• Armagedon13
    959
    Što se događa ako se ne izaberu IO i NO po naputku sport.inspekcije do zadanog roka.Tj ako ostane pat stanje
  • Ivdzo11
    4.2k
    Ako danas ne bude kvoruma i ne budu izabrani NO i IO.... nova skupstina se mora odrzati u roku 60 dana od presude sportske inspekcije....


    Takoder, koliko sam vidio izgleda da ce Barisic pokusati mimo statuta, odnosno bez kvoruma koji je naznacen u statutu (41).... po nekim svojim zakljucima izabrat svoj IO i NO sa otprilike 34-35 ruku
  • Papastrumf
    12.4k
    Takoder, koliko sam vidio izgleda da ce Barisic pokusati mimo statuta, odnosno bez kvoruma koji je naznacen u statutu (41)Ivdzo11

    Ovo je nešto što itekako može biti predmet rasprave. Neki skupštinari su dali ostavke, neki su izbačeni nalogom Sportske inspekcije, neki su umrili itd. S povjerenicima je trenutni broj skupštinara 72 maksimalno. Kako onda kvorum može biti 41? Što npr. da 35 skupštinara pogine u avionskoj nesreći na putu za neko gostovanje? Kako ikada skupiti onda kvorum?
  • Nino Bule
    13.8k
    Meni isto to tumacenje da je 41 kvorum bez obzira na okolnosti potpuni nonsense, pogotovo govorit da je naznaceno u statutu jer to sigurno nije
  • Patak
    2.9k
    A tko su predloženi članovi IO i NO? Ili je jasno da od kvoruma nema ništa pa se to nije ni dogovorilo, jer bi imena "procurila" nekako.
  • Ivdzo11
    4.2k
    Da znam, ali eto po tom statutu je 41... onda treba to u statutu promjeniti da nije obavezan taj broj... ovako nek Barisic nesto po svome nametne... ova druga struja ce jebati pozivajuci se Statutom i tuzakanjima inspekciji.... i onda opet problemi kakogod okrenes...


    Da je iole njima do Dinama vjerovao bih da ce prevladati danas razum medu skupstinarima... a ovako kad samo gledaju svoje dupe nista me nece iznenaditi
  • Jaro
    7.4k
    Meni isto to tumacenje da je 41 kvorum bez obzira na okolnosti potpuni nonsense, pogotovo govorit da je naznaceno u statutu jer to sigurno nijeNino Bule

    Jest. članak 32:
    Skupština odliučuje pravovaljano ako je nazočna natpolovična većina svih članova skupštine, a odluke donosi većinom glasova nazočnih članova ukoliko statutom nije drugačije utvrđeno

    e sad, kako pravno protumačiti jesu li oni što sudali ostavke ili su umrli i dalje članovi skupštine je pitanje za struku, tj ministartstvo koje će to siguran sam raspravljati u sljedećem razdoblju...
  • Sajla
    5.1k
    smrću valjda prestaje i članstvo u klubu i u skupštini, ne vidim kakva bi to pravna egzibicija bila po kojoj se i mrtvi broje kao članovi (doduše, pošto kod nas mrtvi izlaze i na parlamentarne, predsjedničke i ine izbore...)
    a tek oni koji su dali ostavku - kako oni mogu biti dio skupštine i ulaziti u ukupni broj potreban za kvorum/većinu? pa to tek nema nikakvog smisla. onda je valjda Sanader i dalje premijer?
    zdravi razum nam govori jedno, ali situacija je bolesna :(
  • Jaro
    7.4k
    ma gle - logika je jedno, pravo nesto sasvim drugo tako da ne bih ulazio u to... Znam da kad nije nesto specificno napisano, da onda ide na stranu onog s boljim odvjetnikom...
  • Nino Bule
    13.8k
    ali eto po tom statutu je 41... onda treba to u statutu promjeniti da nije obavezan taj broj..Ivdzo11

    Nigdje ovakvo nesto ne pise u statutu na ovaj nacin
  • Zambatine škude
    2.6k
    e sad, kako pravno protumačiti jesu li oni što sudali ostavke ili su umrli i dalje članovi skupštine je pitanje za struku, tj ministartstvo koje će to siguran sam raspravljati u sljedećem razdoblju...Jaro

    Nije to nikakvo pitanje za struku, nego za dijete od tri godine. To što je netko Barišića i debile kojima se okružio uvjerio da je mrtav čovjek skupštinar je priča koja se nekad treba ispričati sama za sebe.
  • Orc123
    8.1k
    Tu bi se trebala drzavs umijesati i da se proba rijesiti tih okova starog statuta.
  • Nino Bule
    13.8k
    Nista od toga, treba samo bit normalan i racunat da mrtvi, oni koju su dali ostavku i izbaceni nisu skupstinari, a onda nek gradski ured i sportska inspekcija rade izvide i kazu svoje
  • Jaro
    7.4k
    ona drzava cijim ministrima se nadje 2mil eura ma racunu a oni ne znaju od kud? Ili ona koka je servisirala Mamicai pomogla/omogucila da razvija energetski sektor sisjedne drzave? Ili ona cije je suce isti tajMamic kupovao cipelama i satovima?
  • Keyser Soze
    10.1k
    Medo kaže da su se pojavili neki ljudi koji su na prošloj skupštini bili za Zorića i da bi mogli imat kvorum.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.