• Tongo Doumbia
    4.1k
    ma jasno,da. Piše i da Immobile dolazi. Tko bi lud to odbio.
  • Mihaljević
    9.8k
    Samo da nam ne mazne Petka...
  • Mali Zeus
    13.2k
    Neka mu je sa srećom. Fino će zaraditi i odmoriti od ove kaljuže ovod.
  • nemapredaje
    3.3k


    Mislim da ga je lik potpuno ogolio i opisao njegov "modus operandi"
  • Šteco
    686
    Jer Turci su poznati kao relevantan izvor informacija. Njihovi insajderi su pouzdani, te njihovi mediji ne teže senzacionalizmu.
  • nemapredaje
    3.3k


    Jesu, da. Ali ne treba ti novinar/insider da vidiš da je čovjeku postao jedini cilj zarada love.

    Bjelica je u zadnjih 5. godina (Dinamo, Osijek, Trabzonspor) navukao u klubove kojima je bio trener/sportski direktor blizu 100 igrača. U svim klubovima je napravio problem s plaćama za preveliki broj igrača, a onda još i u svakom klubu se fino naplatio nakon prekida ugovora.

    A da ne ulazim u to, na koliko je od ovih 100 igrača i on zaradio neku pinku.
  • Šteco
    686
    Nije mi bio cilj ulaziti u ovu raspravu, jer mi se ne da braniti Bjelicu, cilj mi je bio reći da mi Turci idu na živce sa svojim senzacijama i lažima. Ali ajde, da si dam truda odgovoriti (koliko toliko).

    Dinamo nije natrpavao igračima. Velika većina igrača koje je doveo su bili itekako od koristi, a donio je iskorak u Europi i maknuo nam mentalitet gubitničke momčadi s tim igračima. O tome da je napravio problem s plaćama uopće ne želim komentirati, jer način na koji je to mlađi braco odradio je priča za sebe.

    Osijek je premali klub za ambicije koje su imali. Netko mu je dao ovlasti da dovodi igrače i s njima potpisivao te velike ugovore. Vidimo gdje je Osijek prije i poslije njega. Oćeš reć da su s tim budžetom trebali biti prvaci? Da nisu upali u financijsku krizu zbog poduplanih troškova za izgradnju stadiona, ne bi bilo problema s plaćama, kao i da nisu očekivali da će s takvim budžetom skinuti Dinamo s trona, dojam bi bio sasvim drugačiji.

    Trabzonspor neću komentirati uopće, jer sam već u prvoj rečenici rekao što mislim. Turski mediji i njihovi insajderi su odvratni, muka mi je više se na to osvrtati. Koliko nelogičnosti ima samo u ovom članku koji je linkan je bolesno.

    Konačno, ne, ne mislim da je to najbolji trener na svijetu. Niti da je savršen, dapače. Ali mu prije svegga dajem respekt zbog rezultata s Dinamom. Toliko.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Bjelicu je jednostavno “prebacilo”.
    Nakon onih uspjeha sa Dinamom je dobio krila, ali ne ona koja te tjeraju da radiš još jače i još bolje nego ona koja te tjeraju da misliš da si najpametniji, najljepši, najbolji itd.

    To se vidjelo po izjavama dok je bio u Osijeku, a vidjelo se i po načinu rada u oba kluba nakon Dinama.

    Nitko, ali baš nitko mu ne osporava rezultate sa Dinamom i nitko ne spori da je itekako imao svoj udio u povijesnim rezultatima, ali njega je to natjeralo da misli da je najpametniji na svijetu. Za mene je i dalje dobar trener, ali će se morati vratiti na tvorničke postavke i krenuti raditi ono što zna, a to je biti trener. Da je užasan sportski direktor i da lovi u mutnom je dokazao. Od toga dijela će se morati maknuti ukoliko želi dobru karijeru kao trener. Još nije kasno, ali će polako biti ako to ne shvati.
  • Šteco
    686
    On je samo u Osijeku imao takvu ulogu, u Dinamu i Trabzonu nije. U Dinamu je davao prijedloge i dobro je gađao. Kadzior i Dilaver su svaki cent isplatili, Leovac ako se sjećam je isto njegov pik bio, apsolutno pogođen. Jedini upitnik transfer je Fiolić, ne da mi se provjeravati informacije. I on je predlagao te igrače koji možda kvalitetom nisu najviša razina, ali ih je htio jer su mu karakterno odgovarali, s takvima voli raditi. Netko ih je potpisivao i davao ugovore.

    U Trabzonu je, ako je neko gledao njegov intervju prije početka sezone, bila situacija da im je mislim 8 ili 10 igrača odlazilo jer su im istekle posudbe i ugovori, a neki su otišli u penziju. Također, klub je odredio da se s preko 40 milijuna eura budžeta za plaće smanji na 28-30. Naravno da je onda trebalo dovesti puno igrača, ali s manje novaca.

    I sad, koliko je igrača trebao dovesti i koje? Da se nije Oršić ozlijedio ko zna kako bi to izgledalo. Uostalom, unatoč lošem startu između njega i vodećeg je 10 bodova. Naslov prvaka bi i prije sezone bilo nerealno, ali daleko od toga da je sezona bila izgubljena.

    Sada pričati da je išao po ženu privatnim avionom i da ništa nije radio već samo uhljebljivao je novinarsko dno. Takve stvari se u Turskoj najčešće dešavaju, zato i treneri traju kao rok trajanja mliječnih proizvoda. Doslovno svi naši mediji su to prenijeli kao sigurnu stvar, kao i uvijek do sada.

    Eto, napisao sam da neću i eto, navukoh se. Ovdje ću stati, vratimo se temi...
  • Ivdzo11
    4.2k
    Sunjić izgleda za BIH ide igrati ... Nakon povratka u Birmingham poceo je sa soldinim igrama
  • cibona
    3k
    Najveca pogreska bila mu je odlazak u birmingham nakon fenomenalne sezone u dinamu. U njemu sam vidio blistavu buducnost i standardnog reprezentativca i igraca za najvece klubove. Uzivao sam u njegovim igrama u dinamu, a taj transfer u drugu englesku ligu mi je i dan danas jedan od najglupljih i najnelogicnijih transfera u novijoj povijesti dinama.

    Navodno je on inzistirao na transferu, ne sjecam se vise, ali bilo kako bilo, jako cudan potez...
  • marcio amoroso
    36.6k
    Čitam da je je Oršić već počeo trčati na traci. Kao ciljani povratak na teren je ožujak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.