• Majki2111
    3.1k

    Ovo je moja struka, baš me zanima bih li razumio ovaj fenomen kao lik koji je upravo izašao s faksa i bez radnog iskustva u ovom polju.
  • Majki2111
    3.1k
    Nastavno na ovo gore dobio sam neke odgovore al sve je to u sferama forumske špekulacije

    https://www.f1technical.net/forum/viewtopic.php?t=30908&start=645

    Ne znam puno o navedenim stvarima pa me malo neka sitna briga ulovila pa sam išao ćitat ovo:

    https://www.southampton.ac.uk/alumni-supporters/community/meet-our-alumni/1980s/adrian-newey.page

    On je znao kaj je htio od 6. godine, al je imao isto borbe na studiju ko svi mi. On se borio s matišom te se čak mislio ispisat s faksa. A pri diplomiranju se isto prijavljivo na sve živo i čak je razmišljo napustit ganjanje posla u trkačkoj industriji, al onda mu se posrećilo i dobio je posao tamo.

    Svi mi studoši smo očito u vrlo sličnim govnima netom nakon studija, al ak znaš kaj hoće bit će sve ok s vremenom i treba izazaivat sreću. Al treba i vremena da se stvari poslože, ne ide sve odmah. Bilo sumnja u sebe, sposobnosti, znanje...
  • NitkoBitan
    17.1k
    Svi mi studoši smo očito u vrlo sličnim govnima netom nakon studija, al ak znaš kaj hoće bit će sve ok s vremenomMajki2111

    Kaj brines... kaj nisi ti kemicar a oni su navodno trazeni i dobro placeni (deficitarni)? U najgorem slucaju izradujes i prodajes razne "pripravke" kucne izrade ili dajes instrukcije zgodnim studenticama :joke:
  • Majki2111
    3.1k
    Kemijski inženjer. Inženjer materijala. Trendovi zapošljavanja su negativni unazad koju godinu.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Ne znam ima li ovdje pratitelja, ali iza ponoći u 2:20 kreće nova sezona NFL-a

    Otvaraju Chiefsi i Lionsi.. huddle up!
  • mniokl
    279
    Naravno da ima pratitelja.Inače navijam za Chiefse tako da mi je odmah poslastica noćas.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Go Pats #beantown

    Ima nas
  • austrijanac
    4k
    Nista fudbal, samo bejzbol
  • miro
    4.4k
    Coltsi za mene
  • blackbully
    4.5k
    samo bejzbolaustrijanac

    Romantični Oriolesi i Kyle Gibson :hearts:
  • Fanboy
    2.6k


    Volio sam bejzbol uvijek radi "romantičnosti" kroz filmove, no zašto je došlo do pada od najpopularnijeg sporta u SAD-u, čak mislim da su šišali američki nogomet ili bili tu u dlaku sa njima, do toga da su postali 3 ili 4 sport sa tendencijom pada. Ako se dobro sjećam to je bio nacionalni sport još za vrijeme Civilnog rata 1860-ih,

    Sad sam pogledao broj gledatelja u finalima svjetske serije...Znači brojka se kretala oko 30 miliona u prosjeku skoro 20-ak godina od 1980-ih do ranih 2000-ih, pa čak neke serije do 50 miliona po tekmi. Što bi značilo da je skoro svaki 4 Amer u to vrijeme gledao finale jer je SAD imao oko 200 mil stanovnika.

    Danas su brojke oko 10-ak miliona u finalnoj seriji, a SAD ima preko 330 mil stanovnika...

    To je strašan pad, koji je uzrok ? Dosada gdje se nisu prilagodili vremenu, pročitao sam da je bio neki važan događaj 1994 godine koji je dosta toga poremetio...
  • blackbully
    4.5k


    Pad je došao jer su ljudi (pogotovo pred TV-om) počeli težiti dimaničnijem sportu poput košarke i američkog nogometa dok je baseball uvijek bio sport za malo stariju generaciju i uglavnom bijelce.

    Baseball nije imao "ono nešto" da privuče mlađu generaciju.

    Zato su ove sezone odlučili promijeniti pravila i učiniti ga malo atraktivnijim i zanimljivijim što se naravno old school fanovima nije svidjelo.

    Povećali su površinu baze tako da ju je lakše ukrasti što uglavnom dovodi do više runova. Uveli su pitch clock tako da pitcher ima određeno vrijeme za baciti lopticu... Tipa, David Price je imao pauzu od 50 sekundi između svakog bacanja, a imao ih je u prosjeku 100-njak. Uveli su da pitcher može maksimalno napraviti 3 puta pickoff na prvu bazu, inače si mogao dovijeka bacati.

    I pravila su urodila plodom. Prosjek runova je sa nekih 6.5 po utakmici skočio na skoro 9.5. Utakmice više ne traju po 4 sata nego do 2 i pol, maksimalno 3.

    Prosjek gledatelja na tribinama je buknuo. Dodgersi i Phila na svakoj domaćoj imaju po 40 000 ljudi. Red Soxi, Yankeese, Padresi su odmah iza sa cca 35 000.
  • jedan u nizu
    8.3k
    pročitao sam da je bio neki važan događaj 1994 godine koji je dosta toga poremetio...Fanboy

    nemam pojma o baseballu, niti me zanima. Ali cini mi se da je tada bio veliki strajk igraca pa je prvenstovo bilo otkazano.
    To je bila godina kada je Jordan pekinuo karijeru i poceo se baviti baseballom, pa je trebao uskociti zajedno sa ostalim B igracima, ali je odbio te nije htio sudjelovati u tome.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.