• jedan u nizu
    8.3k

    I u slucaju peljeskog mosta, konacna cijena je bila 10-15% veca u odnosu na potpisane ugovore.
  • Dinaminjo
    939
    A imate i frisku situaciju sa mostom na koridoru 5C u BiH koji je izmedu ostalog i zbog jeftinih Kineza sfusan
  • Mali dioničar
    15.3k
    eh, govorim ja to dugo već da je to neozbiljno i da služi za mazanje očiju... pa pogle samo vlasnike parcela koji se trebaju riješiti (Petrač, Medvidović, Kordić, ekipa sa Kosova) i sve će ti biti jasno.. Grad, u ovom slučaju direktno TT jer se on jako hvali sa tim projektom, se služi ovime samo za pranje love...mali M

    z7jmixrpeaj71vn7.jpeg
    6t64j3e4cwh90fxj.jpeg
    oh6svjjke9jedajv.jpeg
  • mali M
    5.2k
    što si to zaljepio? nije mi jasno... grad je rekao da će morati riješiti dodatne parcele koje su problematične... očito će nešto morat ići van ovoga... ako lažem ja, laže i ekipa koja je govorila o projektu iz grada...
  • Mali dioničar
    15.3k
    nije mi jasnomali M

    .
  • Papastrumf
    12.4k
    Nema nikakvih dodatnih parcela mimo ovoga. Svi imovinsko pravni odnosi su riješeni i Grad je vlasnik 1/1 svih parcela na kojima bi se trebao graditi stadion. Sljedeći tjedan bi po nekim najavama trebao biti izabran projektant te od tad teče rok od 2 mjeseca za dovršenje glavnog projekta.

    Nema nikakvih prepreka za rekonstrukciju i nadogradnju Kranjče tako da ako ista ne bude napravljena, ne mogu se na nikoga izvlačiti.
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪Mali dioničar što si to zaljepio? nije mi jasno... grad je rekao da će morati riješiti dodatne parcele koje su problematične... očito će nešto morat ići van ovoga... ako lažem ja, laže i ekipa koja je govorila o projektu iz grada...mali M

    Imaš link?

    Čovjek ti samo govori da je zemljište na kojem je stadion 1/1 u vlasništvu grada.
  • mali M
    5.2k
    pa klinuo sam mu lajkić, ali sam čitao da se to tiče samo stadiona, a grad planira i u okolini napraviti i ona igrališta/parkinge i kajjaznam kakve bakrače. Nemam link, da imam već bi mu zaljepio i rekao "vidi brate".. bilo je u nekim novinama.. rekao sam i njemu "očito će NEŠTO morati ići van ovoga". I da, slažem se, vodim se rekla/kazala člancima, ali s druge strane i stadion je isto još uvijek u fazi rekla/kazala... u svakom slučaju, neće to baš tako ići kako se planira.. već sad su ga odgodili dva puta, a još nisu ni zaklamali kako spada projekt...
  • Mali Zeus
    13.2k
    Zašto misliš da neće ići kako se planira?

    Javna nabava je raspisana 22. 8., krajem devetog je završio rok za dostavu ponuda i uskoro bi trebali izabrati ponuditelja. Za sada ide sve svojim tokom.
  • Jaro
    7.4k
    Sljedeći tjedan bi po nekim najavama trebao biti izabran projektant te od tad teče rok od 2 mjeseca za dovršenje glavnog projekta.Papastrumf

    A žalbeni postupak još?
  • Plavi-9
    580
    mislim da je nakon odabira rok za žalbu 10 dana.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    glavni projekt stadiona za 2 mjeseca :lol:

    pa jbt čak da idem nešto namještati, znam tko će dobiti projektiranje i taj netko već ima spreman projekt, dao bi rok od barem 6 mjeseci da ne vrijeđam zdrav razum cjelokupnoj javnosti i ostalim ljudima koji su se natjecali za taj posao!
  • Nolifer
    8.1k


    A joj daj nemoj tak, znaš da će bit sve ''transparentno i pošteno''... :lol:
  • Papastrumf
    12.4k
    glavni projekt stadiona za 2 mjeseca :lol:db-izbjeglica

    Može biti da sam ja krivo pročitao al mislim da je stajalo 2 za glavni + 2 za izvedbeni.
    Inače, vidio sam idejni, koji je toliko detaljan da realno nisu potrebna niti ta 2 mjeseca.

    Ako su namještali natječaj (ne tvrdim da nisu niti da jesu), ne vidim razlog da ih zainteresirane strane ne tuže.
  • Ali
    2.2k


    Dečki poklopili ste kolegu @mali M , a čovjek je u pravu.
    Petrač i makedonski albanci drže cca 10.000 m2 iza sjevernog gola. Ili preciznije 3 metra od ruba ciklodroma ili 35m udaljeno od korner linije sjevernog gola igrališta. Sad na to dodaš min 5m uefa pravila udaljenosti od korner linije . Bome bu se projektant morao dobro potruditi da mu stane u tih 30tak metara tribina, nosači za krov i prolaz . Ne kažem da je nemoguće. Ali tu dodaš još i ona pravila visine objekta i udaljenosti od susjedne parcele...
    A da ne spominjemo da za kat. 4 moraš imati min 150 parking mjesta u ograđenom prostoru. Da za istu kategoriju za tv kuće trebas osigurati 1.000m2 slobodnog prostora itd itd. .

    Tak da mislim da je @mali M dobro rekao da bude tu još zanimljivo prije početka radova oko imovinsko pravnih odnosa. Ili će stadion imati Istok i Zapad bez sjevera i juga...
    Bumo videli rekli su slijepci
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.