• Ivdzo11
    4.2k
    Možda je pravilnije reći da nikad nismo bili bliže dozvolama s kojima bismo mogli krenuti u projekt. Nije problem skupiti lovu, koliko god 150 milijuna eura bio ogroman novac, problem je kad nemaš dozvolu za gradnju. Investitori brzo izračunaju kakav je njihov interes i imaju li oni “motiva” za izgradnju takvog stadiona. U ovom ga projektu imaju, a vjerujem da i ljudi u Rijeci shvaćaju da je ovo projekt s kojim će kompletan grad puno dobiti, a ne samo nogometni zaljubljenici.

    Evo šta je Misko rekao za idejni projekt Kantride, očigledno su najveći problem kod nas dozvole...
  • NitkoBitan
    17.6k
    Famozni model davanje zemljista za hotele i shopping centre u zamjenu za izgradnju stadiona, kak da ne. Ajmo bit izravni i jednostavni, koliko zemljista "mi" mozemo dat investitorima i po kojoj cijeni (po metru kvadratnom). Mozda sam i ja nesto krivo shvatio ali znam da nam nitko nece financirat stadion na lijepe oci.
  • Jaro
    7.4k
    koliko zemljista "mi" mozemo dat investitorima i po kojoj cijeniNitkoBitan

    to je to - zato je sad raspisan natjecaj za idejnmo rjesenje toga prostora - sta se sve moze ubacit u taj prostor da nekom investitoru bude isplativo povrh svega ugraditi i stadion. Neki "francuzi" ce dobit hotel, poslovni toranj, shopping centra kaj vec, a grad stadion. Kolko komenricjale se uspije ubacit takav ce i stadion bit. Bas ko i ovo u Rijeci - super je ovaj nacrt i sve, al nece nitko dat svoj Euro ako ne vidi sansu da za relativno kratko vrijeme dobije 10 za njega...
  • NitkoBitan
    17.6k
    Kolko komenricjale se uspije ubacit takav ce i stadion bit.Jaro

    Nitko ne brani niti Dinamu da se ubaci u racunicu. Gradimo stadion za iducih 50-100 godina i zelimo da bude "posten". Neka na kraju ne bude "poklonjenom konju se u zube ne gleda".
  • Ivdzo11
    4.2k
    I dalje inzistiram na promjenama statuta Dinama koje će ići prema demokraciji. Mi radimo ono što smo rekli da moramo napraviti, a to je jedan dosta bitan korak oko rješavanja imovinsko-pravnih odnosa koji će bit riješeni do kraja ove godine", izjavio je Tomašević koji je prisustovao prosvjedu vozača ZET-a na Črnomercu.

    Ponovio je da iz gradskog proračuna za novi Dinamov stadion neće ići niti jedan euro.

    "Uskoro će završiti javna nabava za studiju izvodljivosti koja će pokazati koji se dodatni sadržaji mogu graditi oko stadiona. To mogu biti hotel, javna garaža, trgovačko-poslovni centar", rekao je Tomašević.

    "Dinamo ne vidim kao investitora nego kao zakupnika novog stadiona. Privatni investitor koji će izgraditi dodatne sadržaje izgradio bi i novi stadion, a dobio bi na upravljanje zemljište, na 30 do 50 godina. Nakon toga se ono ponovno vraća u posjed Grada", naglasio je.

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/gradonacelnik-tomasevic-dinamo-nece-biti-vlasnik-stadiona-i-dalje-inzistiram-na-demokraciji-u-klubu-15402294
  • Jaro
    7.4k
    pa vidis da dinamo nema za odstetu polovnog stopera, gdje ce u stadion ulagati - bit ce daj sta das...

    @Ivdzo11 morat ce se senf pozuriti makar potpisati ugovore jer mandat se blizi kraju - a ako sad imovinskopravno sve bude cisto - i ovaj ne krene u realizaciju - potencijalnom nasljedniku daje aduta za bar 2 mandata...
    A s ovom pricom - Dinamo bi postao stranka bez prava glasa - samo zakupac (ako bude htio ) konacnog proizvoda...
  • NitkoBitan
    17.6k
    bit ce daj sta dasJaro

    Pustat cemo suze, ali ne radosnice :lol:

    Dinamo bi postao stranka bez prava glasa - samo zakupac (ako bude htio ) konacnog proizvoda...Jaro

    A sta nam preostaje, igrat na Kranjci? Na kraju cemo dobit stadion kakav nismo htjeli. Napravit ce nam ovi preko krca "on budget" i mozemo se j*bat iducih 50-100 godina. Nit dobrih tribina, nit akustike...
  • kibic
    1.1k
    Prema Tomaševićevim riječima, Dinamo bu bil zakupnik stadiona na 30-50 godina. Vlasnik Grad, koji nakon isteka tog perioda ponovo postaje punopravni vlasnik. 'Nači za 30 do 50 godina od izgradnje ponovila bu se priča o natezanju z Gradom jer Dinamo ne bu vlasnik stadiona.

