• Efes Pilsen
    6.9k
    nije atmosfera jer atmosferu cine i oni popunjavanjem stadiona. Boysi su doslovno konstanta i na njih se nadovezuju ovi tvoji kezualci i prosjecni gledatelji. Jedini razlog zasto atmosfera nije ista na Milanu, HNLu i proslavi naslova su oni sami.
    Idu na proslavu naslova i na Ligu prvaka zato sto je to IN, zato sto postoji potraznja, zato sto selfie sa Maksimira u tom trenutku vrijedi vise lajkova. Klub i marketing imaju zadatak vrlo jasan - dolazak na stadion mora bit IN.
    Ovdje se vodilo jako puno zanimljivih rasprava na tu temu, od prisutnosti kluba na drustvenim mrezama do znanstvenih radova kolege SASa.
  • Logistika
    1.1k
    "...Nacional također problematizira odgovornost hrvatske policije koja ni gotovo deset dana od ubojstva ne daje odgovore na ključno pitanje: jesu li utvrdili tko je organizator puta, tko je okupio 120 ljudi i poveo ih na put?
    “Ključno je pitanje zašto hrvatska policija nije aktivnije sudjelovala u sprečavanju eskalacije nasilja, nego peru ruke tvrdnjama da su oni na vrijeme grčkoj policiji poslali informacije o konvoju navijača koji idu put Atene..."
    Na kraju biti krivi BBB,HR MUP,Dinamo....kakve mi medije imamo. Dinamo ovdje da da podrsku nasima Timašević bi blokirao sve pregovore oko stadiona,Jelene Veljaća bi skidala Pišonju...Dorino Manzin bi se pojavio od nekud...Otvoreno imalo emisiju
  • Salva
    2.4k
    “Navijači su uvijek bili tu, ali ne mogu ja ići od kuće do kuće i tjerati ljude na stadion. Naravno da nam treba podrška, a oni su uvijek bili uz nas i bit će. Možda je i do godišnjih, ali ja vjerujem da će do utakmice stadion biti pun”

    Rile
  • jedan u nizu
    6.2k
    a sta mislis kako se stvara kultura odlaska na stadion?
    dodes jer je in, jer je kul, pocnes pratiti klub malo vise, dodes na jos koju tekmu i tako to ide.
    sigurno se to nece desiti ako se sere po njima jer su dosli na samo dvije tekme. upravo o tome ti i pricam.
  • Juznjak
    3k

    Godinama ti ljudi već dolaze jer je in i jer je kul, ali ne počinju pratit klub malo više i ne dolaze na još koju tekmu… Nisam za to da treba prigovarat išta ljudima na zapadu osim toga idu li i koliko često idu na utakmice.
  • jedan u nizu
    6.2k
    zato i govorim da ce se vracati cesce ako je atmosfera oko kluba dobra. A to sranje po njima sigurno ne pomaze tome. Animozitet izmedu sjevera i zapada je prevelik. Obicno navijaci se ne svrastavaju u isti kos sa bbb, jer nazalosz i dalje vlada uvrijezeno misljenje da su svi huligani. I opet, to se nece promijeniti ako sjever pljuje po njima. Konacno uzvracaju navijanje, stvari idu na bolje, samo nek se tako nastavi.

    a u zadnje 2 godine sam barem 10 puta cuo od obicnih ljudi pitanje: 'kaj te nije strah ici na sjver, pa tamo se tuku'. Mozda bi to razumio da imam 15 godina ili nesto, ali da to pitaju konja od 31 god i 120 kila onda mozes mislit kakva je percepcija obicnih ljudi o sjeveru i bbb.
  • BornaPŽ1986
    1k
    a masa mladih nikad nije ni pomislila doći na utakmicu i imidž cijelog sporta u Hrvatskoj je takav da se na nogomet gleda s nekakvim preziromSajla

    Masa mladih (i ja sam mlad ali mogu se osvrnut) je danas u velikom k****, meni kao navijaču koji nije iz ZG je nejasno kako takav grad ne može imati konstantu na stadionu sa makar 10.000 ljudi na svakoj utakmici. Ali kad spomeneš mlade onda je i meni lakše skužiti zašto je to tako, danas je velik broj generacija debilan, općenito kad vidiš ponašanje nekih sve ti je jasno.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Tema za dolazak na tekme je valjda medu najprožvakanijim na forumu, otkako postoji(znaci vec cca 5 godina i jače).

    Ako niste do sad shvatili da je ZG publika(kibici) toliko razmaženi ko koje kakva djeca kojem roditelji toleriraju prepuno, i da im je bolik... na visokom nivou gledajući mentalitet dolaska na utakmicu, kad Dinamo igra protiv jedne Istre,Gorice i sl.. na subotu i razlozi su uvije vrijemeN stadion, itd itd.. samo izgovori, a onda licemjerje i dvoličnost pa su onda ti pomenuti odjednom i "najveći navijači" na svijetu kad treba na srijedu ujutro sjest u avion i ić u London, Sevillu ili zaputit se u Milano, ili ako pomemuti dolaze u ZG pa taman nema veze da i sikire padaju taj dan.

