• Majki2111
    3.1k
    Čisto inženjerska crtica.

    Ovu tematiku sam na fkasu obrađivao u jesen 2017. (neke stvari jednostavno ispare iz glave ako se ne koriste). Kad sam pročitao ovo zaintirigirala me činjenica da je zrak lošiji vodić od vode.

    Ispada fakat da jest.

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Toplinska_vodljivost

    Proces koji se opisuje je brzina prolaska topline kroz tvar.


    U pitanju je kondukcija-mehanizam prijenosa topline kroz tvar kada je fluid u mirovanju. Toplina se prenosi kinetičkim gibanjem molekula. Nema nekog vanjskog miješanja...

    Parametar koji je tu u igri je koeficijent toplinske vodljivosti. Taj parametar je 80 puta veći kod leda, 24 puta kod vode.

    To se određuje pokusom.


    Trend neki kroz tvari je da raste s agregatnim stanjem prema čvršće. Logika mi nalaže da što su molekule gušće raspodjeljene do se brže sudaraju pa se energija(toplina prže prenese kroz material. Kod zraka su molekule brze tj. veliki udio molekula ima veliku brzinu ali volumen ogroman i dok se jedna molekula sudari s drugom prođe vremena... Kod vode ili leda su ti sudari češći...
  • Juznjak
    3.8k

    Samo sam htio reći da posjeta ne bi bila ludo bolja i da je utakmica u 18:00 ili 20:00 ili kad god. Možda bolje ne pokretati ovu temu jer kako god okreneš negativa se stvori. Opravdanja nema, tko dođe dobro je došao i nek dođe opet, ali nitko drugi nije kriv navijačima (tj. “navijačima”) Dinama što je stadion prazan.
    Ja na faksu imam kolegu za kojeg sam, kad sam ga prvi put vidio, pomislio da ću na svaku utakmicu ići s njim, šetao je svugdje s nekom maskom (korona vrijeme) s grbom Dinama ja mislim i na kojoj je pisalo “nema predaje”. Mislim da on nije u životu otišao na Maksimir, a ako jest onda sigurno nije više od 3 puta. Ali eto, on je veliki navijač Dinama ako ga se pita. I Zagrepčanin isto tako.

    Još da se nadovežem na prvi dio posta. Meni je tu jedino žao tih ljudi koji bi htjeli otić ali su spriječeni. Jer oni zaslužuju biti tamo i gledat utakmicu uživo. A nikako mi ne može bit žao zbog brojke jer, kako sam i napisao, ta brojka bi bila mrvicu veća.
  • nemapredaje
    3.2k


    A zaš se na pali grijanje dok pada snijeg pa da se uopće nemre primiti?

    To mi nikad nije bilo jasno
  • Keyser Soze
    10k
    4.2. igramo protiv Gorice na Maksimiru, reži me ak će bit 5 tisuća ljudi, a ovo u utorak bi lagano moglo završit kao ona kup tekma protiv Lokse di je bilo 1200 ljudi.
  • Juznjak
    3.8k

    Ta utakmica je bila top hahahaha. Razni pokušaji navijanja, odustajanje od “zagrebački mališani” nakon 10ak sekundi jer smo užasno nesinkronizirani bili, smijeh, zajebancija. Tad sam baš razmišljao kako se ne može skupit bar tisuću ili dvije tisuće srednjoškolaca. Imaju te utakmice dušu, ali šteta što premalo ljudi to osjeti. S druge strane kad bi svi to tako osjećali onda bi nam svaka bila ista :rofl:
  • NitkoBitan
    17.4k
    zaš se na pali grijanje dok pada snijeg pa da se uopće nemre primiti?nemapredaje

    Nisam neki strucnjak u tom podrucju ali pretpostavljam da snijeg sluzi kao izolacija od niskih temperatura. Puno je stetnije da trava bude na -10 nego da bude prekrivena snijegom (tolika hladnoca ne prodire kroz snijeg do poda). Ako drzis grijanje dobit ces mokru travu koja ce se kad tad zaledit (gore i od snijega i od minusa bez snijega) osim ako drzis grijanje danima upaljeno iako i u tom slucaju sumnjam da mozes bit jaci od majke prirode (ode nam tako pola klupskog budzeta na struju haha).
  • Infinity
    16.4k
    A zaš se na pali grijanje dok pada snijeg pa da se uopće nemre primiti?nemapredaje

    Koji je razlog da je glavni teren i dalje pod snijegom umjesto da ga se zagrije i otopi?NORTE

    Odgovor obojici.