    Ak bu Dinamo htel nadogradit, obnovit il koje god preinake htel delat, tražilo bu se blagoslov Grada. I opet bu to trajalo.

    S druge strane, da postoji mogućnost da Dinamo sam kupi zemljište i izgradi stadion kojeg bi zakupil od privatnog investitora na 50 godina, nakon toga bi mogel postat vlasnik stadiona.

    Ovo je zaštićeno podstanarstvo iliti kak se nekad zvalo stanarsko pravo.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Mene iskreno boli briga dal će dinamo uložiti svoje pare pa bit suvlasnik ili neće pa će plaćati najam. Meni svejedno. Iskreno, amo netko želi radit neke nebodere i šoping centre pored stadiona a pritom napravi stadion da dobije taj prostor na 50 godina, gdje da sw potpise samo da sw stadion napravi. Nema nikoga drugog u zg koji bi taj stadion koristio osim dinama.

    Ja čak ne vidim drugi način da sw to napravi osim ako taj investitor neće u tih 50 godina zaradit barem duplo nego je uložio. Nadam sw da će sw netko nac ubrzo koji ima računicu to napravit inače ništa od stadiona jako dugo
  • mali M
    5.2k
    Crkva je dala 300.000 kvadrata zemlje koju u teoriji nisu nikad namjeravali koristiti jer imaju 2 metra dalje župu Sv. Jeronima koja pokriva 10.000 župljana, a malo dalje na Jordanovcu Bezgrješno Srce Marijino na brdu i još imaju crkvu Kraljice svete Krunice na Ravnicama. Znači na širem području Maksimira (stadiona a i kvarta) imaju doslovno 3 crkve od kojih je jedna preko ceste maksimirskog stadiona. Da ne govorim da dio župljana s kvarta Maksimira ide u majku Božiju Lurdsku ispod Kvatrića.Mathiasovi Chageri

    Ovo je apsolutno kriva percepcija jer Crkva nije ni rekla da joj to zemljište treba da sagradi mega crkvu na tom zemljištu. To je jednostavno njeno zemljište i imali su pravo reć što žele za njega. Uzeli su doslovno šest puta manje zemljišta i ti kažeš masterclass... Ali su uzeli ona na kojemu mogu graditi crkve na mjestima gdje ima potrebe za njih. Nisu uzeli nova zemljišta da bi na njima zaradili prodajom nego da sagrade sakralne objekte..
    Što se tiče ovog Tomicinog da Dinamo neće imat ništa pravo glasa, taj dio me užasava... Kao prvo onda nemamo pravo glasa ni kakav će biti stadion, nemamo pravo glasa ni za promjene ili nekakvo dodatno ulaganje, zapravo stalno ovisimo o milosti grada da li ćemo "uzet hranu nekom djetetu iz usta u vrtiću", ako zaključimo da treba nekakav dodatni rad na stadionu. Jako mi se ne sviđa takav model, ali očito se neće nas pitati.. Netko je rekao da ga briga, tko radi i kako, glavno da dobimo stadion, ja mislim da ćemo u tom modelu opet biti podređeni sluge koje ovise dal će im gazda baciti kost sa stola.. Koliko god mi Maksimir bio jedina opcija, bilo bi me briga i razumio bi da se Dinamo preseli pod ovakvom ucjenjivačkom politikom...
  • jedan u nizu
    8.3k

    sta tocno u ovom znaci prijedlog odluke??
    Kao odluceno je, tako svi pisu, a zapravo je samo prijedlog?
    Kroz koje kanale jos treba proci da bude rijeseno, upisano, potpisano, umnozeno, isprintano, gotova stvar?
  • jedan u nizu
    8.3k
    Što se tiče ovog Tomicinog da Dinamo neće imat ništa pravo glasa, taj dio me užasava... Kao prvo onda nemamo pravo glasa ni kakav će biti stadion, nemamo pravo glasa ni za promjene ili nekakvo dodatno ulaganje,mali M


