• mali M
    5.2k
    okej ali to su iznimke. Ako doslovno svi igrači koji odu u jače klubove kažu da se tamo više i jače trenira, onda nemožemo pričati o genetici. Genetika će te napraviti da budeš brz kao Bale ili Mbape, ali poanta je da mi nemožemo držat tempo sa tim jačim momčadima..
  • Zagi
    7.7k
    A mislim iznimke...
    To su najbolji od najboljih. Svih 10 u finalu sprinta na OI su genetske zvijeri, ne samo Bolt.

    Kužim ja kaj ti pričaš i slažem se. Uvijek može bolje i kvalitetnije.
    Samo je pitanje masimuma.
    Jbt, kad smo se krenuli nadtrčavati onih 20-30 minuta s Milanom, rastočili su nas. Tu se baš vidjelo koliko nam je ta skupina igrača po pitanju fizike bolno limitirana.
  • mali M
    5.2k
    al vidiš tu se ne slažem. pa nemogu SVi biti genetski limitirani, a cijeli Milan genetski potrefljen.. to je nerealno... mi smo fizički limitirani bili (i jesmo) jel ne treniramo na način da podignemo izdržljivost.. izdržljivost se utrenirava, brzina ne...
  • Zagi
    7.7k
    Ne svi ali kao skupina igrača, momčad.
    Ivanušec ne zaostaje na tom polju, Miško i Perić da npr.
  • mali M
    5.2k
    ma i Ivanušecu je išla pjena na usta na takvom tempu.. nemojmo se lagati. jedino što se na ivanušecu vidi da se može dobro regenerirati pa nakon 20-ak minuta stajačice može zadnjih 20min opet potegnuti..
  • Zagi
    7.7k
    Pa no, to je to.
    Ako je Ivanušecu to gornji limit, gdje su onda ostali?
    Možeš se ti čuvati cijelu tekmu pa nećeš izgledati kao da ćeš riknuti u 35. minuti ali onda gubiš duele, tranzicija ti je spora i tak.
    Otprilike kako nama izgleda skoro svaka tekma na elitnom nivou.
  • mali M
    5.2k
    ja neznam dal se mi razumijemo.. ja govorim da nije stvar genetike što se mi umorimo.. Izdržljivost se utrenirava.. stalnim ponavljanjem određene vježbe kroz vrijeme i itenzitet izgradit ćeš izdržljivost u toj vježbi... Mogu postojati male razlike u pojedincima (što ti kažeš limit), ali nemože cijela momčad svaki put odumrijeti na terenu jer nemaju više snage. To nema apsolutno nikakve veze s genetikom nego lošim treningom! Nemora meni, neznam, Mišić sprintati cijelu tekmu, ali ako ima snage trčati cijelu tekmu onda će nakon nekog vremena izgledati kao da sprinta kad se protivnici umore.. to se događa Dinamu, ne zato što su protivnici ekstra brzi nego što trče cijelo vrijeme...
  • marcio amoroso
    36.6k
    Nemora meni, neznam, Mišić sprintati cijelu tekmu, ali ako ima snage trčati cijelu tekmu onda će nakon nekog vremena izgledati kao da sprinta kad se protivnici umore.. to se događa Dinamu, ne zato što su protivnici ekstra brzi nego što trče cijelo vrijeme...mali M

    Ovdje griješiš. Sjećam se podataka iz lige prvaka kada nam je trener bio Jurčić. Bili smo drugi u pretrčanim kilometrima, ali predzadnji ili zadnji u broju pretrčanih brzih kilometara. Trčkaranje bez intenziteta u ovom modernom nogometu ne donosi doslovno ništa.
  • Zagi
    7.7k
    Poznavajuči Zonu, naći će se netko tko će to objasniti kvalitetnije od mene.
    Puno je tu faktora i limitatora koji utječu na naše predstave u ligi prvaka i to kaj bi ti htio.
    -genetika
    -HNL podražaj u utakmicama
    -omjer razvojnih i regenerativnih treninga
    -znanje struke

    Tko zna još kaj ne...
  • runtothehills
    385
    Intenzitet se gradi i na jakim utakmica sa jacim protivnicima. Nitko me ne moze uvjeriti da igraci Dinama idu 90 minuta 100% protiv jednog Belupa, Rudeša, Istre i Gorice. Jednostavno u nasem prvenstvu je premalo utakmica gdje se taj intenzitet moze graditi, a na primjer jedan Milan u Serie A svaka dva tjedna mora ici i preko 100% da bi osvojio 3 boda (Juve, Inter, Roma, Lazio, Atalanta, Napoli, Fiorentina, …) i kao prosle godine ti dodje na Maksimir i posalje te u svlacionicu sa 4 gola.
    Nama sa jacim ekipama se jednostavno moraju poklopiti 2/3 faktora (i malo srece) da bi uopce bod osvojili i molit Boga da protivnici imaju izrazito los dan.
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Pa dobro, ne mozes ic bas ni na glavu svaku ako ti sezona pocinje ranije, a do kulminacije odigras 10ak utakmica vise od visestruko skupljeg suparnika. Ja bi rekao da nam bas taj HNL malo pomaze i kompenzira za rani start sezone.
  • runtothehills
    385
    nama je zbog toga vitalna rotacija pogotovo u tom razdoblju pretkola LP/superkupa i pogotovo kad zadnjih godina imas mogucnost na 5 promjena (to ti je pola ekipe). U tom slucaju “rezerve” ti moraju donositi koliko toliku sigurnost, a te iste “rezerve” moraju vec biti u kadru krajem sestog mjeseca a ne krpat se sa Sosom i Kulenovicem pocetkom devetog mjeseca kad je prakticki sve gotovo sto se Europe tice. To je vec drugi par rukava i uprava je tu 100% odgovorna.
  • mali M
    5.2k
    Trčkaranje bez intenziteta u ovom modernom nogometu ne donosi doslovno ništa.marcio amoroso

    nisam ja nigdje napisao trčkaranje bez intenziteta.. normalno da se govori o trčanju sa određenim jačim tempom. jasno mi je da cupkanje na mjestu nije jednako kao i trčanje po cijelom terenu određenim intenzitetom. opet tvrdim, slažem se da ima više faktora, ali izdržljivost u držanju odeđenog tempa se da istrenirati.. kako onda svi ti igrači koji odu van, odjednom dobe na toj izdržljivosti držanja bržeg tempa cijelu ili većinu utakmice...
    btw, ja tu ne raspravljam sa nekime od vas da se ne ulovimo u neki raskorak, nego općenito raspravljamo o Dinamovoj trci i čija je to odgovornost... svi su rekli jedan dio problema, samo eto, ja mislim da ipak večinski to bude na struci
  • Dudu9
    816
    Ma slaba liga zato i nemamo tolike trkacke sposobnosti, a ni igranje pod pritiskom, jer u našoj ligi zadnja linija ima milijun dodavanja bez pritiska i velikog umaranja, kad igraš protiv jakih momcadi i pritiska na zadnju liniju, onda je tu koncentracija, mirnoca pozicioniranje puno trke, boli i noge i glava toga nema u HNL zato i griješimo puno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.