• The Undertaker
    5.4k
    Nije to baš do izbora. Moraš prethodno raspisati izbore, moraš formirati izborne liste od članova koji mogu ući u Skupštinu, netko liste treba verificirati. Nakon izbora moraš verificirati pobjednike. I sve to do početka ožujka. Koliko klubu uopće treba vremena od uplate članarine do registracije članstva? Puno je otvorenih pitanja a malo vremena. Kladim se da će ekipa na skijanje i da će početi razmišljati o izborima tek nakon 15.01.
  • Papastrumf
    12.4k

    Mislim da se IO sastaje sljedeći tjedan upravo zbog toga.
  • serbus
    4.2k
    Trebaš tri faksa za biti član. Ali ono nijedna stvar u klubu nije jednostavna....

    Nije mi jasno zašto se to sad nije isto uredilo taman je kraj godine i možeš lagano krenuti od nule....
  • Mr Anderson
    8.2k
    Ne znam jeli spomenuto, ali nije baš u redu da netko tko se sutra prvi put učlani ima jednaka glasačka prava ko netko tko je zadnjih 5 ili 10 godina redovito član kluba.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Znaci pravo glasa ce imat oni koji su obnovili clanstvo ili uclanili se u 2023. godini te opet to napravili od 1.1.2024. pa do samih izbora?

    Izgleda da nam se blizi nova akcija uclanjivanja/obnavljanja clanstva...
  • xavier
    12.1k
    Znaci pravo glasa ce imat oni koji su obnovili clanstvo ili uclanili se u 2023. godini te opet to napravili od 1.1.2024. pa do samih izbora?NitkoBitan

    Da.

    Ne znam jeli spomenuto, ali nije baš u redu da netko tko se sutra prvi put učlani ima jednaka glasačka prava ko netko tko je zadnjih 5 ili 10 godina redovito član kluba.Mr Anderson

    "U redu" je zapravo veoma relativan pojam, ali negdje treba povući liniju i reći da svi prije toga imaju pravo. Znam da neki klubovi imaju sustave gdje što si duže član, to imaš više glasova na izborima, ali po meni to nije ispravno. Sustav kakav je u novom statutu onemogućava da se netko učlani odmah izađe na izbore.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Isto tako u demokraciji i ustavu drzave stoji da svaka punoljetna osoba ima pravo glasati.
    Sto realno nekome ne mora biti fer, jer nije isto ako glasa netko tko je upucen u stvari i 30 godina prati politiku i placa porez drzavi 30 godina, ili ako glasa klinac od 18 godina koji se snimao za tik tok sa pernarom iza skole i njemu da glas.
    Demokracija nije savrsena ali je najbolje kaj imamo u modernom svijetu upravljanja necega.
  • Bosskovitz
    12k
    Uzmite u obzir da se i dalje radi o prijelaznom rjesenju. Ovo nije statut za narednih stotinu godinu nego prvenstveno za prve korake i nekoliko godina. Lako je Benfici, Bayernu ili Barci imati dodatne glasove za visegodisnju lojalnost kad imaju demokraciju desetljećima, a kod nas se još prije par godina iz kluba tvrdilo kako vlasnici članskih iskaznica nisu ujedno i članovi kluba, da ne pričam o svemu ostalome.

    Neke stvari će se predvidjeti, neke će se učiti na greškama; dok god idemo naprijed i u smjeru čišćeg, demokratskijeg, legitimnijeg i boljeg Dinama - idemo u dobrom smjeru.
  • Cosey
    510
    Znaci pravo glasa ce imat oni koji su obnovili clanstvo ili uclanili se u 2023. godini te opet to napravili od 1.1.2024. pa do samih izbora? — NitkoBitan


    Da.
    xavier

    Ovo je jako bitno. Jel ovo 100% sigurno? Znači nema veze kaj sam član i kaj mi vrijedi još članska, moram se učlaniti čim prije poslije 01.01.2024. ako hoću glasati?
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Ako hoćeš glasat onda bi trebao biti član u 2023. i u vrijeme održavanja izbora.

    Drugim riječima, ako izbori budu npr .15.2., svi koji su se učlanili 16.2.2023. i kasnije od tog dana, a najkasnije 31.12.2023... sigurno imaju pravo glasa.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Znaci pravo glasa ce imat oni koji su obnovili clanstvo ili uclanili se u 2023. godini te opet to napravili od 1.1.2024. pa do samih izbora?xavier

    Ne. Ne treba obnavljat članstvo.
  • Endeavour
    588
    Pa piše vam na članskoj do kada vrijedi. Ako ste obnovili sada u 12/23, traje vam do 12.2024.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Razlika je sto po novom statutu clanstvo vrijedi jednu kalendarsku godinu, a ne 365 dana. Te ce se ubuduce clanstva raditi u 1 mjesecu i trajati do 31.12.
    To vecini stvara dodatna pitanja.
    Ni ja nisam siguran te ocekujem sluzbeno ocitovanje kluba prije dovoljno prije izbora da svi znamo na cemu smo
  • The Undertaker
    5.4k
    Nisam vidio konačno usvojeni Statut ali, prema prijedlogu koji je ovdje cirkulirao, članstvo prestaje krajem tekuće kalendarske godine. Ako je to ostalo u usvojenom Statutu onda 01.01.2024. Dinamo ima 0 članova.
  • Endeavour
    588
    To bi bila suluda odluka. Mora postojati prijelazna godina da se to usuglasi. Netko tko se učlanio 10.12. da mu članstvo vrijedi 21 dan...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.