    mislim da nije tako striktno. Vjerujem da se smatra da dinamo tu nije vlasnik i kao takav ne moze samostalno odlucivati o necemu velikom. Ne o tome da malo promijeni stadion ili nesto. Nego da srusi neki pomocni objekt, sagradi neki deseti, proda neki treci dio ili tako nesto.
    Vjerujem da kao korisnik, moze koristiti svoje objekte kako i sam zeli. Ali ono sto nije stadion, ti popratni sadrzaji, pristupne ceste i to, da ne moze sasm od sebe.
    Vise vjerujem da je tako, a ne kao dinamo ce sutiti i 50 godina nece stolice moci zamijeniti.
    To je jako glupo, ne vjerujem da je itko toliko glup da to zabrani dinamu.

    Ovo je apsolutno kriva percepcija jer Crkva nije ni rekla da joj to zemljište treba da sagradi mega crkvu na tom zemljištu. To je jednostavno njeno zemljište i imali su pravo reć što žele za njegamali M

    Vec smo se raspravljali vise puta o tome. Pa se moram opet ukljuciti :D
    Naravno da imaju pravo traziti nesto za njega. Ali Ckrva bi trebala biti religijska institucija koja je tu za svoj narod, svoje vjernike. Crkva nebi trebala biti nekretninski mogul :)
  • Nolifer
    8.1k
    Ma u cijeloj priči je i crkva najmanji problem, da je, nebi došlo ni do ovog sporazuma. Ali ajde i to je neki korak prema naprijed. Valjda neću bit ko Manolić da sjednem na novu zapadnu tribinu :lol:
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Ako želite slušati sajam laži pogledajte večerašnje Otvoreno.
  • Patak
    2.9k
    1. Nacionalizirana imovina je nakon rata sudskim odlukama prelazila u vlasništvo FNRJ.
    2. Ta imovina se vodila u zemljišnim knjigama kao društveno vlasništvo.
    3. S tim društvenim vlasništvom je dalje upravljala lokalna samouprava, pa tako i grad Zagreb. Stanovi u društvenom vlasništvu su npr. devedesetih prodavani od grada Zagreba i stanari sa stanarskim pravom na taj način su postajali vlasnici stanova. Ti stanovi se nakon toga ne mogu vratiti prijašnjim vlasnicima ali grad je dužan vratiti novce ili druge nekretnine jer je on, a ne država prodao tuđi stan i uzeo novce.
    4. Zakonom o denacionalizaciji prijašnji vlasnici podnose lokalnoj samoupravi, pa tako i gradu Zagrebu zahtjeve za povrat u naturi jer su te nekretnine upisane na grad a ne na državu, a ako ne može u naturi jer grad više nije vlasnik onda u novcu ili na neki drugi način.
    5. S obzirom da je to nacionalizirano zemljište upisano na grad Zagreb bez tereta ili otuđenja grad je trebao to vratiti Crkvi na zahtjev Crkve prema tom Zakonu bez ustezanja i natezanja. Tako da je problem bio sigurno u gradu ili je grad mogao u zamjenu ponuditi ta druga zemljišta za gradnju Crkvi kako je to Crkva i predlagala. Ja uopće ne znam gdje je tu došla država u igru. Tu iako ne podnosim trenutnu vlast, pod gradom mislim prvenstveno na Bandićevo vrijeme, ali tu su očito bili neki drugi interesi da se to ne vrati.

    Sad u ovom trenutku grad koji nije htio vratiti to zemljište ili nije htio ponuditi novo zemljište mora garantirati da neće promijeniti prostorne planove na ovim lokacijama kao što je već pokušalo ili pokušava na Vrbanima, kako bi spriječili gradnju Crkvi, evo za podsjetnik nedavna vijest
    https://narod.hr/hrvatska/mozemo-protiv-gradnje-crkve-na-vrbanima-promjenom-zone-automatski-se-zaustavljaju-radovi

    Tako da ja još uvijek najveći problem u ovom cijelom dogovoru vidim u sekti koja trenutno upravlja gradom, a aktivistički je nastrojena protiv gradnji Crkvi, prvo na Savici, pa na Vrbanima, a sad bi trebala progutati gradnju deset novih Crkvi. Iako, sad kad se uključila država imam osjećaj da je gradnja Maksimira nikad bliža, ali Dinamo kao klub će tu biti samo korisnik.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.