• Sajla
    5.1k
    Ja se ne bi nazvao optimističnim al jesam barem smanjeno pesimističan oko toga svega.vjeko1701

    Ovo je izvrstan opis, baš tako i ja razmišljam.
  • Nino Bule
    13.8k
    Meni je najbitnije vidjet proračun grada za 2024, ako u njemu bude 10ak mil eura odvojeno onda sam optimistican, ako bude neki kikiriki onda racunam da nista
  • immerwieder
    1.4k
    danas je tri tjedna od otvaranja ponuda za projektiranje,
    još nema odluke o dodjeli ugovora
  • Dudu9
    816
    Rok za dostavu ponuda je 25. rujna, a nakon toga teče rok od 120 dana u kojem Grad treba donijeti odluku o odabiru ponuditelja. Nakon što bude odabran, ponuditelj za izradu glavnog projekta ima dva mjeseca od dana početka izvršenja ugovora, a isti rok je i za izradu izvedbenog projekta, ali od ishođenja pravomoćnosti građevinske dozvole.
  • immerwieder
    1.4k
    25.9. su otvorene ponude, došlo je pet ponuda,
    znači automatski 4 mjeseca praznog hoda do odabira, a onda još i vrijeme za žalbe
  • Dudu9
    816
    Mislim da trebaju u roku 120 dana ali zasto nebi tipa sutra odabrali koja je najbolja ponuda
  • The Undertaker
    5.4k
    4 mjeseca za odluku a 2 za glavni projekt? Tipično za našu birokraciju. S tim da je 2 mjeseca za glavni projekt garantirano premalo,osim ako netko ima već pripremljenu većinu posla.
  • immerwieder
    1.4k
    pa da, to i ja velim, zakaj se mora čekati 120 dana, evo sad je prošlo 21
    ne bude se nikaj promijenilo u međuvremenu, zna se koje su ponude,
    jedino kaj imaju problem, imaju dvije ponude na istu svotu,
    jednu su dali oni koji su trebali dobiti, a drugu oni koji imaju reference
  • Jaro
    7.4k
    imaju dvije ponude na istu svotu,
    jednu su dali oni koji su trebali dobiti, a drugu oni koji imaju reference
    immerwieder

    Zato se i ceka i trazi kako nepodobne diskvalificirati...
  • scooniepenn
    3.3k

    Ja bih rekao da je to stadion za Dinamo u fazi dok se ne izgradi Maksimir (to može biti 5, a može i više godina; nadam se da neće trebati više od 5) te Lokomotivu kao stabilnog prvoligaša. Kasnije tu može igrati neki klub iz zagrebačkog prstena svoje prvoligaške utakmice umjesto Dinama te eventulno po potrebi Gorica ako dođe do razine europskih utakmica koje neće moći igrati na svom stadionu. Tri kluba u isto vrijeme na njemu neće sigurno igrati. Jednako tako, to sigurno neće biti stadion za drugoligaše. Osim toga, vjerujem da će se tu održavati i veći koncerti uz postavljanje onih modernih podloga koje štite teren.
  • scooniepenn
    3.3k

    Mi ne dobivamo ništa besplatno jer će se kao i svi objekti u vlasništvu gradova plaćati najam po odigranoj utakmici. Dakle, Grad Zagreb će monetizirati Kranjčevićevu od sportskih sadržaja kao što su utakmice Dinama, Lokomotive ili recimo boksački meč Filipa Hrgovića npr., kao i od glazbenih i drugih zabavnih sadržaja poput recimo koncerta Due Lipe.
  • scooniepenn
    3.3k

    Neće bii 8.000, već oko 12.000 jer je za grad veličine Zagreba neovisno o Dinamu ovih 8.000 jednostavno premalo. Iz rendera bih rekao da su tribine iza golova okvirno po 2.000 gledatelja, istok gdje nema loža nekih 4.500 do 4.800, a zapad nekih 3.200 do 3.500. Ovo je čisto logička raščlamba kapaciteta. Teoretski sjever i jug mogu biti nešto malo veći na uštrb istoka i to je to.
  • Oluja
    4.3k
    za grad veličine Zagreba neovisno o Dinamu ovih 8.000 jednostavno premalo.scooniepenn

    Za sto je to tocno premalo izuzmemo li Dinamo iz price?
  • scooniepenn
    3.3k

    Za utakmice reprezentacije, druga veća sportska i glazbeno-scenska događanja. Osim toga, grad veličine Zagreba kojem još gravitiraju Gorica, Zaprešić i Dugo Selo mora imati veći stadion za oko 30.000 gledatelja i manji za upravo tih oko 12.000 gledatelja odnosno nešto manji od Opus Arene.
  • mali M
    5.2k
    Lokomotivu kao stabilnog prvoligašascooniepenn

    aha, sad nam više ne smeta što loksu prati 1.000 članova obitelji? i oni sad moraju imati stadion sa 12 puta većim kapacitetom nego im treba? Ne ide ovo tebe, al imamo dvostruke standarde. Da Loksa ima potencijal da se poveća gledanost još bi razumio, ali njima je skok bio sa 290 užih članova obitelji na 700 sveukupnih... u Zagrebu je dovoljan jedan stadion, a ako gradonačelnik i družina smatra da treba još jedna arena koja će se puniti Prijama i glupostima onda neka tako kaže... A Loksa nek igra na nekom "stadionu" kapaciteta 4.000 koliko im je i debelo previše..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.