• The Undertaker
    3.9k

    Točno to. Da procjenim koji su realni rokovi. S tim da Kincl ima vjerovatno dosta toga već pripremljeno. Koliko znam, zadnja verzija koju je on radio je za 30.000 gledalaca. Idejno rješenje ima na njegovoj web stranici.
  • xavier
    11.1k


    Nema on projekt za novi stadion nego za dovršenje Maksimira (s onom zgradom između sjevera i zapada unutar stadiona). Na slikama je teren uz tribine (vidi se samo dio sjevera i zapada, kod te zgrade). Ne razumijem jedino kako je zamislio pomaknuti istok i jug te "odrezati" višak sjevera :cool:
  • Markelo
    2.5k
    Najbitniji je budzet s kojim oni to misle gradit. Jer kao je istina tih 280 mil kuna sto je ispod 40 mil eura stvarno nezz kak ces s tim i rusit Maksimir i gradit novi
  • The Undertaker
    3.9k

    Evo interview iz 2010.
    https://www.jutarnji.hr/globus/arhiva/pristajem-srusite-moj-stadion-u-maksimiru/4092735/
    Citiram:
    ''Mogućnost završetka gradnje aktualizirana je tek s kandidaturom za Euro 2012, za što smo izradili potpuno nov projekt, koji je prošao sve stručne provjere UEFA-e. Da smo prošli kandidaturu, stadion bi već bio gotov.''
    ''Za onaj prvi projekt tražilo se 50.000 mjesta, a novi bi stadion mogao primiti 30.000 ljudi, što bi mu znatno smanjilo cijenu. Međutim,stadion se mora srušiti, sve tribine osim sjeverne su disfunkcionalne, s njima se više ništa ne može. ''
  • SAS1987
    13.3k
    to je neki novi projekt za obnovo ili nesto staro?
  • xavier
    11.1k
    @The Undertaker & @SAS1987

    Sjećam se ja toga, samo kažem da je projekt koji se trenutno može naći na njegovoj stranici, dovršenje Maksimira (kažem da je na slikama zgrada između sjevera i zapada), a ne novi stadion. Znam da je govorio i o potpuno novom stadionu.

    Disfunkcionalan je inače i sjever jer je predugačak i puno previsok za stadion od 25.000 mjesta.

    A što se tiče projekta. Uz dužno poštovanje Kinclu i njegovom projektu iz 2010. te činjenici da arhitektura ne ide brzo kao tehnologija, ali u tih 10 godina su se dosta promijenili stadioni koji se grade.
  • The Undertaker
    3.9k
    O ovome pričamo?

    yynggguz4f9jbfhu.jpg
  • agramZ
    2.3k
    25.000, 30.000, 40.000, 50.000 ... a na svakoj "manjoj" europskoj utakmici se namucimo tj. jedva se skupi 18.000.. zivjela megalomanija.
  • The Undertaker
    3.9k
    Za glavni projekt treba, po meni, minimalno godina dana, i to ako rade oni koji znaju a takvih u HR nema puno. Realno je to 1,5 do 2 godine ako se radi od nule. Zato mi se čini logičnijim da koriste/modificiraju postojeći projekt. Pa onda dozvole još min. 6 mjeseci i to ako se politički gura. Pa za tender još 3-6 mjesci i eto 2-3 godine do početka gradnje. Rušenje i gradnja još 2-3 godine ako uzmemo Kineze. Ako uzmemo naše (ako uopće postoji još neka građevinska tvrtka koja to može) onda 3-4 godine. Dakle, najranije za 5 a realno za 7-8 godina.

    A ako se bude projektirao i izvodio čitav kompleks sa Sveticama i pomoćnim terenima, onda bar još 1-2 godine više.
  • xavier
    11.1k


    Da, evo ovdje se vidi:

    zracna-noc.jpg
  • xavier
    11.1k
    25.000, 30.000, 40.000, 50.000 ... a na svakoj "manjoj" europskoj utakmici se namucimo tj. jedva se skupi 18.000.. zivjela megalomanija.agramZ

    Tko spominje te brojke? Mislim da nas se većina ovdje slaže da više od 25.000 ne treba. Realno je 20.000 sasvim dovoljno.
  • agramZ
    2.3k
    svaki drugi dan vidim da netko negdje spominje te brojke. slazem se da je 20.000 perfektan kapacitet. 18.500 za domace navijace, 1.000 gostujuci sektor i 500 loza/vip/mjesta za invalide itd..
  • The Undertaker
    3.9k
    Sad baš gledam, Meštrović je idejni projekt Pampasa predstavio u jesen 2017. a ugovor o gradnji je potpisan u kolovozu 2019., dakle 2 godine poslije. Mi još nemamo idejni projekt (osim Kinclovog).
  • Majki2111
    2.6k
    25 000 ukupno
    10% kapaciteta za goste dakle 2500 za njih.

    Bolje hrpu pravih gosujućih navijača nego naših kvaziselfi navijača. Po meni.
  • Hipo
    406
    Ma kakvih 10%, pa kad ih dođe 200 ko onih jazavaca od benfice da još 2000 bude prazno...

    Dinamo će imat bolju posjetu kad napravi novi stadion i ne možemo se ravnat prema sadašnjem stanju.
    Ali naravno ne bit megalomani.
    Sve više od 23 ili 25 nije potrebno.

    20k dinamovcima i 5% (1000) gostima
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.