• Patak
    2.2k
    A dobro jel netko čuo za tu Prijovičku do prije par dana? Ja nisam pa mi je to sve čudno...
  • miro
    3.2k
    Ali kužiš, Bare/Majke koji su vjerojatno top 3 HR rock bendova svih vremena, nemre napunit JEDNU Arenu sa skoro duplo jeftinijim kartama od ove pevaljke
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Nitko ne sluša cajke, ali iz svako drugog auta trešte.marcio amoroso

    Ja ću prvi izaći iz ormara i priznati da slušam turbo folk kad sam pod gasom. Ok, ta glazba je šund ali brate mili šund su i Jole, Grdović, Britney Spears, 50 Cent, Dua Lipa pa nitko ne diže buru kada Grdović ili Britney Spears napune neku dvoranu u Hrvatskoj. Očito sa Aleksandrom Prijović nije problem u visokim kulturnim kriterijima hrvatskog puka nego je problem nešto drugo.
  • Dino
    2.2k
    U Hrvatskoj i regiji su najpopularniji trap i cajke, i to vec godinama, a tako ce i biti naredno vrijeme.jedan u nizu

    Globalno gledajuci, trap je trenutno najpopularniji zanr pa ne cudi da je i kod nas. I Bogu hvala, imamo fakat jako dobrih i kvalitetnih trappera koji su doveli taj zanr u Hrvatsku i bez problema pune dvorane.

    Najvece licemjerje mi je upravo ovo kaj Maksim veli: popularna muzika je generalno svugdje isti k, sam je nama Hrvatima ona koja je na srpskom jeziku neprihvatljiva, a na engleskom ili francuskom nije. Treba barem pokusat bit dosljedan.
  • Jaro
    5.6k
    @miro (domaci) rock nikad nije bio mainstream kod nas (cak ni kad je bio na vrhuncu (90ih, pocetak 2000ih) - samo je Hladno Pivo samostalno napunilo veliku DS. Ne sjecam se jel jos neko. Prljavo Kazaliste i Parni Valjak su mi vise neki poprock, al ajd, moze se njih tu staviti

    @Maksim Maksimirski a sad bas u isti kos staviti Grdovica, Prijovicku (ok ne znam opce kak to zvuci al pretpostavljam), Joleta sa ostatkom nabrojanih...
  • Tom Hanks
    2.6k
    Ne znam jel veće smeće cajke/turbofolk ili trap
  • Mlađi referent
    10.7k
    Jole, Grdović, Britney Spears, 50 Cent, Dua LipaMaksim Maksimirski

    Ne znam po kojem kriteriju si birao ove izvođače, ali 50 Cent u hip hop svijetu sigurno nije nikakav šund
  • Dino
    2.2k

    Off topic, digresija itd…50cent se uspio probit i popularan je, ali u svijetu hip hopa ima velik broj bas daleko kvalitetnijih izvodaca od njega.
  • Mlađi referent
    10.7k


    Apsolutno ne, ali to je tema za neku kavu od 3-4 sata i pričama o utjecaju pojedinca na hip hop :razz:

    S tim da se u načelu slažem da ima boljih, naravno da ih ima, GOAT nije, ali nije ni šund
  • Dino
    2.2k

    Posteno, mogu se slozit :up:
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ne znam po kojem kriteriju si birao ove izvođače, ali 50 Cent u hip hop svijetu sigurno nije nikakav šundMlađi referent

    Tekstovi su mu intelektualno siromašni i sa te strane sam ciljao na to da se često osuđuju slušatelji recimo Aleksandre Prijović jer su ''u turbofolku primitivni tekstovi pjesama'' dok nitko neće reći da su slušatelji 50 Centa kulturno nedorasli jer slušaju umjetnički bezvrijedne pjesme sa tekstovima ''nigga nigga suck my dick''.

    Jaro, ovi nabrojani američki izvođači su isti vrag kao Jole. Nisu tekstovi ni kvaliteta glazbe od Britney Spears ništa umjetnički vrijedniji od ovih naših zabavljača samo što naš narod malograđanski misli da je urban ako sluša Dua Lipu i Britney Spears a da je seljast ako sluša Joleta i Severinu. A isti je vrag samo su ovi naši a ovi su belosvetski.
  • Jaro
    5.6k
    a mislim, na taj nacin OK - pop glazba je u 90% slucajeva takva - ulazi brzo u uho, kratkotrajno dozivi veliku popularnost i brzo se zamijeni. Izvodjaci koji uspjevaju pratiti te trendove mogu biti dugo na vrhu (Severina kod nas recimo - 98e je bila "hrvatska Alanis Morisette, a sad ubacuje trap u svoje stvari)...

    Meni je Grdovic i Jole jedna kategorija, Seve i Prijovicka jedna... S tim da ne govorim o kvaliteti. Al tesko mi je povuci paralelu s nekim vani i nasima kad mi ni jedna vrsta glazbe iz vana (zapad, ne zanima me Bugarska, Rumunjska, Turska) ni malo ne lici ni na ove cajke, ni na ove "zabavnjake".

    A sad, vrijednost teksta i kvaliteta glazbe - kako to izmjeriti?
    Mogu eventualno po nekom svom shvacanju produkcije nastupa uzivo - gdje se kod nas nitko ne moze usporediti s Thompsonom - on je jedini nas izvodjac ciji koncert mi je zvucao "svjetski" iako mi njegova glazba nije bas neki izbor. Prljavci su mi tu veliko razocarenje nekoliko puta bili jer su zvucali kao malo bolji band za svadbe - cisto tehnicki.
  • Dino
    2.2k
    On topic…imam dojam da je Zagreb uvijek dosad bio izvor novih muzickih stilova u Hrvatskoj tijekom povijesti, stoga mi je zao kaj se malo vise ne cijene i ne slusaju bas nasi zagrebacki izvodaci.

    Pocevsi od Ive Robica kojem nitko u Hrvatskoj nije bio ni slican u njegovo vrijeme, pa Prljavci, Haustor, Parni valjak koji su zacetnici rocka, o rap sceni pored Tram11, Bolesnce brace, El bahatteeja, Nedera i Stoke da uopce ne pricam. I trap su uglavnom popularizirali Kukus, High5 i slicni.

    I sad kad vise odredeni zanrovi nisu tolko popularni kolko su bili prije 20-30 godina, i dalje imamo odlicnih novijih lica kao Sank!?, Masinko, Marcelo,… koji nazalost nemaju skoro pa nikakvu publiku pored cajki i slicnih.

    Nemam neku poantu koju tocno zelim prenijet, sam bi iskomentirao kak mi se cini da grad u tom smislu propada i kak se sve na kraju od lepeze zanrova svodi samo na cajke i poneki trap.
  • vjeko1701
    5.9k
    Al nije glazba samo tekst. I da, svjetski i domaći pop je u 99,999% slučajeva čisti šrot, bilo tekst, bilo glazbena podloga ali i kao takvo je barem 5 stepenica iznad bilo koje cajke.
  • masacusec
    3.1k
    Evo, ja primjerice žalim kaj je Rammstein ovog puta zaobišao Zagreb na svojoj novoj turneji...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.