• IstokKa96
    691
    @The Undertaker ako je tako, kao da nista nisam rekao...ne znam sva pravila i ocito sam zapeo u vremenu gdje je sudac po zavrsetku akcije neovisno o raspletu dodijelio karton ako je prekrsaj bio za karton naravno.
  • The Undertaker
    5.4k
    "Ako sudac pusti prednost nakon prekršaja za koji bi igrač bio opomenut ili isključen da je igra bila zaustavljena, ta opomena ili isključenje moraju biti provedeni čim lopta izađe iz igre. Međutim, ako se radilo o onemogućavanju izgledne prilike za postizanje pogotka suparničkoj momčadi, igrač mora biti opomenut zbog nesportskog ponašanja; ako je prekršajem ometen ili zaustavljen obećavajući napad, igrač neće biti opomenut."
  • Mali Zeus
    13.2k
    Simuliranje Jote i ni ne pogleda VAR :vomit:Efes Pilsen

    Strava, lik se tako očito baca da ja nemrem vjerovat da je to penal kao ni da sudac nije išao gledati. Onaj dodatni korak nakon 'faula' je za umrijet od smijeha.
  • blue heart 72
    1.7k
    U Engleskoj mi je L'pool najdraži klub i stvarno u prijenosu mi se činilo čist penal. No nakon odgledanih snimki iz više kutova, bez sumnje bi poništio prvotnu odluku. Po meni smiješan penal
  • Georg Koch
    4.6k
    Liverpool su toliko izmasakrirali direktnim greskama ove sezone, da penal sinoc u 86.min za 4-2(u redu, nije penal slazem se) u utakmici gdje su bolji za 5 golova, 5 minuta do kraja, nije za ovolike prasine ni blizu. Odnosno, gdje je bila ta prasina u utakmicama sa Arsenalom, Totenhamom, Chelseom, Burnleyom itd...?
    Tko prati malo bolje Premiership znat ce o cemu pricam.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    u te kompenzacije ne bi ulazio niti je ova ogorcenost usmjerena na Liverpool.
    Ona ruka Odegaarda je trebala bit penal za Liverpool npr. I tu sam se zalio na odluku :lol:
    Nevjerojatno je da se tolika lova vrti tamo, a sudenje amatersko.
  • Georg Koch
    4.6k
    ma ne govorim za kompezacije, prvi kazem da ono sinoc nije penal. Ali 5mij do kraja, vode svakako, bolji su za 4-5 golova(da, znam, da nije sudjen penal moglo je svasta biti...kao moglo je). Nego sad se javlja Shearer, Keane i mnogi, sve naslovnice vriste. A u navedenim utakmicama gore u komentaru, zakinuli su ih za 5+ bodova, direktno. A nisu vristale naslovnice ovako. O tome pricam samo...
  • Mali Zeus
    13.2k
    bolji su za 4-5 golova(da, znam, da nije sudjen penal moglo je svasta biti...kao moglo je)Georg Koch

    To je nogomet, da moglo je biti svašta, ali nije jer su dobili tako smiješan penal, bili oni bolji za 4-5 golova ili ne.
  • Georg Koch
    4.6k
    haha, da znam. Ali u navedenim utakmicama puno vece greske, koje su imale direktniji utjecaj na ishod utakmice su bile. I nikom nista. O tom pricam.
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪Mali Zeus haha, da znam. Ali u navedenim utakmicama puno vece greske, koje su imale direktniji utjecaj na ishod utakmice su bile. I nikom nista. O tom pricam.Georg Koch

    A o tom nikom ništa o tom potom. Ovisi kaj čitaš i kaj gledaš. U engleskim medijima se Liverpool tretira kao svetinja tako da će i ovo jučer biti zaboravljeno do sutra.
  • Georg Koch
    4.6k
    a i nije bome.
    Eventualno moze biti zaboravljeno do sutra jer ovo iznad napisano jer zaboravljeno jucer. A greske su vece.
  • xavier
    12.1k
    Kad se prvi put počelo pričati o uvođenju VAR-a naivno sam mislio kako će to riješiti sve probleme oko pogrešnih odluka u nogometnim utakmicama. Nešto nije jasno, pogledaš usporenu snimku i doneseš ispravnu odluku. Veoma jednostavno.

    No pokazalo se na žalost u praksi da to i nije tako jednostavno, dapače. Prvo, često to pregledavanje snimke, posebno kod nas, puno predugo traje što potpuno ubije ritam utakmice. Drugo, i puno važnije, i dalje stalno imamo priče o pogrešnih odlukama što mi je bilo nezamislivo. Treće, čekanje na potvrdu ili poništenje odluke ubija dio emocija. No dobro, taj treći dio je očekivan i "nužno zlo" koje ide uz VAR.

    Velik dio problema su pravila i kriteriji. Imam dojam da "prosječan" gledatelj više uopće ne zna kad treba dosuditi penal, a kad ne. Ruka uz tijelo, u prirodnom položaju ili ne, povećava obujam tijela ili ne, namjera ili ne, odbila se od tla ili ne, odbila se noge ili ne, pogodio te protivnički igrač ili ne...

    Znam da dio ljudi smatra da nema smisla zaleđe od "5 centimetara" i da treba postojati određena tolerancija, ali to je nemoguće jer da kažeš kako se tolerira 10 cm, onda pitanje ne bi bilo je li netko u ravnini ili 2 cm ispred nego je li ispred 10 ili 12 cm i opet smo na istom.

    Ono što mi je zapravo problematično je činjenica da što duže gledaš drastično usporene snimke iz puno kuteva, to se više čini da je "možda ipak bilo nekog kontakta". Ne mogu se sjetiti tko je rekao kako usporena snimka jednostavno nema ispravnu dinamiku te kako daje pogrešan dojam. I ne mogu se oteti dojmu da ima nešto u tome.

    Jesam li zbog toga protiv VAR-a? Apsolutno ne, ali da postoji prostora za usavršavanje tog alata, definitivno postoji. Posebno u Engleskoj...
  • The Undertaker
    5.4k
    Da se nadovežem, ima nekoliko stvari a neke nisu povezane sa VARom. Kao prvo, najkritičnija je definicija kažnjivog igranja rukom koja se mijenjala iz sezone u sezonu i nema veze sa VARom. To nisu mogli pratiti ni suci a kamoli gledatelji. Po meni, potrebno je barem dvije godine imati isto pravilo i iste smjernice da bi suci mogli ujednačiti kriterije.
    Drugo, sad je vidljiva svaka situacija iz 5 kutova pa svi komentiraju a većina ne pozna pravila dovoljno.
    Treće, mislim da i suci krivo koriste VAR u nekim situacijama (kao jučer). Usporeni snimak služi samo da se neupitno utvrdi da li je bilo kontakta ili ne, za procjenu intenziteta treba koristiti snimku normalne brzine. Mislim da to čak i piše u uputama za VAR.
    VAR je bitno smanjio broj grešaka samo što je sad fokus na to i gleda se svaka sitnica. Prije, dok nije bilo 30 kamera po utakmici, dosta sitnih grešaka je prolazilo ispod radara.
  • xavier
    12.1k


    Pa upravo to sam i napisao, zar ne? :sweat:
  • The Undertaker
    5.4k
    Pa nisam ti ni mislio proturječiti, samo sam se nadovezao na tvoj komentar.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.