    Grijanje terena ne sluzi za topljenje snijega ili isusivanje, grijanje terena sluzi za odmrzavanje.

    Upalite li grijanje dok je na terenu snijeg ili dok isti pada, dobit cete svinjac na terenu. Snijeg se uvijek pusta da napada, te se onda cisti.

    Zasto se ne cisti odmah, nego neposredno pred utakmicu? Zato sto bi u slucaju ciscenja npr. utorkom, a utakmica je u subotu, snijeg mogao pasti jos jednom ili dvaput, pa ce se cistiti opet. Svako ciscenje ce dovesti do odredjenog ostecenja trave, te je bolje da se cisti jednom veca kolicina snijega, nego da se cisti na dvaput ili triput.
  • NORTE
    11.4k
    Kakav je status Perića, Boška i Drmića?NORTE
    Netko?

    domaće tekme Lokomotiv Moskve,Partizana ili Ujpesta. Sve klubovi iz višemilijunskih gradova a posjeteSibirski plavac
    Loša usporedba posjete s ovima jer svi nabrojani imaju gradske rivale i nisu najbolji klubovi u državi.

    Ovaj termin je katastrofa, ali nama su posjete loše i nedjeljom.
    Prvi problem je stadion i tu sve počinje.
  • Facke
    3.6k
    Jedva cekam utakmicu. Da vidime na kaj licime poslje pripreme.

    Kaj se posjete tice , zname da bude losa , nazalost.
    Da sam doma isel bi garanterane na tekmu, ovak sam pri svabe na sljake i nazalost nisam u mogucnosti. Al zelja za novi pocetak doma je tu. Da si sina vodim na svaku domacu tekmu :heart:
  • Georg Koch
    4.6k
    Ja mislim da ce se dosta toga vidjeti cak i prvu tekmu.
    Ako je odradimo mlitavo, na neko natezanje, mucenje bez igre, nece biti dobro.
    Nije jedna utakmica mjerilo, sve znam, ali nekako mi vodi na to da ce se vidjeti puno toga.
    Ako je odradimo napadacki, mocno, kombinatorno, brzo, sa dosta prilika i boljom realizacijom, pobjedimo uvjerljivo (u sto vjerujem, jer vjerujem u puno mocniji dinamo nakon ovih transfera pa i priprema) moze nam to biti zalog i vodilja za novo plavo, mocno proljece.
    Ajmo Dinamo!!!
  • San Lorenzo
    15.8k
    Očekujem pobjedu, ali uz podjednaku kvalitetu nogometa kao na jesen, dva tjedna priprema nisu dovoljna za bilo što, a i ono što sam vidio na tim pripremama nije puno okomitije ni kombinatornije...jedina razlika je što imamo lijevu stranu, mada mislim da će svejedno Perković startati veći dio utakmica.
  • Muka
    357
    Tri boda!
  • Joza
    455
    Jedva cekanje.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Ovaj termin je katastrofa, ali nama su posjete loše i nedjeljom.
    Prvi problem je stadion i tu sve počinje
    NORTE

    Zagrebačka publika nema naviku odlaska na utakmice Dinama,

    Dinamo treba postat nešto s čim se ljudi mogu poistovjetit.

    Krivci za lošu posjetu su svi po malo:

    1.Nezainteresiranost uprave i kluba prema navijačima svih ovih godina

    2.Borba bbb sa Mamićem svih ovih godina kojom su se ljudi odaljili od kluba i postali ravnodušni prema stanju u klubu.

    3. Loš stadion i loše vrijeme u zimskom periodu i nedostatak sadržaja na stadionu.


    Otvaraju se mnoge podružnice u zadnjih par godina po Zagrebu i ostatku Hrvatske i to je ključ za dobivanje masovnosti među dinamovcima.

    Nastavit ovakav smjer rada grupe i kluba sa učlanjivanjem u klub i približavanjem kluba običnim navijačima, druženja igrača sa navijačima u shoping centrima, pub kvizovi, fan zone ispred stadiona, otvaranje novih podružnica i dobar rad istih je ključ za dobivanje mase koja će onda htjet ić na utakmice.
  • Olmic
    3.7k
    Ne valja satnica, ne valja vremenska prognoza, ne valja stadion, ne valjda ovo ne valja ono. Ko mimozice
    Moze se sve organizirat, nece nitko otkaz dobit ako trazi 2h ranije da izade, svi na stadion, sve ostalo su izgovori
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.