• Ban
    698
    Imamo mi naše klince, nama trebaju najbolji igrači J1.Mihaljević

    Najbolji igrači J1 su ono što je ostalo nakon kaj pametniji klubovi pokupuju njihove klince sa najvećim plafonom.

    Možemo za 4 milijuna kupit Šotičeka, a možemo kupit i 4 talentirana japanska klinca i poslat dio njih na posudbe po HNL-u zajedno sa našim klincima, a dio ostavit u rotaciji u Dinamu. Bolje da nam Matsuki sjedi na klupi nego Ademi.
  • NitkoBitan
    17k
    Treba pokupovat ove klince poput Tawaratsumide, Matsukija, Satoa i Hande i onda ih dodatno ispolirat kod nas u HNL-u.Ban

    Ma treba dovest 10 Japanaca pa kad zavrsimo na tablici iza Hajduka i Rijeke vjerojatno bi nekima Zagorac na golu bio kriv.

    Prvo i prvo reformirat svoju skolu jer smo jedna od najtalentiranijih nacija s najvecim potencijalom. Pa vise Hrvata igra u ligama petica nego Japanaca iako nas je 30 puta manje, cao zdravo.
  • Ban
    698
    Ma treba dovest 10 Japanaca pa kad zavrsimo na tablici iza Hajduka i Rijeke vjerojatno bi nekima Zagorac na golu bio kriv.

    Prvo i prvo reformirat svoju skolu jer smo jedna od najtalentiranijih nacija s najvecim potencijalom. Pa vise Hrvata igra u ligama petica nego Japanaca iako nas je 30 puta manje, cao zdravo.
    NitkoBitan

    Već sam na skaut temi rekao da treba sljedeće ljeto uzet Pfeifera iz Lokse u našu akademiju.
  • Peškaman
    4.2k
    Opustite se dečki malo,valjda vam je jasno da je japansko trziste relativno jeftino i da će kroz godinu dvije se desiti veliki boom.
    Otišao sam na cugu i pivama smo dali ime Takuyo i Takuro,otišla je gajba Takura i gajba Takuya. Pravi TnT.
    Živili i sretno sutra!!
  • Ban
    698
    Opustite se dečki malo,valjda vam je jasno da je japansko trziste relativno jeftino i da će kroz godinu dvije se desiti veliki boom.Peškaman

    Japansko i ostatak Istočne Europe.
  • Peškaman
    4.2k

    Baš tako,mnogi zaboravljaju odakle je i iz koje lige je došao Oršić uz podcjenjivanje,doduše južnokorejska ali šablon je sličan,Takuro,Orša,zasad pogođena obadva transfera s tog područja.
    Za usporedbu,Lokomotiva se dosta okrenula albansko-kodovskom tržištu prijašnjih godina i pogodili su s puno igrača.
  • eol12
    588
    Ak dođe prije početka priprema može bit na dobrom nivou za zadnjih deset kola već. Mislim da nama kronično fali te borbenosti i fanatizma, gledam malo te igrače mlade kad uđu u igru, Marin, Drmic i poneki, a pogotovo to vidim kad dođu strana pojačanja, nema tu te borbenosti, želje za dokazivanjem, ne grizu travu sto bi se reklo, Japanci svoje mane koje jasno imaju nekako s tom japanskom borbenošću, požrtvovnošću nadomještaju, ja bas mislim da nam to treba. Isto tako srljati u transfer od 2-3 milijuna sa skliskim financijama je uvijek li-la.
  • Mihaljević
    9.8k
    Asano potpisao novi ugovor do 2026.
  • NitkoBitan
    17k
    Isto tako srljati u transfer od 2-3 milijuna sa skliskim financijama je uvijek li-la.
    4m
    eol12

    Kakve skliske financije? Ove godine smo ostvarili prihod od preko 70 milijuna eura. Realni rashod nam sigurno nije veci od 60tak milijuna, vidjet cemo kaj ce racunovodstvo iskemijat.

    Bit ce nam sklisko iduce godine ako ne osvojimo prvenstvo i ne plasiramo se barem u EL.
  • eol12
    588
    Ak smo dobri s parama, iako ne znam, dok ne vidim potvrdu da je oke stanje ne vjerujem ovim dripcima u upravi, onda platit i cijelu placu za 6 mjeseci Brekalu za pocetak, jer boljeg od njega nebumo našli.
    A bek je trebao bit spreman, ovo je spašavanje stvari s Japancem; ja se osobno nadam da bude dobar, očekivanja su nam manja nego od Mykhe i prijašnjih, možda nam se vrati sad fortuna
  • Ban
    698
    Baš tako,mnogi zaboravljaju odakle je i iz koje lige je došao Oršić uz podcjenjivanje,doduše južnokorejska ali šablon je sličan,Takuro,Orša,zasad pogođena obadva transfera s tog područja.
    Za usporedbu,Lokomotiva se dosta okrenula albansko-kodovskom tržištu prijašnjih godina i pogodili su s puno igrača.
    Peškaman

    Podcjenjuje se koliko razvoj infrastrukture i popularizacija sporta mogu utjecati na izbacivanje talenata. Danas talentirani klinci iskaču posvuda po Hrvatskoj. I dalje gravitiraju prije svega Dinamu, a onda i Hajduku, ali sada tu ima mnogo manjih klubova u kojima taj talent neće biti relativno potraćen. Mislim da se to baš i ne spominje kao razlog zašto u recentnijim vremenima često plaćamo masne odštete za domaće klince drugim klubovima, a sigurno je faktor.

    Istočna Europa tu ima najveći potencijal za rast. Japan i ostale istočnoazijske zemlje tu spadaju. Spada i Sjeverna Amerika, ali zasad je to još slabo. Vjerojatno će doći do većeg booma nakon svjetskog, pogotovo ako Ameri ostvare solidan rezultat kao domaćini.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Nismo ostvarili tolike prihode, transferi se isplaćivaju na rate tj nemaš prihod nego potraživanja
  • scooniepenn
    3.3k

    Sto si ti ovdje napisao to pas maslom ne bi mogao pojesti. Samo cu ti dodati nekoliko stvari - Japan je jedna od najbogatijih zemalja na svijetu, Hrvatska bas i nije, Japan nije u Europskoj uniji, Hrvatska je, Japanci bas i ne govore strane jezike, Hrvati se svemu prilagode, Japanci u J League zaradjuju barem fin novac, hrvatski igraci osim u 4 najbolja domaca kluba relativno skromno, hrvatski igraci imaju imidz hrvatske reprezentacije iza sebe, japanski nemaju. Vjerujem da sam ti dovoljno argumenata dao.
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Uspije Pašalić iz 3. Bundeslige - ''treba dovoditi igrače iz njemačkih nižih liga, svi su oni avioni za HNL.''
    Uspije Kaneko iz japanske lige - ''treba nam 10 Japanaca i golman.''

    Vjerojatno tako netko priča i u Njemačkoj (pogotovo Leipzigu) na nekom forumu o igračima iz naše lige - ''doveli smo Olma i Gvardiola iz HNL-a, tamo su svi avioni od igrača, hoćemo 10 HNL igrača i golmana, dovedite nam odmah tog Bukvića!''
  • NitkoBitan
    17k
    Japan je jedna od najbogatijih zemalja na svijetu, Hrvatska bas i nije, Japan nije u Europskoj uniji, Hrvatska je, Japanci bas i ne govore strane jezike, Hrvati se svemu prilagode, Japanci u J League zaradjuju barem fin novac, hrvatski igraci osim u 4 najbolja domaca kluba relativno skromnoscooniepenn

    Hvala ti na malo alternativnijoj analizi gospodarske i kultoroloske situacije u Japanu i Hrvatskoj.

    hrvatski igraci imaju imidz hrvatske reprezentacije iza sebe, japanski nemajuscooniepenn

    A sada da se prebacimo na nogomet... Pa naravno da nemaju imidz reprezentacije iza sebe kad nemaju ni rezultate kao mi! Dobri igraci = dobri rezultati (u vecini slucajeva), ne znam kaj tu nije jasno.

    U 2024. godini neki pricaju o jezicnim, kilometarskim i kojekakvim preprekama i to jednog Japana koji valjda ima solidnu nogometnu i svaku drugu infrastrukturu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions