• scooniepenn
    3.3k
    Vidim tu se stalno vrti premisa o pogonu od cca. 60 milja Eura koji treba servisirati i “minusu” s kojim se ulazi u svaku sezonu. Ono sto meni nije jasno u ovom trenutku je na temelju cega mi i dalje govorimo o priblizno istom proracunu kad u stvarnosti u odnosu na prije godinu dana mi pod ugovorom vise nemamo ni one najskuplje, a bome ni gro igraca koji su zbirno “jeli” dosta sredstava. Sto se tice najskupljih tu vise nema redom: Orse, Ademija, Livija, Teophillea, Lauritsena, Sutala, izgledno Ivanuseca. Na to dodaj Jankovica, Tolica, Bockaja, Milica plus jos dosta igraca koji su se vukli po posudbama ili su izasli iz juniora, a s kojima su raskinuti ugovori. Na to dodaj sve one igrace poput Kulena koji su na posudbama gdje klubovi barem dio iznosa placaju. Igraci koje smo doveli su puno jeftiniji od onih koji su otisli tako da ja ne vidim ako su se rate pametno dogovorile kod svih ovih transfera kako mi nismo spustili proracun vec sada na najmanje 50 milja, ako ne i manje.
  • Jurki
    11.7k
    svi ti igraci s kojima se raskinuo ugovor, dobili su neku odstetu. Tak da su vjerojatno ukupni rashodi dosta visoki.
    Mozda smo ove godine zapravo na te raskide ugovora potrosili vise nego bi potrosili ovak da su nam jos na platnom spisku.
    Pravi efekt ovih raskida ugovora se bu zapravo videl sljedece sezone.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Barcelona duguje pola milijarde pa jos uvijek zivi. Nogomet nije bas egzaktna poslovna matematika kao prosjecna firma. Riskira se svakodnevno jer i ako kupis na papiru dobro moze se dogodit Bosko.
    Ako se zbog toga bojis potrosit i sve nade stavljas u potencijale potonit ces brzo.
  • Jaro
    7.3k
    Orsic, Ademi, KTC, Sutalo, Livakovic, Ivanusec, Bockaj, Tolic - ne vidim zasto bi oni dobili odstetu. Jankovic i Dilaver takodjer - ako je njima placeno da odu u Rijeku onda onome tko je tako odlucio treba dozivotno zabraniti pristup klubu...


    Ako kupujes samo potencijale za ciji fail ti nitko nece zamjeriti - ti potencijali ce odrastati u gubitnickom okruzenju, ispadat ce u pretkolima ili dobijati porcije u skupinama euronarjecanja ak slucajno udju...
  • Jurki
    11.7k
    te igrace koje si nabrojil nisu dobili odstetu.. vec hrpetina onih koji su otisli na free transferu.. potpisivali smo kamione juniora na dugogodisnje ugovore koji realno nisu ni za Rudes a kamoli za Dinamo. I tak svake godine.
  • mali M
    5.1k
    The rumor at time was that earthquake in 2010 messed up his head and he was never the same person after that. I don't know if he lost someone close to him or was present at time of earthquake in Chile but his career in Dinamk went downhill after that.Captain America

    He didnt lost anyone, he lost bunch load of money because he invested all his money in some sea resort hotels which were shattered in that earthquake. After that he lost it... Never same again..
  • Jaro
    7.3k
    da, al njihove odstete nisu velike ko ustede na placama nabrojanih.
    Ma bilo koji pokusaj spina da se nema love je idijotarija nakon prijelaznog roka s najvecim prihodima u povojesti.
  • Jurki
    11.7k
    Ma bilo koji pokusaj spina da se nema love je idijotarija nakon prijelaznog roka s najvecim prihodima u povojestiJaro

    Ma naravno da je spin. Love ima.
    Vec da su rashodi za te koji su dobili slobodne papire veliki. Pa znas i sam kakvi su se bezvezni dugogodisnji ugovori potpisivali.
    Zaradilo se puno, i mora se investirati u momcad. Uprava nam je ko rakova djeca.. svako tira na svoju stranu i kurci se da je glavni.
    Nema smisla da treba glasati dal ce se dopeljat xy igrac.
    Sportski sektor je trebal dobiti budget xy milijuna za pojacanja.
    I da se ne propitkuje dal se bu dopeljal Pero, Marko ili Janko.
    I kolko ce igraca sportski sektor uspjeti dopeljati i to je to.
    Za place se zna kolko kojem igracu mozes dati i to je to.
    Nema autonomije niti malo kaj se toga dijela tice.
    I sad ispada da za propale transfere je kriva jedna osoba, a za uspjesne je zasluzna druga osoba. Nigde veze.
  • mali M
    5.1k
    sve si rekel. Al mislim da je to neka novinarska patka jer ja nisam nikoga čuo da je rekao da novaca nema. Šimić je ono na početku rekao za štednju, ali svima nam je jasno da se to odnosi na razum, a ne škrtost... Mislim da si poentirao u ovome da Šimiću mora dat budžet i povjerenje, a ne da svaka šuša u backofficeu Dinama misli da njeno ime mora završiti u novinama. To je Mamić sindrom, neznam zašto se opće Perasica mora spominjati oko transfera...
  • Jaro
    7.3k
    perasica i ona 2 lakrdijasa u posjeti Osijeku. Kakve oni imaju veze sa sportom i nogometom da bi birali koga ce se dovest a koga ne...
    Al eto, i Stojke je morao zahvaliti gospodji predsjednici prvo...
  • gledatelj
    550
    pa kad ga je "majčinskim nagonom" dovela u rinamo. Zvuči nešto kao filmić u kojem se pojavljuju Lisa Ann i Jordi
  • Droljo
    8k
    Mierez mi je igrač kojeg ak već moram dovodit, ne bi dao više od 1-1,5Mvjeko1701

    Isto sam ja napisao prije 150 stranica. Još sam dodao njegove kvalitete (srčanost, borbenost, trka) i mane (loš prvi dodir, manjak tehnike itd.)
  • Jaro
    7.3k
    ak moram dovoditi Miereza znaci da su mi ambicije 1-2 pretkola KL.
  • nwankwo646
    342
    Mierez je bzvz igrač, ali opet, one sezone kad smo spašavali titulu on je bija najbolji igrač Osijeka. Očito je lud, prgav i srčan, a to je možda ono šta nam triba i više od igračkih kvaliteta.
  • Hrc-Vg
    346
    Petar Musa je navodno motiviran da ode jer je Benfica uzela nekog brazilca. Navodno je Bologna zaintersirana za nekih 7 milja. Ja bi ga odmah uzeo, on je taman igrač za Jakira.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions