• Svi na Sjever
    1.9k
    Muško si, imaš između 16 i 25 godina i ne zanima te ono baš nimalo sport. Okej, naravno da je to moguće i da ne mora nužno bit loše, ali u mojem okruženju je to jedan momak na nas 50. Čime se bave te generacije, što ih uopće zanima, u čemu pronalaze sreću, koje su im razonode?Juznjak

    Ovo se ja često pitam i ne mora bit do 25 godina, već od 16 do 55.

    Kod nas je općenito društvo ,ja volim reć "učmalo",kauč-fotelja,fotelja-kauč.

    Tika-taka boravak.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12k
    Vecini je nejasna ekipa iz Zagreba koja ne ide na tekme ali postoji tu i drugih nekih aspekata. Zagreb postaje progresivni ljevicarski grad pun sminkera, "pedera" , navijaca engleskih i spanjolskih klubova itd.

    Jednostavno u dobu interneta danas mozes biti sve, i sve vise deckiju / muskaraca se pronalazi u drugim stvarima. Zagreb nudi puno toga i postajemo sve vise zapadnjacki/liberalni grad te je to sve vise moderno.

    U ruralnijim/tradicionalnijim dijelovima Hrvatske ljudi se vise vezu na ono sto je "nase" nego ekipa iz glavnog grada.

    Dugorocno to je lose ne samo vezano za navijace / dinamovce vec opcenito za demografsku sliku prosjecnog muskarca glavnog grada. Muskarci postaju tetkice i kujice svojih "pametnih" modernih zena koje su popile svu pamet svijeta. A kada zagusti i kada/ako nam migranti i ini napune glavni grad, nece ga tko imati braniti.

    Povezanost i identitet sa domovinom opcenito se narusava, sve vise je parova/brakova sa psima umjesto djecom i sve to se nazalost najvise odrazava u glavnom gradu. Ostaje par nas "zatucanih" koji nikada necemo popusiti tu progresivnu zapadnu pricu, ali bojim se da izumiremo.

    Vidimo se na tekmi
  • rob ljubavi
    774


    Nažalost, svjedok sam jednom od takvih slucajeva. Frend navija za jedan spanjolski klub, ne propusta apsolutno nijednu utakmicu tog klubs na tvu( da se razumijemo, nikad nije krocio ni blizu spanjolske), ali zato uvijek koristi za taj klub rijeci poput MI SMO...

    Na Maksimiru je bio, pa valjda se moze nabrojat na prste jedne ruke u razdoblju od 10 godina i to kad je bio nagovaran.

    Inace, obozava nogomet i cijeli dan provodi uz to, prati transfere i taktike itd... igra fantasye...zanimljiv mu je i HNL, ali jednostavno ne zeli ic uzivo gledat broncane i srebrne reprezentativce i jedan od top europskih klubova...on smatra kako njegovo srce pripada spanjolskom klubu
  • DrawTube
    3k
    Rijeka vječni ljevičarski grad pa ih protiv Varaždina dođe 5000.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Ja sam daleko od purgera. Naprosto zivim u Zagrebu cijeli zivot i normalno/prirodno je da navijam za Dinamo, dapace ima tu i lokalpatriotska strana, Maksimir mi je blize od iti jednog drugog nogometnog kluba haha.

    Ljude koji razviju ljubav prema stranim klubovima smatram nezrelim ljudima. To je kao dijete koje zeli imat najbolju igracku. Kak to da u Hrvatskoj ljudi navijaju za Milan, Juventus i Inter a ne recimo za Parmu, Sassuolo i Monzu?

    A i ta "ljubav" prema tim klubovima je upitna. Oni prema tim svojim klubovima ne mogu razvit emociju kao prema klubu u vlastitom gradu/drzavi. Nemres se toliko povezat s klubom kog gledas prek ekrana i pratis samo preko drustvenih mreza, cista psihologija.
  • Benito
    598
    Jel netko misli da ćemo ih stisnut ili pričekat u bloku? Glupo pitanje ali samo da razbijem malo ovu temu koja se stalno vrti svakih par dana o posjeti...čisto da eto bezveze bude o tekmi pitanje
  • scooniepenn
    1.9k
    Gdje se moze vidjeti aktualno stanje s ulaznicama? Bas me zanima koliko smo blizu punom nam Maksimiru sutra. Ne pitam za sebe jer je kod mene uvijek godisnja i dolazak s mora makar i na jedan dan zbog utakmice neosporan. :cool:
  • scooniepenn
    1.9k

    Sto se tice taktike sutra ocekujem da im izadjemo agresivno te uz podrsku maksimirskog grotla vec do poluvremena pokazemo tko je tu bolja ekipa. Necemo sigurno ici grlom u jagode, ali s obzirom da je uzvrat u Grckoj nemamo mi sto cekati njih u bloku. Nadam se barem 2 razlike sutra jer bi tada oni morali u uzvratu ici na sve ili nista, a s obzirom na nasu tranziciju i iskustvo to bi im bio brz kraj svih nadanja.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12k
    lijepo vrijeme, turisti. Iznimka ne znaci pravilo. Treba uzeti uzorak polusezonu pa cemo vidjeti di su/smo
  • DrawTube
    3k
    Ne znam koliko je turista bilo u Rijeci 12.3.

    A evo im brojke s "malih tekmi" u 2 polusezone

    1. Polusezona 22/23 - prosječno 3842
    vs Gorica 4000
    vs Slaven 4087
    vs Varaždin 3721
    vs Šibenik 3371
    vs Lokomotiva 4118
    vs Istra 3755

    2. Polusezona 22/23 - prosječno 4655
    vs Gorica 4479
    vs Slaven 3000
    vs Varaždin 5114
    vs Šibenik 4437
    vs Lokomotiva 4248
    vs Istra 6657

    Rijeka da ima stadion kapaciteta Ala Osijek bi išla preko 100 000 svaku sezonu. Derbiji su često rasprodani. Ovisi sve kakva će nam posjeta biti u HNL, ali ne bi me čudilo ako nas Osijek prestigne, za Rijeku bi značilo da ih ima 5k svaku malu tekmu al to je malo teže
  • Gražvydas Mikulėnas
    12k
    Aha pricas za ozujak. Nije mi na kraj pameti :grin:
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    Nebi me čudilo da cigani i podmukli grči dodji noćas pravit njesra, znaju da je obezbedjenje ludilo i da će ih čuvati Ko da trump dolazi. Oni će dohvatiti nekog i ispast frajeri kao. Sutra i se treba na jebat keve i tretirati Ko nekad partizana. Po meni najnitnija tekma zadnjih 20 godina. Ispit svih nas. Samo da sve ispadne dobro, što na terenu tako i na tribinama i gradu
  • scooniepenn
    1.9k
    Ne znam je li netko gledao sluzbenu presicu i nastup Biscana. Stvarno mi nije jasna ta njegova neverbalna komunikacija i govor tijela, a i ono sto je govorio mi nema pretjeranog smisla. Umjesto da dodjes malo nasmijan, makar fejkao, s pozitivnim stavom, samouvjeren i najavis da svim silama idemo po pobjedu za uzvrat. S druge strane, on djeluje kao da su mu potonule sve ladje, dodatno nabija pritisak igracima najavom kako mu je ovo najteza utakmica koju je vodio u karijeri.
    Stvarno mu treba trening javnog nastupa jer ne znam koga se na ovaj nacin moze motivirati i istovremeno opustiti.
  • plavi67
    920
    Jedva čekam sutra tekmu i očekujem nikad glasniji sjever i davanje 130 posto na terenu i najmanje dvije razlike u njihovoj mreži !!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.