• Mali Zeus
    13.2k
    možda sam propustio taj dio di kaže da nije imao vremena skautirati?
  • jedan u nizu
    8.3k

    ne, ali ispada da je Simic jedini odgovoran za ovo, a znamo da nema ni pola njegovog.
    Zar je on skaut? Zar je on SD?
    Dinamo ima svoje skaute i skautsku sluzbu. Simic niti skautira igrace, niti sam vodi pregovore i odlucuje oce li se igrac dovesti? Zasto onda paljba po njemu? Paljba treba biti na cijelu upravu.
    Ako imas jako limitirani budzet, kako mislis kvalitetno skautirati igraca i dovesti ga da zadovoljis gladnu maksimirsku publiku? Covjece imamo 2,5mil eura za tranfere, odakle nam novac da mjesec dana pratimo 100 igraca i gledamo ih i odlucujemo o njima. Zar mislis da su svi igraci dovedeni temeljem skautiranja i pomnog pracenja? Evo i sam je rekao za ukrajnica, imao je preporuku bivseg trenera i reference poput igranja LP sa Shaktarom i repkom ukrajine. Za francuza su znali i prije i ocito ga gledali pa je doveden po zelji Igora Bišćana. Jedino bi za Kaneka rekao da je doveden bez propisnog skautiranja.
    A nijedan od tih igraca nije dobio postenu priliku ili kontinuitet da se iskaze.

    p.s. jasno je da imamo novac da kupimo vise igraca, ali sta nam to vrijedi kada oni kazu da imamo samo 2,5mil

    A tko ce smijeniti upravu? Pa izvsni odbor, koji je tek oformljen.
    Zar ocekujete da jedno izvrsno tijelo od nekoliko ljudi koji su se tek oformili, donese odluku poput smijene jednog clana ili cijele uprave? Ne ide to preko noci.
    Ako je simic taj covjek kojeg imamo, i zbog kojeg se manje vuku rikverci, zasto njega maknuti?
    Ako konacno imamo koliko toliko 'bolje' , 'transparentnije' poslovanje i manje mutnih poslova, sto ce nam donijeti njegova smjena?
    Donijet ce nam to da cemo dovesti Frigana za 6 mil eura, Bukvica za 2,5 i jos pokojeg jurica i stefulja?
    Tko nam kaze da bi Bukvic i Frigan bili dobri? Tko moze za ikoga dovedenog tvrditi da je to taj? Tako se govorilo za Mihku, ljudi zagovarali Brodica, za pola hnla, a gdje su sada? Dobili bi nesto slicno kao sada, ali bi bili tanji za 10mil eura i jos nekoliko u rikvercu.
    Ali kada bi se doveo Frigan za 6, onda se po njemu nebi sralo kao po ukrajincu, francuzu i japancu. Jer gle, dali smo 6 milja, mora da je dobar, dajmo mu priliku do 2026 da uhvati formu, a tada cemo ga posuditi kebabsporu ili gorici.

    Uzasno mi je licemjerstvo prosjecnog navijaca dinama (a ovdje ih ima jako puno, koliko god si to ljudi mislili), kada su u pitanju kritike igraca. Vise puta sam obracao paznju na to. Nakon jedne tekme ili poluvremena svi bi kupili nekog igraca, i govori se kako je uprava slijepa i ne zna posao jer ih ne dovede. Nakon jedne tekme se tjerea igraca van iz dinama jer nije dobar, i uprava je slijepa jer ga nije dovela. Dovede se igrac kojeg ljudi prizeljkuju i ispadne los i odma se sere po igracu, a dok nije obukao sveti dres sve je bilo bajno i krasno. Nekima se daju godine prilika, i usput ih fino placamo, a neke tjeramo nakon 2 tekme, a placamo ih manje i mozemo ih se rijesiti brzo ako stvarno ispadnu flop.

    Hrvatska ne da je zemlja izbornika, to je zemlja i sportskih direktora.
  • Jaro
    7.4k
    al kojo to novi sustav rada? Pa i dalje je sve isto. Simica je instalirao Mumija. Ovaj ga zauzvrat hvali. Koliko je bitan, vidjelo se po situaciji s Biscanom s kojim si je kao frend...
  • Armagedon13
    959
    U Rijeci je Palikuća u godinu dana "spalio kuću" došao Jakir i sazidao novu .Kod nas je kolektivna odgovornost,jedino najebu treneri.Po Dariju nema para,po gvozdenoj ima ,sad imamo IO nek odrede tko za što odgovara.Treba gledati napred
  • Mlađi referent
    12.3k


    “Mi nismo bili u mogućnosti da gledamo te igrače, to se rješava skautingom koji traje mjesecima, a ne par dana ili tjedana.”
  • jedan u nizu
    8.3k

    sustav sa manje rikverca, bez dogovoranja za miskovicem i razno raznim agentima, isplacivanja provizije i ne znam cega, cisto uzimanje love iz proracuna. Kupovanje igraca kako svaki normlani klub funkcionira.
    Covjek hvali Barisica jer vjerovatno misli da se ide prema boljem dinamu, a mumija ga je doveo zbog navijaca. Zasto su onda navijaci stali na stranu mumije? Jer kao simic vjeruju da je to znak da se dinamo lakse cisti?
    Zasto su navijaci opet stali uz mumiju nakon sto nas je navodno izigrao za novi statut? Da bi imali dinamo koji fukncionira i kako vjerujemo da ce nastavak doniejti bolje stvari.

    Ako smatras da je kupovina stefulja, cabraje i ostatka ekipe jednaki nacin rada kao sada dovodenje kaneka,sose,bogdana,kacavedne onda se grdno varas.
    Vjerujem da svi pozdravljamo kupovinu igraca kroz bonuse ako zaigra i pokaze se dobar vise neko isplata ful kesa unaprijed i placanje njegove place sljedecih 5 godina dok igra u gorici ili istri.
    po meni je to pomak na bolje i bolji nacin rada.Ako tebi nije onda mi je zao sto imas takvo misljenje,
  • Mali Zeus
    13.2k
    postoji više načina za dovođenje igrača i nije jedini način da se neki igrač mjesecima gleda niti su svi igrači do sada bili dovođeni jedino na taj način.
    Uostalom on je došao u ožujku i sad bi trebao preuzeti odgovornost za sve pa tako i način dovođenja igrača. Uostalom koje je igrače prethodno preporučio famozni skaut Vlak.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Da, jos jedna stvar.

    Tko je bio glavni skaut Dinama do prije tjedan dana?

    Zasto nije krivica na njemu? Njega nitko ne spominje za ovaj prijalzni rok? Koga je on preporucio, skautiro?

    Ciji je on bio igrac, a ciji je Simic?

    Dajte ljudi nemojte me j

    evo, u isto vrijeme imamo istu misao :D
  • vjeko1701
    8.4k
    Koji su zadnji pogođeni transferi Dinama? Ristovski i Mišić? Ljubičić?

    Jasno je da ovi nemaju veze sa skautingom. Dva su ex-Rijeka, jedan je igrao protiv nas u EL.

    Mi skauting nemamo. To je bilo jasno prije, to je jasno sada. Ovisili smo o menadžerima s kojima je lopov imao dogovorene rikverce, ex-HNL igračima i ponekim igračem protiv kojeg smo igrali.

    U ova 2-3 mjeseca sa 4 osobe koje vode klub se to nije moglo popraviti. Nadali smo se da Šimić ima neke aseve u rukavu iz doba u Milanu ali očito nije imao.

    Sada kada konačno imamo izvršne i nadzorne odbore, Šimiću (pošto je zadužen za sportski sektor) prvi zadatak treba biti da nađe SD-a i glavnog skauta. Zatim je na njima dvojici da oko sebe skupe 2-3 sposobnih ljudi od povjerenja sa kojima će razviti novu sportsku strategiju i skautsku mrežu.
  • Jaro
    7.4k
    a evo, iskreno se nadam... Jedino se bojim da nam uvjet da se nw mrade nije bas dovoljan. Imamo primjer grada Zagreba kak to izgleda...
    S tim da su suucesnici dosadasnjeg modela jos uvijek veeelika vecina u klubu i realno koriste ovoga kao kisobran...
  • jedan u nizu
    8.3k
    Upravo tako, evo kopirat cu svoj post od nekada 'davno' gdje se vide rezutlati prijasnjih prijelaznih rokova:

    ajmo opet ispocetka

    informacije uzete sa tranfermarkta, ne racunamo vracanja sa posudbe i prijelaz iz juniorske ekipe
    sezona 22/23 dosla cak 3 igraca (drmic, sutalo, ljubicic)
    sezona 21/22 dosao cak jedan igrac (deni juric, plus otkup posudbe josip misic)
    sezona 20/21 doslo 5 igraca (lauritsen,jakic, milic, tolic, misic - posudba)
    sezona 19/20 dosla 4 igraca (miskovic, moubandje, kulenovic, ivanusec)

    BTW i misic je bio ozljeden i nije ga bilo 157 dana u vrijeme kada smo ga doveli, niti je bio clan udarne postave. Sada nam je uz Petka najbolji igrac.

    EDIT: ovo se odnosi samo na ljetne prijelazne rokove
  • Mlađi referent
    12.3k


    Postoji ne mora to trajat mjesecima kao kaj priča Šimić, to su njegove riječi, ali se igrače koje nisi gledao ne dovodi apsolutno nikad. Ako treba, imam ja tu na kvartu jednog, ozbiljan španer.

    Druga stvar, znači skaut Milana je došao u dinamo i nije imao baš nikakvu ideju u trenutku dolaska tko su ti igrači koji bi mogli pojačati dinamo? Znači stavili smo čovjeka bez ikakve ideje? Improvizirat će se, smislit već nešto putem?

    Apsolutni diletant kao i ostatak naše “struke”Mlađi referent

    Spominješ Vlaka, ne znam zašto i zbog čega. Nesposoban jedan, nesposoban drugi. Sve naglavačke van iz kluba skupa s onim koji su ih postavili, a ovog drugog i trpili tolike godine.
  • vjeko1701
    8.4k
    I mislim da je ovo sukus svega. Praktički najbolje kaj smo doveli su bili bivši igrači šampionske Rijeke koji se nisu snašli vani ili su radi ozlijede i bolesti ispali iz konkurencije. To nije skauting, to bi mogao ja odraditi iz kreveta.

    Ako se ne varam, Lauritsen je bio neki test kada su u klubu kupili onaj software za praćenje igrača i još je Krznar (mislim) rekao da inače nikada ne bi doveli igrača ko on.

    Sve ostalo HNL bazen i u većini slučajeva preplaćeno/rikverc.
  • Orc123
    8.1k
    Ja ma zimu ocekujem jako dobar prijelazni rok jer mislim da je voda dosla do grla, mislim da su sada svi u upravi postali svijesni da ovako dalje nece ici, para sada ima dovoljno da se ulozi određen novac, a puno veci od onih 2,5m eura na ljeto! Fa se para ima i da se zeli uloziti je primjer Miereza. Sad mogu na miru skautirati i posvetit se tome, vjerojatno su i neki novi ljudi u klub dosli tako da za mene ce zimski prijelazni rok biti pravi pokazatelj znanja i sposobnosti Simica!
  • badjibadara
    3.2k
    10.03.2023.

    Imamo dovoljno vremena za ljetni prijelazni rok, da napravimo najbolju mogucu stvar za Dinamo.

    Jucer:

    Računali smo da bi ti igrači, ako su bili dobri u drugoj francuskoj ligi, Šahtaru i u japanskoj ligi, mogli i nama pomoći u situaciji kad nemamo puno vremena da slažemo novu momčad
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.