• Jurki
    11.7k
    i kod dovođenja mladih perspektivnih igraca iz drugih sredina.. mozes mu odmah ponuditi minutazu u seniorskom nogometu.
    Odmah bi i dolazak u Dinamov sustav bio svima primamljiviji..
  • SAS1987
    14.7k
    mislis na BravoJurki

    Rogaška. Bravo ne vjerujem da zeli biti cisti feeder club. Al tko zna. Kad bi ja trebao birati odabrao bi Naftu Lendavu jer imajo top infrastrukturu koju je isfinancirao Orban :lol:
  • vjeko1701
    8.4k
    Bonus ako je u seniorskom, prvoligaškom a potencijalno i u borbi za europska natjecanja.
  • Jurki
    11.7k
    imajo top infrastrukturu koju je isfinancirao OrbanSAS1987

    Zgleda Orban ima fetiš na nogometnu infrastrukturu :rofl:
  • i more je plavo
    1.1k
    Evo, Celje je navodno u šampionskoj sezoni imalo proračun od 5M eura.vjeko1701

    Pa Celje je i ove godine odlicno, prvi su......odigrali dobre euro kvalifikacije......i zasto onda tamo nismo potrazili "pojacanje" za Dinamo.

    S takvim buđetom klub sigurno nema prevelike odštetne zahtjeve ni igraci apetite ?

    Jedno je gledati RBS i Liefering, oni tamo ne salju samo talentirane izlazne juniore....tamo su klinci koji su skupo placeni po svijetu, neki su imali vec seniorsku sezonu u svojoj zemlji i zasjali, a uklapaju se mentalitetom i karakteristikama onome sto RBS želi....tamo ih kratko pripreme i imaju hrabrosti gurnuti u izgrađeni sustav prve momcadi.

    RBS vec 10 godina igra na isti nacin.....visoki presing, brza tranzicija, puno trke... i trazi karakternu djecu koja mogu odgovoriti tim zahtjevima i puuno ih placa.

    Ima li Dinamo izgrađen sustav igre i trenere i igrace bira po tom sustavu ??
    Nema, jedan trener preferira tranzicijsku igru, drugi voli fantaziste koji vrte lijevo desno......uglavnom rijetko igramo brzo i okomito.

    Pa kako onda ustrojiti tu filijalu, po kom kriteriju ?
  • vjeko1701
    8.4k
    Celje ima možda 1-2 igrača ispod 21-22 sa relevantnom minutažom. Pa nije isto ako je netko dobar u SNL sa 19-20 ili 25-26.

    Znači mi nemamo sustav ni blizu RBSu pa onda ne vrijedi krenuti i probati doći barem do pola tako nečeg. Za početak ekipa igra na rezultat i ako je moguće zrcali naš sustav u HNL-u...s vremenom, ako uspostavimo puno stroži razvojni sustav i strategiju igre momčadi, može se ići u striktnije slaganje igre kroz cijeli razvojni sustav.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Ma za to sanarenje treba love i to puno love. Nije ni taj RBS izronio samo tako, bilo je tu jako puno transfera i iskusnih igraca dok se nije otvorio glavni projekt u Lepizigu.
    Nama ne trebaju nikakve drasticne promjene. Selekcija se mora prilagodit modernijim trendovima, a samim time i selekcija trenerskog kadra. Banovic je instant primjer zasad.
  • i more je plavo
    1.1k
    Salzburg je ove godine kupio Ratkova za 5 milja, za Šimića je navodno dao 4, citao sam da su ove ili prosle godine uzeli Živkovića iz Istre i dali 2-3 milje, a decko ima 16 godina.

    A mi bi dali milju i po mogucnosti dva igraca kojih bi se htjeli rjesiti pa "reskirati" sa Bukvićem.

