• mali M
    5.2k
    pročitati ponovo sa razumjevanjem. rekao sam pretpostavka i premisa. hočeš nam pojasniti što si mislio u pozitivno slavljeničkom stilu kad si rekao "kad je izborna procedura podešena tako da BBB lista bude vjerovatni pobjednik". Podešavanje izborne procedure da se dobi željeni pobjednik je ilegalno i time si želio reč da ...ti zapravo.... daješ podršku... BBBima.... (ovo zadnje shvati kao moje pokušaje da polako shvatim što si zapravo želio reč, a ja ne razumijem)
  • Derby
    271

    Pa članovi kluba (ne BBB) neće imati sve skupštinare, nego manje od 50%, tako da ti je teza promašena.
  • The Undertaker
    5.4k
    Sve skupštinare iz "navijačke" polovice Skupštine dobiti će jedna lista sa najviše osvojenih glasova, dakle (relativni) pobjednik nosi sve. Za očekivati je da će to biti lista od BBB jer će njihovo članstvo izaći na izbore i glasati disciplinirano za njihovu listu. Ostali glasovi će se vjerovatno raspršiti po ostalim listama a dio članova i neće izaći na izbore.
  • Nino Bule
    13.8k
    Jasno da znaju kad je izborna procedura podešena tako da BBB lista bude vjerovatni pobjednik.The Undertaker

    Pa sad si rekao da bi se gadno prevarili kako prosjecni navijac razmislja, zasto bi onda "bbb lista" bila pobjednik, ili ni ti sam ne vjerujes u ovo sta pises ?
  • Mali Zeus
    13.2k
    ↪Jurki Ne govorim o tome. Biraju se liste od kojih ona sa najviše glasova nosi sve zastupnikeThe Undertaker

    Je li to baš tako?
  • Nino Bule
    13.8k
    Je li to baš tako?Mali Zeus

    Je, procitajte prijedlog statuta prije rasprave
  • Mali Zeus
    13.2k
    Je, procitajte prijedlog statuta prije raspraveNino Bule

    Pročitao sam i prilično sam siguran da pobjednička lista ne 'nosi sve članove' skupštine.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ne nego ti ne razumiješ izborni proces. Moglo se, recimo, definirati da se broj "navijačkih" skupštinara određuje proporcionalno postotku osvojenih glasova svake liste. Ili da se glasuje za pojedinačne kandidate a ne liste. To bi onda dovelo da su skupštinari iz različitog navijačkog spektra i onemogućilo jedinstven nastup prema predsjedniku. Zato trenutno rješenje odgovara BBB. Jasno, neće im sve pasti u krilo već će i oni morati mobilizirati članstvo.
  • superhik
    11.1k
    Moglo se, recimo, definirati da se broj "navijačkih" skupštinara određuje proporcionalno postotku osvojenih glasova svake liste. Ili da se glasuje za pojedinačne kandidate a ne liste.The Undertaker

    Tebi očito ne smeta toliko izborni proces nego zato što već unaprijed znaš tko bi mogao odnijeti pobjedu po predloženom Statutu pa bi to spriječio u svakom slučaju
  • vjeko1701
    8.5k
    Netko tko proispituje tvoje stavove i poteze nije loša stvar, drži te poštenim, tjera te da razmisliš dal nešto radiš ispravno. Rasprava isto nije loša, omogućuje sagledavanje date situacije iz više kuteva.

    Ja osobno podržavam otkaze jer je u ovom trenutku u klubu situacija jako osjetljiva, i točne i lažne informacije cure van raznim huškačima u medijima. Posebno kad su u pitanju ljudi koji su pokazali da im je njihova strana bitnija od opstanka kluba. i da se drže stava ili po mom ili nikako.

    Dal to amnestira dugu polovicu? Ne, ali ta polovica je ona koja je pokazala volju za promjenama i nažalost jedini su put kojim se može promjeniti temelj kluba kako bi ovakve krize u budućnosti bile (gotovo) nemoguće.

    Dal je to moje mišljenje u potpunosti objektivno ili je obojeno i činjenicom da oni podržavaju osobu sa adresom u Međugorju. Vjerojatno je obojano, al ne znači da je krivo. Iskreno, isto bi mislio da u budućnosti neopterećenoj Mamićom netko drugi bude voljan radije srušiti klub nego priznati poraz.

    O ostalim stvarima o kojima se ovdje piše ću suditi kada do njih dođe. Status, izborni proces, struktura skupštine...sve kada vidim finalne verzije koje će se spremati stupiti na snagu.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ja to govorim kako jest, sviđalo se to nekome ili ne.
    Ja ću, ako do toga dođe, sigurno glasati za onu listu za koju mislim da je najbolja. Možda to bude i BBB lista. O tom potom.
  • Nino Bule
    13.8k
    e nego ti ne razumiješ izborni proces.The Undertaker

    Razumijem jako dobro izborni proces i vrlo sam eksplicitno napisao da zasto bi BBB odnjeli pobjedu među listama, ti se pravis glup a stranicu prije tvrdis kako bi se iznenadili koliko ljudi misli drugacije od nas, pa zasto se ne organiziraju, evo na primjer ti, i odnesete pobjedu na izborima, ili ipak sereš i znas da velika vecina navijaca razmislja u slicnom smjeru promjene vlasti u klubu.
  • Derby
    271
    Ne nego ti ne razumiješ izborni proces.The Undertaker

    Ti razumiješ? Uvjeravaš nas da će BBB dobiti sva mjesta u skupštini.

    I voliš naglasiti to BBB.

    Moglo se, recimo, definirati da se broj "navijačkih" skupštinara određuje proporcionalno postotku osvojenih glasova svake liste. Ili da se glasuje za pojedinačne kandidate a ne liste. To bi onda dovelo da su skupštinari iz različitog navijačkog spektra i onemogućilo jedinstven nastup prema predsjedniku .The Undertaker

    Moglo se. Ali s obzirom da članovi biraju manje od 50% skupštinara smatram ovo boljim rješenjem. Trenutno. Ako/kad će nekom naknadnom izmjenom statuta članovi birati sve skupštinare onda svakako smatram ovaj tvoj prijedlog gdje bi se proporcionalno osvojenim glasovima dobivalo mjesta.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Da ne ulazim uopće u temu zadnje održane Skupštine, a na temu Vlaka.

    Može li Vlak reći zašto i kojim uvjetima je Domagoj Vlak imao profesionalni ugovor s Dinamom.

    Koliko ja vidim, dečko je 96. godište i imao je profesionalni ugovor s Dinamom, bivao posudjivan u Sesvete, Dragovoljac i Trnje. Zadnji “nastup” mu je na klupi NK Maksimira 2019. Koliko ja pratim nogomet, a pratim i lokalni dečko je truba.

    Kako se zove to kad glavni skaut savjetuje potpisivanje profesionalnog ugovora kluba i svojeg sina koji ne može igrati u zadnjoj pripizdini zagrebačkog nogometa, a ima ugovor s klubom koji igra Ligu prvaka.

    Jel to razlog za jebeni otkaz?

    Jebena legenda.
  • mali M
    5.2k
    ma ja se nadam da će šutit kao i Bandić, jer bez obzira sad na našu tu raspravu, mislim da ni jedan ni drugi ne žele da ih se javno pitaju takve stvari. To je ujedno i odgovor svima koji propituju legalnost otkaza.. Može Dinamo jako brzo nać hrpu razloga za otkaz obojici, recimo samo da je ovo nedolažen je na skupštinu kap koja je prelila čašu..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.