• The Undertaker
    5.4k
    Dinamo je tvrtka i pretpostavljam da podliježe Zakonu o radu. Sa ovima kojima su istekli ugovori je sve jasno. Onima kojima nisu ili rade na neodređeno postoji procedura koja nije baš jednostavna a u slučaju spora obično su sudovi na strani zaposlenika. Najbolje bi bilo da je sporazumno ako je moguće. Dolazak na Skupštinu nije radna obaveza i ne može biti razlog raskida Ugovora o radu, barem koliko ja znam. Čak i da jest, postoji procedura.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Dinamo je tvrtkaThe Undertaker

    Tvrtka je naziv poduzeća, ime pod kojim društvo posluje.

    U tom smislu Dinamo kao pojam bio bi tvrtka, ali Dinamo je udruga, a ne trgovačko društvo.
  • kibic
    1.1k

    1. Krivi izraz "bratimit", trebao sam napisati "uzdati se u Možemo" da bi bilo jasnije.
    2. Apsolutno.
    3. Nisam nigdje niti naveo da bi trebao izbjeći.
    4. Nigdje se dotako teme stadiona i njegova financiranja nisam.
  • Mali dioničar
    15.3k
    "Član Izvršnog i Nadzornog odbora ne može biti član bilo koje političke stranke." Tu se naravno mora dodat: izuzev nekog iz Grada jer se to ne bu zaobišlokibic

    Dotaknuo si se suradnje s političkim strankama.

    Teško je nakon Tima Oreškovića očekivati nestranačkog premijera ili nestranačkog gradonačelnika Zagreba.
  • kibic
    1.1k

    Ponavljam, nisam stadion nigdje spomenuo. Da dotakao sam se političkih stranaka. Ponavljam, jer kada se već govori o Dinamu kao br. 1 interesu , onda bi bilo korisno imati stavku u statutu da član IO i NO ne može u nazad godinu dana biti član bilo koje političke stranke. To veze sa Oreškovićevim mandatom, bilo kojim premjerom i predsjednikom nema.
  • kibic
    1.1k
    Ono što bi vidio kao protuargument jest da je to politička diskriminacija, a to ne bi prošlo pred bilo kakvom inspekcijom.
  • Deleted User
    3
    ne znam jesam dobro shvatio ovaj post ali Tim Orešković je bio spaceshuttle u svakom smislu (osim znanja hrvatskog jezika) za svu djecu komunista i pokojeg živućeg koji nam vode zemlju zadnjih 20-30 godina . naprosto smo procvjetali s djecom uvaženih komunista, na svakom nivou . opet...možda sam krivo shvatio post. btw . netko je spomenuo plenkovića i pamet...nakon izjave da su naši dečki ošli u atenu radit kaznena djela no comment. što očekivati od drugih kad ti premijer tvoje zemlje takve bisere sipa.
  • Mali dioničar
    15.3k
    ..možda sam krivo shvatio post.andrija91


    Ne možda nego sigurno.

    Dakle na hrvatskom - u Statutu Dinama piše da je Dinamo neutralan po pitanju politike.

    Jedina koliko toliko neutralna nestranačka osoba u povijesti RH na ključnoj poziciji bio je Orešković. S time da je i on postavljen od HDZ-a i Mosta.

    Sasvim je u redu ne imati u organima upravljanja Kluba stranačke ljude (iako Dinamu to ne uspijeva), ali je apsolutno nemoguće da Dinamo ne suradjuje s političarima.

    A tu zagovaranje apsolutnog ignoriranja gradomačelnika koji je suvereno dobio izbore je nerazumno. Blago rečeno.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Ponavljam, nisam stadion nigdje spomenuo. Da dotakao sam se političkih stranaka.kibic

    Prvi upis na forumu Zona Dinamo i od 1986 tema koje smo otvorili ti se dotičeš političkih stranaka.

    Dobro si krenuo.
  • Deleted User
    3
    "Teško je nakon Tima Oreškovića očekivati nestranačkog premijera ili nestranačkog gradonačelnika Zagreba" .....na to sam se referirao. realno nebitno rekao sam što sam htio za oreškovića vs ostali premijeri. ali nemoj misliti da je to tako nemoguće, pogotovo na lokalnoj razini. trend nezavisnih lista i kandidata je zamjetan u RH i zašto ne bi i Zg zahvatio. posebno kad vidim koja tamo ekipa operira pa ja tu ne vidim baš neku pamet i političke face u niti jednoj stranci. no dobro.
  • Mali dioničar
    15.3k
    trend nezavisnih listaandrija91

    Nositelj nezavisne liste koji se kandidira na izborima nije političar? :gasp:
  • superhik
    11.1k
    Krenula je totalna histerija oko Naukovića i neke njegove podrške Možemo.

    Dok je još Bandić drmao Zagrebom i bio u odličnom odnosu sa Glavom, Nauković je kao osoba čiji je obiteljski posao apsolutno vezan uz Zagreb, stavio glavu na panj ne samo sebi nego i svojoj obitelji kako bi bio čelna osoba DTSM.

    Nedavno je Deda baš poentirao nešto u sličnom smjeru, nevezano za Naukovića, ali u baš tom smjeru:

    Koliko ljudi ovdje bi to napravilo?

    Da ne govorimo o onima čije domoljublje je žmirilo na izjave o Jugoslaviji, pjesmama Zvezde i Partizana i druženju sa ratnim zločincima Velikog Vođe.
    I on je krao, ali je i nama dao.
  • Deleted User
    3
    član političke stranke , o tom ste pričali. to nije isto što i političar koji je kao nezavisni kandidat grupe građana postao gradonačelnik. gle , ja sam ti samo za oreškovića htio reći jer me malo boli kad ga pljuju i kad vidim tko pljuje. ekipa koja u životu konkretan posao nije radila a vodi zemlju. reealno me i ne zanima ova tema jer to što netko nije političar ili je meni nije nikakvo jamstvo da je pošten i da neće zlorabiti položaj. živio
  • boem
    309
    Ja mislim da nije histerija, nego kontrolirana akcija iz Međugorja. Npr. sad se odjednom i na Zoni registriraju novi forumaši koje to "brine". Tako i po komentarima na portalima itd., isti botovi su samo promijenili priču.
  • superhik
    11.1k
    nego kontrolirana akcija iz Međugorjaboem

    Koja je plod njihove histerije :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.