    Drugi smo mi svijetovi, oni imaju lovu i sustav, a mi smo sretni kad nekaj ubodemo i kao takvi super funkcioniramo.
  • i more je plavo
    1.1k
    Banovic je instant primjer zasad.Efes Pilsen

    Slažem se. :up:
  • deda
    32.7k
    Dobro primjećeno dečki. Rekao bih da je Banović najbolji potez struke u ovom prijelaznom roku. :up:
  • vjeko1701
    8.4k
    Al najbolji mi je taj stav....oni imaju ovo ili ono, mi nemamo i kaj sad. A onda s druge strane prezimimo u Europi 2 puta u 53 godine i odjednom smo Ajax i Benfica. Nikad nismo bili iznad zadnjeg mjesta u grupi LP, ali je sve ispod LP sramota za nas.

    E pa nejde to jedno s drugim.

    Kaj se tiče ulaganja, ako jedno Celje ima proračun od 5M eura, onda bi neka teoretska filijala Dinama sa amortizacijom troškova (nabava sportske opreme, uredske opreme, troškovi priprema, trenerska struka...itd) vjerojatno mogla biti na razini Celja za nekih 3M godišnje.

    Ako uzmemo u obzir da u trenutnom sustavu ionako većinom plaćamo igrače koji su raspršeni po raznim posudbama, onda je nama već trošak 60-70% same momčadi ionako u trenutnom budžetu. Ovako oni jednostavno igraju zajedno u istom klubu.

    Dalje. Da, građenje takvog sustava generalno košta. Da, netko ko RBS ima iza sebe jaki konglomerat, ali mi svoj sustav moramo nadogrđivati sa ili bez službene filijale. Ok, teško moguće da ćemo ikad biti na razini tako nekog sustava...ali ne znači da ne možemo imati dugoročne planove po uzoru na isti, samo racionalizirane prema našim uvjetima i mogućnostima.
  • telekineza
    37
    Sada se malo ubacujem u raspravu oko ovih filijala, ali što nije došlo ili će doći novo pravilo da se maksimalno tri igrača mogu posuditi u isti klub? Jer ako je tako, a hoćeš imati filijalu onda se opet mora ići u komplikacije sa raskidanjem ugovora i potpisivanjem, a vjerujem da će se to kontrolirati jer im onda ta nova pravila o posuđivanju igrača nema smisla.
  • nemapredaje
    3.3k


    Mislim da je to pravilo samo za klubove iz iste lige.
  • telekineza
    37

    Išao sam provjeriti i ovako stoji u dokumentu:

    Situation:
    • Club X in France has four professional players who are under 21 and qualify as club-trained
    players. Club X thinks that it would be best for the development of these players if all of them
    went out on loan at the same time and to the same club.
    • Club Y in Spain agrees to take these four players on loan from 1 August 2022 to 30 July 2024.
    Question:
    • Club X states that there should be no problem since all four players are under 21 and are
    club-trained players. As such, it does not have to worry about the cap. Are there any potential
    issues?
    Answer:
    There are two issues.
    • Irrespective of age or club-trained status, a club may only have a maximum of three
    professionals loaned out to the same club at any given time during a season.
    • A loan agreement may be concluded for a minimum duration of the time between two
    registration periods and a maximum duration of one year.
  • vjeko1701
    8.4k
    Jasno da bi se išlo po proceduri raskida i potpisa sa novim klubom jer nova pravila vrijede i van matičnih liga.

    Tu vidim i moguću "caku" gdje piše "three professionals". Baš me zanima dal se to može zaobići na način da ti igrači imaju sa tobom stipendijske ugovore i tehnički nisu profesionalci te do koje godine ih možeš držati u tom statusu te da li mogu ići na posube van zemlje na takvim ugovorima.

    Sljedeće. Da li se neki klub u drugoj zemlji može službeno klasificirati kao druga momčad tvog kluba. Ako da, da li mu to onemogućuje da sudjeluje u UEFA natjecanjima iako nije u pitanju isto natjecanje (primjer, mi igramo LP a druga momčad KL)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions