovoditi te dvije teme u doticaj. Možemo pričati i o gradnji crkava u gradu, vidjet ćeš da ćemo se uglavnom složiti, ali ne možemo o tome pričati u kontekstu ponovne izgradnje sinagoge u Praškoj.
  • Jaro
    7.5k
    totalno nevezane teme. I nepovezive, al dobro, svakom njegovo... Za crkvu na Savici nemam pojma kaj se desava, vidim ovdje https://www.stepincevasavica.org/crkva-na-savici/ svasta nesto. Projekt, natjecaj, bune se stanari, neke barake, pa ponovni projekti koje odbija Crkva, pa opet Ministarstvo ukida dozvolu...
    Al fakat s pricom o Sinagogi nema veze.
  • Nolifer
    8.2k


    Nije neki, zna se ko je dobio populističke poene na tome i zašto je to tako..No prije svega mislim da bi itekako trebala dobiti, jer eto reći ću, ima sigurno jedan dio dobar koji se slaže, a drugi ne...

    I to je licemjerstvo o kojem sam pričao u prethodnom upisu. Zašto bi jedni dobili, a drugi ne? Kakvo je to civilizacijsko pitanje? Tak da...



    Na neki način ima veze...
  • Mali Zeus
    13.5k
    Jebiga, neki su zaslijepljeni ideologijom.

    Al fakat s pricom o Sinagogi nema veze.Jaro

    Kak ne, kak Katolici ne mogu dobiti Crkvu, a Židovi mogu sinagogu. Kužiš.
  • The Undertaker
    5.5k
    Veze ima kao što izgradnja Maksimira ima veze sa završetkom igrališta u Dubravi.
  • jp23
    2.7k
    Moram samo malo se ubaciti da zadovoljim OCD, crkva je, ne Crkva. Veliko početno slovo označava zajednicu ljudi, malo je struktura tj građevinski objekt o kojem je rasprava.
  • Bosskovitz
    12.1k
    I to je licemjerstvo o kojem sam pričao u prethodnom upisu. Zašto bi jedni dobili, a drugi ne?Nolifer

    Zato kaj smo jednima mi srušili bogomolju, a drugima... nismo? Zato kaj smo jedne pokušali istrijebiti i danas ih ima 90% manje u Zagrebu nego prije 80-ak godina, a druge nismo i danas ih ima oko 200% više? Zato kaj jedni nemaju ni jednu sinagogu nakon kaj smo im tu jednu srušili, a drugi imaju 40-ak drugih crkava? Hoćeš da nastavim?

    Kakvo je to civilizacijsko pitanje?Nolifer

    Stari, uz dužno poštovanje, ako tebi nije jasno zašto je civilizacijsko pitanje izgraditi sinagogu koja je srušena dekretom gradonačelnika Zagreba u sklopu pokušaja da se pobiju tisuće zagrebačkih Židova i kompletno izbriše spomen na njihovo postojanje u našem gradu... ne znam kako da ti ja to objasnim. Evo zaista nemam pojma i teško mi je vjerovati da uopće vodim ovu raspravu.
  • Mr Anderson
    8.4k
    Apsolutno podržavam da grad treba dati sve potrebne dozvole da se sinagoga izgradi u Praškoj gdje je prije i bila. Isto tako sam apsolutno protiv da grad sudjeluje u izgradnji iste, odnosno da to ide na trošak nas Zagrepčana.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.