• Draž
    1.3k

    Pogotovo sad kad su i Svetice katastarski čiste i u vlasništvu Grada. Najelegantnije rješenje je to kaj si napisal
  • marcio amoroso
    36.8k
    Da se ima volje moglo bi se napraviti šta se hoće.
    Ništa loše nebi bilo da se radi tribina po tribina kao sto se radilo na mnogim njemačkim stadionima. Hannover, Stuttgart itd.
    Mali funkcionalan stadion ne zahtjeva previše mjesta.
    Rušenje ne zahtjeva ni blizu toliko ulaganja koliko se spominje. Ako bude natječaj za rušenje treba se prijaviti i dokazati da to uopće nije bauk kakvim se smatra.
  • xavier
    12.1k


    Ne radi se o tome nego što se, poučeni događajima iz prošlosti, bojimo da u takvoj kombinaciji na kraju opet dobijemo samo jednu ili dvije nove tribine u kombinaciji s ovim postojećima.

    Iako ruku na srce, baš i nema puno prostora za napraviti neskladniji i ružniji stadion nego što je to sad.
  • Draž
    1.3k
    Trenutni stadion u Maksimiru je primjer gradnje "tribina po tribina" u Hrvatskoj i zato čim dalje od toga.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Lošije od ovog ne može svakako.
    Po meni bi svakako sjever mogao i ostati. Naravno da se spusti do terena i da se gornji sjever zatvori.
    Od njega bi krenuo.
    Zapad i istok srušiti a jug se ne mora ni rušiti.
    Može se jednostavno ispred njega napraviti nova tribina. Tunel iz kabina produžiti i eto ga.
  • xavier
    12.1k
    Lošije od ovog ne može svakako.
    Po meni bi svakako sjever mogao i ostati. Naravno da se spusti do terena i da se gornji sjever zatvori.
    Od njega bi krenuo.
    Zapad i istok srušiti a jug se ne mora ni rušiti.
    Može se jednostavno ispred njega napraviti nova tribina. Tunel iz kabina produžiti i eto ga.
    marcio amoroso

    Sjever nikako ne može ostati jer je puno, puno predugačak. U startu je rađen kao tribina stadiona puno većeg nego što će biti kapacitet "novog Maksimira". Znaš i sam kakvi su bili planovi u startu. Novi istok i zapad bi debelo ulazili u sam sjever. Kako god ga pokušao iskombinirati, dobit ćeš na kraju nakaradno ruglo gdje će se ta tribina nadvijati visoko iznad svih ostalih.

    Jednostavno nema nikakvog smislenog načina pokušati ovo "dovršiti" i ako se stvarno krene u tako nešto, onda znamo da je na djelu još jedno izvlačenje novca.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    slažem se da sjever ne može ostati jer bi samo bezveze komplicirao izgradnju novog stadiona, kao i dizajn istog
  • Infinity
    16.5k
    Sjever je skupa sa zgradama sa strane dugacak cak 190 metara dok je sama tribina dugacka 120 metara. Stadioni s kapacitetima preko 50.000 mjesta imaju tolike tribine.

    Sreca pa mi google stadion Rapida pokazuje kao gradiliste, tj. nema krova. 75 metara je duzina tribina iza gola sto znaci 45 metara krace od sjevera. Ukupna duziva s 'coskovima' je 148 metara sto je 42 metra krace od sjevera kad gledamo coskove ili u nasem slucaju zgrade/ulaze.

    Po meni se tu nema sta za iskoristiti, barem po pitanju stadiona. O poslovnim prostorima ispod tribine najradije ne bi.
  • Mali dioničar
    15.5k


    Još jednom ”pohvale” arhitektima ovog zdanja kad im osnovne postavke ovak rastaviš u komade za 5 minuta posla na netu.
  • Draž
    1.3k
    Sreca pa mi google stadion Rapida pokazuje kao gradiliste, tj. nema krova.Infinity

    Zar ti Google ne pokazuje snimku gotovog stadiona?
  • Infinity
    16.5k
    Ne. I to gledam online, a ne preko google eartha. I meni je cudno. Street view mi prikaze novi stadion s ulice, a unutar tribina je stari stadion.
  • xavier
    12.1k
    Ako nekom nije jasno o čemu pričamo, ovo je stadion u Maksimiru, a širina slike je ujedno širina sjevera:

    bpkzl5ory0e45oz6.png

    Kako iskoristiti tu tribinu kad je toliko šira od samog terena? Nikako...a još nismo ni došli do razlike u visini s obzirom da je "donji" sjever puno previše iznad današnje razine terena s obzirom da je po originalnom projektu to trebala biti srednja etaža.
  • Draž
    1.3k
    A svaka nam je tribina šira od samog terena. Doduše ne kao sjever.
  • Majki2111
    3.2k

    Ko zna Njemački? Možda ima kaj zanimljivo?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.