• NitkoBitan
    17k
    Tocno to. Drugi japanski igrac u klupskoj povijesti nam ispadne jedan od najboljih igraca kad su skoro svi drugi u silaznoj formi, i to igrac koji bi grijao klupu pored Orsica i Ivanuseca, odnosno igraca njihovog kalibra na desnoj strani.

    Radne navike, simpaticnost, rijetka pojava na ovim prostorima i kad to ubacis u formulu dobijes kolektivno ludilo u kojem se slazu pjesmice, fotosopiraju slike itd. Dosli smo do toga da se svaka susa tamo predstavlja igracem za Dinamo.

    Niti veliki europski klubovi imaju razvijenu skautsku mrezu tamo (ocito s dobrim razlogom), niti im je liga jaka, niti imaju reprezentativne rezultate, niti imaju puno igraca u ligama petica, niti su im najbolje momcadi vrijednije od jbnog Hajduka... :rofl:

    Neki forumasi ocito vide nesto sto mi drugi ne vidimo. Gledaju se yt klipici, sazeci i tako, prava forum struka na djelu.
  • Common Sense
    796


    Mislim da bi Kaneko imao bitnu ulogu i da je kojim slučajem igrao u onom najjačem Bjeličinom Dinamu. Ne pamtim kad sam kod nas vidio nekog igrača koji tako prirodno i dobro može igrati s obje noge. Ako se na tu dobru tehniku doda i odličan dribling sa širokim lepezom finti, izuzetan prvi korak u kojemu dobiva prednost nad braničem, vanjski i unutarnji elastico, dobra akceleracija i snalaženje u malom prostoru... Gledam na njega iz perspektive braniča, takvi su najteži za čuvanje jer nikad ne znaš na koju će stranu, ima nisko težište i za čas te izbace iz ravnoteže i promijene smjer kretanja. Nije ni čudo da se Rudeš protiv njega branio na način da su ga u biti čuvala dva lijeva beka, Tomečak i Pešić, isto tako i Hajduk. I možda ono najvažnije za nogometaša, kod njega vidim veliku želju za dokazivanjem i uspjehom, što nažalost fali mnogim našim igračima.

    Problem je što je on trenutno jedini u momčadi koji preuzima rizik, uspijeva proći svog braniča i na taj način stvoriti višak, što je preduvjet kako bi se stvorila neka velika šansa.
  • scooniepenn
    3.3k

    U cemu si ti mene tocno demantirao. Jedine dvije lige Petice gdje je nesto veci broj hrvatskih igraca su Italija i Njemacka. Kod prve je kljucan moment lakoca skautiranja vec od najmladjih uzrasnih kategorija jer Italiji mi dodjemo kao nama Bosna. Bez granice s obzirom da smo EU mi im dodjemo kao Eldorado.
    U Njemackoj valjda ne moram objasnjavati koje su poveznice s Hrvatskom i zasto je nasih tradicionalno puno tamo. U ostale 3 lige Petice nas ima skoro prakticki za na prste dvije ruke nabrojati.
    A ovo da “u 2024. neki pricaju o jezicnim, kilometarskim i drugim barijerama” bolje ne komentirati jer vidim da o njihovoj kulturi, poimanju zivota sa svim specificnostima i svemu ostalom sto utjece na (ne)odlazak iz Japana bas i ne znas previse.
  • Maximo
    490


    Nadimak ti odgovara napisanom o takuru: D

    Baš sam htio reći da koda mu je neko prije derbija zaboravio reć da se derbiju uvijek igraju grubo i bez kreativnosti, jer je jedini radio razliku i pokazivao energiju i kreativnost
  • Orc123
    7.8k
    Bas pitao kolegu Japanca sta pisu tamo mediji pa veli da pisu da dolazi u Dinamo pa nam ostaje za vidjeti jel ce se izrealizirati. I on veli da je Takuya odlican igrac, da igra jako agresivno i da je jako cvrst! Isto tako veli da dinamo dosta medijski popracen nakon odlaska Takura u Dinamo. Mislim da nam Japansko trziste ima veliki marketinski potencijal, pogotovo nakon sto ugovor s Castoreom pocne vrijediti.
  • Jurki
    11.7k
    svi smo mozda malo subjektivni s obzirom na Kaneka koji se pokazal i vise nego dobar nogometas. Ali definitivno bi mogli profitirati od proboja na to trziste. I igracki a i financijski.
  • Zagi
    7.6k
    Mislim da nam Japansko trziste ima veliki marketinski potencijal, pogotovo nakon sto ugovor s Castoreom pocne vrijediti.Orc123

    Ovaj dio ako ne kapitaliziramo, nek se svi ostave posla.

    Budimo sigurni da jedan drugi klub koji nešto i radi na marketingu sa zanimanjem prati ovaj razvoj situacije. Srećom ne mogu platiti igrača više od 200k eura. Za sada.
  • IstokKa96
    671
    @Zagi "nismo isti" :smile:
  • Peškaman
    4.2k
    Posudba 200.000e,mogućnost otkupa na kraju sezone 500.000e prema nekim.
    Čak i nije loše za poziciju koja nam je upitna odavno.
  • Georg Koch
    4.5k
    Japanac, Brekalo.
    E sad, da hoce Miskovicu utopit Halilovica za Selahia i tipa 100K €, rjesit se Menala i Marina (dobit nesto za njih), Drmicu sporazumni raskid, prodat Bulata i Mohu, dovest RB.
    Malo se igram Football Managera, mada to i nije toliki FM jer imas mogucnosti za sve ovo. Samo sto je nasoj upravi sve realno i nerealno - FM....
  • Crni86
    3.5k
    to sto se isplacuju na rate ne znaci da nismo ostvarili prihod, vec da ce duze biti otvoreno potrazivanje i nece biti toliko primitaka sto ce utjecati na cash flow. A vise puta je napisano po zoni da se taj dio onda rjesava kreditom kod banke, koji se zatvara postepeno kako rate dospijevaju.
  • Brusa
    1.5k
    fakat novogodišnjih želja imaš :razz:
    Da se razumijemo, da bar bude tako :grin:
  • Crni86
    3.5k
    upravo to, nitko ne gleda siru sliku okretanja japanskom trzistu.
  • wolfgang14
    1.4k
    "Očekuje se da će Dinamo uskoro objaviti transfer, a Japanac bi trebao biti u klubu na pripremama."
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions