• deda
    32.6k
    Trebalo bi proraditi ovih dana.
  • ivanzg
    129
    Dok tovari masovno online skupljaju članove i rade od toga jeben pr našim debilima treba mjesec dana da omoguće online učlanjivanje.
  • The Undertaker
    5.1k
    Radi i kod nas online. Online uzmeš prijavnicu sa Dinamove stranice, popuniš je i skeniraš, online uplatiš članarinu, online izvadiš potvrdu o uplati i sve zajedno online pošalješ na email odjela za članstvo.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Radilo je kod nas online, sad treba uskladit sustav s novim stanjem i radit ce opet. Jel im treba malo previse vremena? Da, ali jbg.
  • jedan u nizu
    8.2k
    a mislim u kojem stoljecu mi zivimo?
    Vrijeme kada kredit mogu dici popunjavanjem online obrasca, kada se mogu preplatiti na sve moguce stvari sa tri klika, i kada mogu potrositi vise tisuca eura bez da me itko pita, mi imaom sustav gdje moras printati pristupnicu, ispunjavati ju, skenirat i slati nazad?

    Dajte normalni online obrazac gdje ce se upisati podaci, oib i eventualno broj osobne ako treba, stavis online placanje i upises broj kartice i cao.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    duboko udahni, zadrzi malo zrak pa izdahni, ponovi vjezbu i nauci citat.
    Sve to vec postoji, isprobano i normalno radi, ALI je trenutno izvan funkcije jer se uskladuje sustav s novim odredbama.
    https://www.ulaznice.hr/gnk-dinamo/membership
  • criticus
    2.2k
    Znam da zvuci smijesno, ali neki live brojac clanova na stranici bi isto pogurao clanove. Borba sa drugim klubovima oko broja clanova bi mogla natjerati neke da se uclane.
  • jedan u nizu
    8.2k

    evo vidis nisam to znao.
    Nisam se uclanjivao online, a ovdje svi govore o pristupnicama i tom postupku, pa sam mislio da taj dio steka.
    Mea culpa.
    Makar i dalje jednostavni online obrazac se moze srediti za par minuta ili koji sat mozda, a ne dani/tjedni 'servisiranja'. Kuzim da su blagdani i vrijeme GOa, ali objavis da vrijede nova pravila za clanstvo i to nisi osigurao,
  • Bosskovitz
    11.7k
    Znam da zvuci smijesno, ali neki live brojac clanova na stranici bi isto pogurao clanove. Borba sa drugim klubovima oko broja clanova bi mogla natjerati neke da se uclane.criticus

    Jednom možda, ali ne sada. Nismo još u toj fazi jer s Osijekom i Rijekom se nema smisla boriti, a Hajduk nam je u ovom trenutku realno nedostižan.

    Klub trenutno očito ne radi ama baš ništa po tom pitanju, ali kad ako bog da krenemo raditi, na nama je prvenstveno da se borimo sa samima sobom i iz godine u godinu kontinuirano rastemo, a ne da se opterećujemo tuđim brojkama. Naš potencijal je ozbiljno iznad 100.000, uvjerljivo smo klub s najviše navijača u Hrvatskoj i vodimo neku svoju borbu, pričamo svoju priču i pišemo svoju povijest.
  • luka modic
    622
    Ubjedljivo smo klub za kojeg najviše ljudi kaže da navija iako se nikako ne ponašaju kao navijači Dinama niti to pokazuju...
  • Keyser Soze
    10k
    uvjerljivo smo klub s najviše navijača u HrvatskojBosskovitz

    Ovo jednostavno nije istina.
  • xavier
    12k
    Prvo moramo definirati što točno znači "navijač". Ako je to onaj tko više manje redovito dolazi na utakmice, onda nemamo što raspravljati jer u tom slučaju sigurno nemamo najviše navijača. Ako su to članovi kluba, opet nismo ni blizu.

    E sad, ako govorimo o ljudima kojima je Dinamo najdraži ili najbliži klub, tu možemo raspravljati, ali problem je što se radi o nečemu gdje je teško doći do relevantnih podataka. Neki često spominju pratitelje raznih stranica na društvenim mrežama, ali to mi iskreno nema smisla jer tu ljudi lajkaju sve i svašta i ima i onih koji prate i dinamove i hajdukove stranice.

    I sad dolazimo do onom što kaže. I da često se prosječan pratitelj nogometa koji se naziva navijačem Dinama, ne ponaša kao takav. No isto tako ne možemo reći da tu nema i brojnih okolnosti koje su uzrok tome.

    Ne znam da postoji još neki klub na svijetu koji je 30+ godina bio na ratnoj nozi s jezgrom svojih navijača. Sve je krenulo još početkom 90-ih i prvom promjenom imena u nesretnu složenicu za koju je bilo jasno da ne može zaživjeti. Da je u tom trenutku odmah vraćeno ime Građanski, vjerujem da bi se klub i danas tako zvao. No kad se krenulo u smjeru u kojem se krenuo, bilo je jasno da se klub prije ili kasnije može zvati jedino opet Dinamo.

    No odlučeno je drugačije, klub se 10 godina zvao Croatia i vodio žestoku borbu s vlastitim navijačima koji tu nisu mogli prihvatiti. Kad je napokon vraćeno ime Dinamo, činilo se da je napokon sve opet na mjestu. Tko je u tom trenutku mogao znati da upravo kreće još gori period koji će potrajati 20 godina i u kojem je klub potpuno otuđen od navijača.

    Zadnjih godina stvari ipak sjedaju na mjesto, ali proteklih 30 godina ostavilo je neizbrisiv ožiljak koje neće nestati preko noći. Čeka nas dugotrajan i mukotrpan put da bi se klub opet približio širim masama navijača te da bi imao podršku kakvu je imao u dijelu 80-ih.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Prema svakom istraživanju zadnjih 20-ak godina, uvjerljivo smo najpopularniji sportski kolektiv u Hrvatskoj - izuzev reprezentacije, naravno. I to je opetovano, neovisno o agenciji i ne mijenja se kroz godine:

    • 2005. g. prema istraživanju GfK, 33% ispitanih je navijalo za Dinamo kaj je gotovo upola više od prvog sljedećeg Hajduka, za kojeg je navijalo 24%
    • 2008. g. je GfK također radio istraživanje i prema njemu je 36% navijalo za Dinamo, prvi sljedeći je bio Hajduk s 23%
    • 2023. g. je Ipsos Puls radio istraživanje o popularnosti sportskih brendova koje je pokazalo da je Dinamo najpopularniji sportski brend u Hrvatskoj, iza njega slijede Hajduk, RK Zagreb i KK Cibona

    Naravno, ovo ne uključuje dijasporu i naravno, ovo govori o maksimalnim potencijalima te baze koju Hajduk recimo puno bolje iskorištava od nas (ergo veći broj članova i veća posjećenost utakmica), ali naš plafon je naprosto viši od njihovog plafona jer prema svakom relevantnom istraživanju više ljudi u Hrvatskoj se smatra Dinamovcima nego Hajdukovcima, i to oko 50-ak posto više, znači daleko od neke statističke greške.

    To kaj se te brojke ne odražavaju na članstvo i posjećenost utakmica je posljedica svega što se događalo zadnjih 30-ak godina s klubom, od mijenjanja imena i grbova, preko najodvratnijeg društvenog taloga koji je njime vladao do tragičnog nerada i ni malo truda na odnosu sa svojom bazom. Desetljećima.
  • Ivan0302
    464
    Može netko pomoći oko mog pitanja. Na članskoj mi piše da vrijedi do 31.12.2024 godine a učlanio sam se nakon utakmice Hajduka 18.12. Nije problem zbog novca i to samo pitam
  • Mali dioničar
    15.2k
    Problem posjete na stadion i broja članova je identičan - demografski u smislu strukture posjetitelja utakmica.

    Na primjeru reprezentacije Hrvatske i Hajduka jasno se vidi utjecaj dolaska žena i djece na utakmice.

    U zadnjih 20 godina Hrvatska gubi stanovništvo, a reprezentacija ima sve veću potražnju za ulaznicama. I to za svaku i najmanju utakmicu. Slično kao i Hajduk. Stvar je jednostavna - žene i djeca prate i reprezentaciju i Hajduk.

    Prva pretpostavka za takvo stanje u Dinamu je normalan stadion. Sjever za ekipu koja ide navijati 90 minuta, istok za ekipu koja ide popiti pivu i zagalamiti svakih 15 minuta i zapad za obitelji.

    Jedan grad veličinom usporediv sa Zagrebom nam daje već drugog protivnika u Europi u par sezona. Sevilla.

    Tu smo negdje po broju stanovnika, a ljudi imaju dva kluba koja kumulativno u La Ligi posjećuje preko 80.000 gledatelja. Betis ima 51.000, Sevilla 35.000 - brutalne brojke. Ok, oni igraju La Ligu i protivnici su im Real, Barcelona, Atletico, ali opet nije to tolika razlika da bi se Dinamo borio za skupiti 5,000 ljudi na stadion, a ovi skupljaju dva kluba po 10 puta više u gradu iste veličine. Jedino objašnjenje koje je logično je obiteljska tradicija.

    Obiteljska tradicija dolaska na utakmice i učlanjivanja u klub. A velim, pretpostavke za to se stvaraju. Zanimljivo prvenstvo smo dobili što svojom što Hajdukovom zaslugom, a kreću i naznake za stadion.

    Sami izbori će “galvanizirati” jedan dio navijača i ja nisam od onih koji se snebivaju da curica u fan shopu ne zna koga se i što na izborima bira. Samo neka ona svakoga tko kupuje podsjeti da uz članstvo ima popust i ponudi mu učlanjivanje. Tako će se sigurno skupiti više članova nego da organiziranjem tribine o koristima članstva. A svatko tko je u priči oko članstva aktivan tako i tako zna o čemu se radi.

    Sve u svemu, slažem se sa Xavierom da smo imali 30 godina patnje u odnosu kluba prema navijačima i optimistično gledam na budućnost i u idućih 10 godina očekujem renesansu i najbolji Dinamo ikad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.