• Zagreb1992
    1.7k
    Cibona napravila čudoo u 1. utakmici juniorske aba lige ...Pobjedili su 73:85 Cedevitu Olimpiju ...Jedan od favorita za F4 ...Cibona je 2. poluvrrijeme dobila 57:24
  • Mališan
    1.8k

HEJA, HEJA, CIBOSI
    PLUS+
    Samo nas je pet, držimo Cibonu na vrhu i slavimo uz Ronaldov 'Siuuuu'! Plaća? Sve po starom
    Piše Hrvoje Tironi
    četvrtak, 23.11.2023. u 13:31

Cibona domaće prvenstvo igra sa samo pet seniora, a Majcunić je od maksimalnih 260, čak 251 minutu proveo na parketu. 'Želimo vratiti publiku u dvoranu, ali i Cibonu na stare staze slave'

Heja, heja Cibosi, heja heja Cibosi, odjekivalo je dvoranom Dražena Petrovića nakon što je Cibona u zagrebačkom derbiju košarkaške HT Premijer lige svladala (75-68) Dinamo. I svima dokazala kako "vukovi" još grizu, kako u toj momčadi ima ozbiljnog materijala. Cibona je sad na omjeru 8-1, iako Jakša Vulić u rotaciji za HT Premijer ligu (zbog blokade na Fini) ne može registrirati nove igrače, pa u kadru ima tek - pet seniora! Dečke koji lete terenom, koji praktički igraju po svih 40 minuta!

Junaci ove priče su Ivan Majcunić (27), Aleksandar Aranitović (25), Krešimir Radovčić (26), Ivan Perasović (21) i Domagoj Vuković (30). Klapa na terenu, klapa izvan terena. Cibona je na domaćoj košarkaškoj sceni odigrala devet utakmica, a od maksimalnih 360 minuta, Majcunić ih je na parketu proveo - 351! Nevjerojatno!

- Ha, ha, puno je to, velika je potrošnja. Znate kako je, nekad se treba malo pričuvati, nekad odigrati malo pametnije, ali kad su guste utakmice, svi idemo maksimalno, svi damo koliko možemo - priča nam Ivan Majcunić, koji ni sam nije znao kad je posljednji put tijekom neke utakmice završio na klupi:

'Ne dao Bog da nam se netko ozlijedi'
    - Uh, jako dobro pitanje. Mislim da je to bilo doma protiv Škrljeva!

Ipak, netočan odgovor, Majcunić je zadnji put u HT Premijer ligi zamijenjen protiv Bosca 22. listopada. A to znači kako je četiri posljednje utakmice (Split, Cedevita junior, Dubrovnik i Dinamo) imao punu minutažu, a ozbiljno se trošio i u ABA ligi protiv Zadra, Mornara, Krke i Studentskog centra. I ni jednom nije bio u problemima s penalima. Kapa do poda!

A umor?

- Ima umora, nakuplja se, do sada smo odigrali 15-ak utakmica, nije lako izdržati ovaj tempo. I ne dao Bog da nam se netko ozlijedi, pa ima nas samo pet - kaže kapetan Krešimir Radovčić pa priznaje:

- Očekivanja? Ma nismo očekivali ni da ćemo ovako krenuti u sezonu, vjerovali smo da će cijela momčad igrati, ne samo nas pet. I to nas je malo zbunilo. Sad idemo utakmicu po utakmicu, ne razmišljamo o drugim stvarima.

Cibosi pobjede slave u svlačionici uz popularan Ronaldov poskok "Siuuu", odakle takvo slavlje "pod Tornjem"?

- E, to sam ja vidio od suigrača u Litvi, bilo mi je simpatično, pa smo to napravili i u Ciboni. To je naše interno slavlje, s tim smo počeli još prošle sezone. A svima nam je Messi draži od Ronalda, ha, ha - priča Aleksandar Aranitović, popularni Sale.

'Želimo vratiti publiku u dvoranu'
    Cibona briljira na parketu, a kakvo je stanje izvan parketa? Novca i dalje nema...

- Situacija izvan parketa? Ma mi baš dobro svi skupa pijemo kave, ha, ha - šali se Domagoj Vuković pa dodaje:

- Gledajte, to je pitanje za ljude 'gore' u klubu, ali sve je po starom, sve je isto.

Istinski ljubitelji košarke oduševljeni su načinom na koji ova "veličanstvena petorka" u svakoj utakmici gine za Cibonu.

- Mi dajemo sve od sebe, neka i drugi ljudi u klubu odrade svoj dio posla. Ovakvim igrama želimo vratiti publiku u dvoranu, ali i Cibonu na stare staze slave - poručuje najmlađi član ove petorke, Ivan Perasović.
  • Eduardo
    20k
    Kielce vs Zagreb na Areni 1. Dobar početak Zagreba. U osmoj minuti Mandić ima 7 obrana od 9 udaraca. Majstor.

8 od 10 - skinuo i sedmerac.
  • BBBaranja
    2.5k

Dečko ima 21god,izludio ih je u Areni a bome i sada ih nastavlja..repka bi nam mogla imati osigurano mjesto vratara dugi niz godina
    1.7k
    Juniori Cibone izvukli nemoguće i nakon produžetka pobjedili i Vojvodinu ..81-73 za mlade vukove ...Pobjedom se osigurao F4 juniorske ABA lige :)
  • Keyser Soze
    10k
    Koje ludilo, nevjerojatna ekipa.
  • Juznjak
    3.8k
    Strašno igraju rukometaši. Pravo osjveženje za hrvatski rukomet. Napokon više!!
    10k
    Strašno gube apsolutno svaku na knap utakmicu. Da im daš 5 razlike na minutu do kraja i to bi izgubili.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Ko zadnje tri lopte gubi na istu foru kao da to namjerno radi. A nikolic igra 7na 6 kad su oni dobili isključenje, tu se vidi da je pomoćni. Opet par lopti odlučilo. Pacerski gubimo.
  • Sibirski plavac
    1.7k
    Iduće 2 tekme se moraju dobit ako se misli produžiti nadu za playoff. Szeged kao glavni konkurent iduću srijedu gostuje u Zagrebu,a tjedan dana kasnije Zagreb gostuje kod Makedonaca koji još nikome nisu uzeli ni bod (jučer imali bod do zadnjih par sekundi,ali je Szeged zabio za pobjedu). Dosta naivno izgubljena 3 boda Zagrebaša u Areni protiv Kielcea,te još gluplji poraz u Mađarskoj. Ima Zagreb šanse dobiti i Mađare i Makedonce pa možda i uzeti bod još nekim jačim ekipama,ali ako će opet imati ove mentalne blokade di se pri kraju "prepadnu pobjede",mogli bi ostati na ove jedine dvije pobjede koje sad imaju,što znači još jedna sezona na sedmom mjestu.
    1.7k
    Inače jedna stvar koja mi je zapela za oko da se gospoda iz HKS-a nisu odustojili čestitati juniorima Cibone na plasmanu na final 4 juniorske ABA lige
  • Patak
    2.9k
    A što rade ovih dana Rađa i Stojko? Nestali su nakon što su napustili HKS. Mislio sam da če tamo ostati do penzije, koju su oni demagogiju prosipali, to je bilo čudo...
  • flexXy
    2.3k
    Odrzan je zdrijeb kvalifikacija za oi u kosarci. Nas zdrijeb turnira:

Grupa A: Slovenija, Novi Zeland, HRVATSKA
    Grupa B: Grcka, Dominikanska Republika, Egipat

Tezak zdrijeb, ali ocekivano posto nam je reprezentacija pala u 5. od ukupno 6 potova. Nadam se da cemo bar pokazati da ima jos nade za nasu kosarku.