• BluePhone67
    4.1k
    g7pdgtsoeitihy2a.jpg
    c1huo45awi94sb2w.jpg
    3s3qiqr66d3hlz13.jpg
    8nsccati2vf8kd2n.jpg
    qsyc7u14pjglndi7.jpg
    8yznqh1n5dozbl3t.jpg
    u95tpwuymz8soedg.jpg
    v85bbf30vcrkpjff.jpg
    dktd1q2hzra8k7ag.jpg
    nkw9x48atwavjerd.jpg
    18p0m8r78wvo2atw.jpg
    cpncuiqa7b1tisj5.jpg

    Privatna kolekcija za tekst o stadionu.. tekst skinut sa Povijest Dinama
  • Hipo
    406
    Još ovaj put ću stavit ovdje kao primjer da se itekako može...
    moderatori neka premjeste ako je potrebno.

    Nove slike nove navijačke tribine Atalante u Bergamu.
    Srušena stara i na istom mjestu niče nova.
    Atalanta još neko vrijeme neće igrati u Bergamu.

    img]39268450-provaquesta-375898-e1566493187841.jpg
  • Stihl
    3k
    Ale ale ale a le a lo atalanta bergamo :lol:
  • Mali dioničar
    15.5k
    S obzirom na to da se nakon utakmice očekuje potezanje pitanja stadiona (valjda neovisno o ishodu), mogli bi ponoviti translataciju stadiona Rosenborga na prostor Svetica i trenutnog stadiona.

    Podsjetnik na prošlu sezonu;

    Anderlecht

    0s6vlpchsl4c7ya4.jpeg
    nw0gn5cgwgh237vp.jpeg
    ht06qejle3fzg9qu.jpeg
    07it7fux9yltgg5r.jpeg
    ks7a8ivcmnmfxupi.jpeg


    Young boys

    pvqkdyeyts85cy0y.jpeg
    z82tps6qok63x28t.jpeg


    Rosenborgov stadion je, koliko sam čitao, privatno financiran. Do stadiona je visoka poslovna zgrada, uz stadion podzemna garaža, a od sadržaja koji bi trebali raditi svakodnevno je fitness, Domino’s pizza, Rosenborgov dućan (koji btw jučer nije radio!).

    Ovako iz ove perspektive i lokacije Dinamovog stadiona u odnosu na Rosenborgov, meni ovako subjektivnom čini se da prostor Svetica/Maksimira ima nemjerljivo bolju poziciju i veći potencijal imajući u vidu i veličinu grada i blizinu parka i škole, fakulteta, tramvajskih linija, vlaka. Tko veli da Maksimir ne odgovara zbog lokacije vezano za transport gostujućih navijača, neka mu case study bude gostovanje Ferencvarosa.

    Rosenborg izvana.

    dqs2yybfr5hdd4kv.jpeg
  • SAS1987
    14.8k
    Bilo bi zanimljive napraviti projekciju sa stadionom Rapida. 95% sam siguran da ce novi Maksimir biti takav.
  • xavier
    12.1k
    95% sam siguran da ce novi Maksimir biti takav.SAS1987

    Ja sam 100% siguran da bi svi mi ovdje željeli da bude takav, ali bojim se da to ne znači da će takav i biti. S tim da vidim kako si ti veliki optimist po tom pitanju i misliš da "samo što se nije krenulo", ali mene je vrijeme na žalost naučilo da ne vjerujem u to dok ne vidim da montiraju stolice na tom novom stadionu.
  • SAS1987
    14.8k
    pesimistično pratim pricu oko stadiona več 15+ godina a sada imamo razlog za optimizam - Uefa će nam zabraniti igranje na stadionu jer je opasan. U klubu to dobro znaju i zato napokon forsiraju pricu oko stadiona. Samo zato sam optimist.

    Ako se stadion stvarno ne pocinje graditi i kada Uefa suspendira Maksimir onda će to imati jake financijske i rezultatsko posledice na klub.
  • The Undertaker
    5.5k
    https://www.businessinsider.com/milwaukee-bucks-new-arena-pressure-improve-2017-12

    Zgodan detalj kako se i u Americi infrastruktura za privatnu tvrtku/klub financira dijelom javnim novcem.
  • deda
    32.8k
    Ne vidim razlog zašto stadion ne bi bio u vlasništvu po 25% grada, kluba, države i nekog investitora. Ili već u bilo kojem drugom razmjeru.
  • xavier
    12.1k


    To nije nikakva iznimka. U SAD-u su sve momčadi privatne, a dvorane/stadioni su pravilu gradski. Momčadi često traže nove dvorane ili skupa renoviranja te prijete preseljenjem u druge gradove ako im se zahtjevi ne ispune. No mi smo u Europi, a ne u SAD-u pa ne vidim kakve to veze ima s Maksimirom.

    Ako već povlačimo paralele s SAD-om, tamo su sve sportske financije javne (iako se radi o privatnim momčadima) i zna se do u cent iznos svakog ugovora. Isto tako, neću ni govoriti da nikom ne padne na pamet ne platiti porez jer to (karikiram naravno) gore nego ubiti nekog.
  • The Undertaker
    5.5k

    Ma jasno. Maksimir je praktično širi centar zgrada. Dobrim planom stadion može biti čak i profitabilan. Ako ništa, možeš smjestiti gradske/ državne službe koje su sada u najmu u raznim poslovnim zgradama. Oni ionako ne rade kad se igraju utakmice.
  • Infinity
    16.5k
    Mislio sam napraviti projekciju stadiona Rapida, jer sam ja radio gore ove s YB i Anderlechtom, ali google kasni, pa vidim samo gradiliste, nema stadiona :rofl:

    Ipak, vide se obrisi i mogu reci da je po mjerenju tu negdje izmedju stadiona Anderlechta i stadiona YB, tj. veci od prvog i manji od drugog. Rosenborgov je isto tu negdje.

    Al ne znam zasto se uopce opterecujemo tim velicinama stadiona kad Maksimir zauzima vise prostora nego Anfield, a toliki sigurno necemo trebati i necemo imati. Iz gore prilozenih slika se moze vidjeti da na Maksimir stane stadion od 20tak tisuca mjesta cak i u slucaju da ne srusimo postojece tribine. Nema bas prostora za Wembley, al na poziciji trenutnog stadiona, kao i na poziciji Svetica se moze napraviti jako dobar i velik stadion.

    Po meni je jedina mana cijelog kompleksa to sto je bazen u sredini, a ne negdje u cosku. Da nema tog bazena mogli bi izmisljati sta hocemo, mada bi se i sa njim ti mogla ugurati minhenska Allianz Arena ili neki slican stadion.
  • Draž
    1.3k
    Drago mi je da ja nisam jedino dijete u tijelu odraslog čovjeka koji se voli igrati sa projekcijama :blush: i maštati.
    Evo Rapidov stadion na Sveticama uz bazen
    iuu6qixqsarqea8g.png
  • xavier
    12.1k


    Kako smo davno pokazali, stadioni veći nego što trebaju Dinamu, bez problema stanu na Svetice.

    Nadajmo se da će, jednom kad se napokon bude radilo, biti dovoljno pameti i napraviti ovdje novi stadion iz temelja. Klub za to vrijeme uredno može igrati na starom stadionu i samo preseliti par stotina metara zapadno kad novi bude gotov. To je toliko elegantnije rješenje od rušenja i izgradnje na istom mjestu ili nekakvih "dio po dio" izgradnji, da nema uopće potrebe objašnjavati.
  • SAS1987
    14.8k
    To je toliko elegantnije rješenje od rušenja i izgradnje na istom mjestu ili nekakvih "dio po dio" izgradnji, da nema uopće potrebe objašnjavatixavier

    Ja se najviše bojim te "dio po dio" gradnje. Trajala bi puno duze, pri takvoj gradnji nikad ne znaš kada će stati itd. Btw, stadion Rapida je kostao 53 000 000€. U cijeni je i rušenje starog stadiona.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.