• Nolifer
    8.1k


    Nek se riješi pitanje Crkve na Savici i ostalim ne rješenim zemljištima. Nije tražen novac, nego adekvatna zemljišta za izgradnju novih Crkvi
  • NitkoBitan
    17.6k
    Iskreno mislim da se "drzava" sokirala kad su ih Francuzi kontaktirali. Oni su mislili godinama koristit Maksimir kao politicki poen a sada kad se stvarno netko ozbiljan javio prepali se jer ne znaju sta ce :lol:
  • Paggini
    21.2k


    Karte i parking će otići u nebo tko god i kako god bude gradio stadion. S druge strane, naravno da se francuzi žele ogrebati i profitirati što više, naravno - ali reci mi tko će ti biti spreman pljunuti 120 milijuna eura? Ti? Ja? Dinamo? Grad Zagreb? Hrvatska? Od koga god da skupimo te pare će htjeti što više profitirati i izgrebati se, a ne daj Bože da bude htio i imati neki utjecaj u Dinamu... Ne kažem da je ovaj prijedlog koncesije a priori TO ŠTO SMO ČEKALI jer nema se pojma koji su detalji i koliko je to ozbiljno ustvari, ali ako se i nas nešto pita i možemo odlučivati jer ipak je stadion našeg kluba u našem gradu, zašto ne?
  • Mathiasovi Chageri
    2.8k
    Stadionu oko kojeg postoji sva infranstruktura, ceste, tramvajska i željeznička pruga, zoološki vrt, bolnicE!, stambene zgrade, obiteljske kućeNevo7

    Vidim da nisi upoznat sa situacijom na kvartu ili samo dolaziš na utakmice iz drugog kvarta ali iz prve ruke ti mogu reći da je ovo upravo veliki dio problema. Stadion je građen prije xy godina kad ovaj dio okolo nije izgledao ni približno jednako i imaš zapravo isti problem kao Savska - infrastruktura koju je pregazilo vrijeme, a oko koje je grad narastao, pa kao sa Savskom gdje su uvijek gužve jer je građena kad nije bilo ovoliko auta/tramvaja/taksija koji se voze na jednoj i pol traci, tako kod nas na kvartu imaš Maksimirsku koja ima traku za aute i tramvajsku prugu koji su zaljepljeni na nogostup uz sjevernu tribinu.

    Svaki put kad utakmica broji više od 5.000 gledatelja prije i nakon utakmice je pola kvarta blokirano, nakon tekme se ljudi hodaju Maksimirskom i blokiraju promet, a na kvartu je nemoguće pronaći parking jer se ljudi koji dolaze na utakmicu parkiraju jedni na druge, pa po igralištima, parkovima, Ružma izgleda kao Kabul. Da ne govorim da je prekid tramvajske linije zbog toga u oba smjera, sa Borongaja i Maksimirske, tako da je dobiti tramvaj u npr. 22:45 nemoguća misija, sve do negdje 23:30. Doslovno je praktički centar grada blokiran na sat-dva.

    Vrijeme je pregazilo infrastrukturu. Nama s modernim stadionom treba i normalan prilaz stadionu, tramvaj koji će biti deniveliran ili će nogostup biti deniveliran. Treba nam ozbiljan parking kod stadiona, bilo podzemna garaža ili američki masovni stadionski stil (za koji nema prostora). Treba nam i normalan prilaz stadionu, što nitko ne spominje a dio je problematike. Koji je razlog zašto se na Maksimir uredno ulazi po sat vremena kad god je stadion blizu punog? Jer je jedini prilaz stadionu za dvije i pol tribine nogostup na Maksmirskoj. Zato i policija ima probleme sa sektorizacijom prilaza. Treba nam i čista situacija sa vlasništvom zemljišta. U svakom slučaju, jako je puno popratne infrastrukture koju treba srediti.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Karte i parking će otići u nebo tko god i kako god bude gradio stadion.Paggini

    Pampas je novi stadion, skupi projekt pa su opet cijene ulaznica vise nego korektne. Politika clanovima jeftinije ulaznice i to je to. Dinamo je kreator cijena ulaznica a ne Francuzi. Ponuda i potraznja kak bi se reklo, u teoriji bi nas veca ponuda ulaznica stitila od skoka cijena ulaznica.
  • Paggini
    21.2k

    Da, možda se nisam dobro izrazio - ja osobno očekujem visoku cijenu karata, gledajući obrazac koji uprava ima zadnjih par godina s Maksimirom, pogotovo gledajući ovu godinu - tako da mi je logičan zaključak da će i cijena karata na dosanjanom stadionu biti visoka.
  • Sajla
    5.1k
    tko će ti biti spreman pljunuti 120 milijuna eura?Paggini

    Todorić bu dobil koji milijardu kad tuži RH, pa bi nam mogel sagraditi neku K+ arenu :lol:
  • Paggini
    21.2k


    Antiša ide sa mnom u gym svako jutro, mogao bi ja popričat s njim da nam pomogne i plati taj stadion, a i malo da popričamo o statutu.
  • Infinity
    16.4k
    Koja je vrijednost zemljista na kojem se nalazi stadion? Postoji li neka procjena?
  • Neki tip
    21.3k
    Dobro, pa nije da sutra zabijaju prvu lopatu.

    Objavljen je novinski članak o nekom budućem modelu izgradnje stadiona u Maksimiru (možda točno, možda ne), a mi se ovdje odmah zabrinuli koliko će mjesta imati i kako će izgledati.

    Možda i tajming objave ima veze (neposredno nakon sjednice IO), ali radi se o Juranoviću, a on koliko znam ne igra za struje u Dinamu. Doduše, to može značiti i da ja naprosto malo znam.

    Možda je riječ o probnom balonu u svrhu testiranja pulsa javnosti oko tog modela.

    Možda je popunjavanje medijskog prostora banalnom pričicom o "samo što nije stadionu" kakvih smo se za spavanje naslušali na desetke.

    Možda je nešto peto, a u svakom slučaju nije ni blizu trenutka da se brinemo kako će izgledati stadion i što će nam ti Francuzi uvaliti.. :smile:

    Kako god, ako je samo do znatiželje - uvjete koncesije propisuje onaj koji raspisuje natječaj. Ako se ne varam, to bio u ovom slučaju bio Grad. Grad bi onda u natječaju naveo što se zapravo traži od koncesionara, tj. pod kojim će se uvjetima dodijeliti koncesija najboljem ponuđaču.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Ma mislim da se bezveze plasimo cijenama ulaznica na novom stadionu. Za narod (ultrase, istocnjake) bude to sve okej, derat ce gospodu na zapadu i one u lozama (na Rujevici se karte za lozu prodaju za 400,500 eura). I sada sjever placamo 7 eura protiv manjih klubova, da danas imamo novi stadion bilo bi eventualno 10 eura. Tko bi od ultrasa placao vise od 100 kuna da gleda Slaven Belupo.
  • Mali dioničar
    15.3k
    jebeni West gate, koji je usred ničega, i do kojeg jedino možeš doći automobilom ili autobusom jer je izvan Zagreba i Zaprešića, ima godišnji prihod preko 7.5 milijuna eura. Troškovi su duplo veći, gubitak je isto 7.5 milijuna, no to je u ovoj priči nebitno.Nevo7

    sa tom vestgejtovskom minimalnom zaradomNevo7

    Jel Westgate onda zaradjuje ili gubi novac?
  • Neki tip
    21.3k
    Ja mislim da će Francuzi napraviti stadion za 36 000 i da će najjeftinija ulaznica biti 50 eura. :rage: Parking im se ne isplati, toga neće biti tako da će gužva biti nepodnošljiva.

    Mislim, tako sam čuo od nekih znanaca bliskih aktualnoj Vladi, a sad jel istina nadam se da nije.
  • The Undertaker
    5.4k
    Al'ga lupate. Tko određuje cijenu karte za Prijovićku u Areni?
  • Neki tip
    21.3k


    Koncesionar naravno. Zato i jest napunila 5 arena, jer su naaaamjerno išli s niskim cijenama, samo da nam uvale srbijansku muziku. Jasno ko dan.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.