    I ne samo Dinamovi navijači, općenito je to u svim gradovima HR. Rijeka, Osijek(i njima će ce se vratit njihov prosjek od 2k čim im euforija novog stadiona splasne) Pula, ajde Split drži solidni prosjek i evo rasprodani stadion protiv Belupa, al necemo se zavaravat, da ih ne pere euforija, ne bi ni oni rasprodali stadion protiv Belupa niti Rijeke, to je tako, mislim da je lopta i nogomet kao najvaznija sporedna stvar, Hrvatima, te dolazak na tekmu, negdje na posljednjim mjestima moralnih "obaveza".

    Jbg, takav smo narod, kad nas pere euforija npr. kao repka, pa Dinamove europske tekme, svi bi htjeli biti dio toga i te priče, al kad nema euforije kao npr. na HNL tekmama protiv bubam Istre i Gorice, e onda je bolje gledat tekmu iz kakvog kutka birtije, ili kuci iz fotelje, jer "nema šta zanimljivo" kod tekme protiv fenjeraša..

    Volio bi nadodat komentar samo na @marcio amoroso sa kojim se apsolutno slažem, a to je da, kad se pogleda koliko ljudi komentira i prati objave Dinama od instagrama, fb i koječega, rekao bi da imamo minium 20-ak tisuća svaku tekmu, kad zapravo priča i realno stanje je da smo neki prosječni BIH premierligaš..
  • NitkoBitan
    12.3k
    "U ukolici stadiona, kao i na samoj utakmici, u našim plavim kutijama skupljat će se donacije za pomoć našoj zatvorenoj braći..."

    :strong:
  • Sajla
    3.5k

    na krivoj smo temi za tu raspravu pa ovime završavam - danas nije normalno biti vani na otvorenom s društvom. klinac koji na školskom igra nogomet će prije otići na utakmicu nego onaj koji je cijeli dan na mobitelu i kojeg društvene mreže filaju s glupostima. možda se varam, ali mi se čini da se djeca u manjim sredinama još uvijek više druže uživo. a ovi u gradu su potpuno otuđeni, to su depresije, samoranjavanja, poremećaji raznih vrsta. kad sam ja bio klinac u školi su profesori u školi ponedeljkom znali reći "pusti ga, on je jučer bio vlakom u Splitu na utakmici, kasno je došao doma", a danas bi odmah bio stigmatiziran da doznaju tako nešto. društvo je ekstremno polarizirano, nogomet je u medijima predstavljen kao lopovluk i nasilje (osim što se hajduk prezentira kao nešto najdivnije ikad) i nema preko noći promjene na bolje. zato mi moramo na tome raditi odozdo, a klub odozgo.
    uglavnom, sorry svima na skretanju s teme, ako treba brišite ili prebacite, neću više o tome na ovoj temi.
  • Mihaljević
    8.2k
    Meni jedino nije jasno zašto su igrači AEKa došli kad su znali da su ovdje najebali?
  • Mrvica
    3.3k
    Samo znam da sam ženu odveo na prvu tekmu Dinama umjesto na zapad, došla je u srce sjevera. :rofl: Iskreno bila je malo skeptična kad smo putovali prema Zagrebu jer je mislila da će biti svašta, još je svakodnevno viđala opise "Dobrodošli u plavi pakao" ljudi su mu govorili da nisam normalan, trebao sam na zapad da malo upozna atmosferu i vidi sve oko sebe. Ali ne, rekao sam ideš odmah na sjever i vidit ćemo na kraju kakav će ti biti dojam, hoćeš li nastavit ići ili ti je to prva i zadnja tekma, potajno sam mislio da nema ništa od drugog puta. Kad zamisli čuda, svidilo joj se, i još me ispituje stalno kad idemo. Tako da je prikupila pristojan broj tekmi na sjeveru. Što joj se najviše svidilo je to koliko se drži do žena i djece da se nikome ništa ne dogodi. Znači ja sam uspio srušit predrasudu jednoj osobi. :rofl: Vjerovali ili ne, ne želi ići na drugu tribinu nikad, i kad idemo na gostovanja uvijek želi biti na našoj tribini gdje god i kad god. Nije ju zanimao nogomet, sve dok nisam upilao u mozak sa konstantnom pričom o Dinamu itd. i od tad prati sve samnom bio to odlazak na tekmu ili u najgorem slučaju ako ne mogu stići onda tv.
    Znam da ne možeš ići od vrata do vrata i tjerati nekoga da ide na utakmice, ali isto tako se možeš potrudit i dovest nekoga, il će ostat i nastavit ići ns tekme ili odustaje.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Nabijate ovu temu nepovezanim komentarima pa cu ponovit.

    Plave kutije ce biti i oko stadiona pa ce svatko tko ide na utakmicu imat priliku dat koji euro.

    U dobru i u zlu...
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Količina specijalaca koji čuvaju AEK-ove igrače koda su igraci zvezde/srbije
  • plavi67
    920
    od nedavno spadaju u taj rang
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.