• vjeko1701
    8k
    Ako izračunaju da im garantirana TV prava, matchday revenue i sve ostalo donosi više profita za više klubova od povremenog direktnog plasmana jednog njihovog klub u LP. Petoplasirana liga ima tri garantirana kluba u grupi LP i jednog u Q3 uz pobjednika kupa i petoplasiranog garantirano u skupini EL.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    to je u teoriji.. Brugge ima rasprodan stadion i u BE ligi, tko bi to jos pokazao dodatan interes za takvu ligu da se podignu TV prava? Ti bi gledao Brugge - Ajax, ali ne bi Brugge - Anderlecht ili PSV - Feyenoord?
    Meni ta liga nema smisla.. kao ni regionalna nasa. Razvijaj svoje i imas europska natjecanja za sirenje proracuna i utjecaja.
  • vjeko1701
    8k
    U njihovom slučaju kužim više nego u nekim našim lokalnim kombinacijama. Dao si ok primjere, al ta lige bi imala i Brugge - Anderlecht/PSV - Feyenoord i Brugge - Ajax.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    imala bi, ali opet je pitanje tu i kriterija. Evo recimo Anderlecht je zadnjih godina odron, ali na ime su atraktivni. Imas sad taj Royal Union Saint Gilloise koji je uskrsnuo i igra cak i europska natjecanja ok. Antwerpen, Genk, Gent.. Nizozemce da ne spominjem + tradicija.. kuzim da se gleda na okrupnjivanje trzista, ali meni to u praksi ne funkcionira.
  • CastAway1986
    1.4k
    Dali je netko od vas gledao Krdžalica vidim da je lani igrao redovno za prvaka Slovenije a ovdje ga se gotovo ne spominje, zašto ga se ne posudi ako neće dobiti šansu pogotovo sad kad dolazi Titraoui!?
  • marcio amoroso
    36.4k

    Prijelazni rok traje još mjesec dana. Ima puno vremena za sve kombinacije.
  • Infinity
    16.4k
    Ljudi koji gledaju PSV - Feyenoord i Club Brugge - Anderlecht, a ne gledaju Zwolle - Willem i Mechelen - Leuven, pa ni PSV - Zwolle ili Club Brugge - Leuven su potencijalni gledatelji PSV - Club Brugge i Anderlecht - Feyenoord. Tu je razlika i to je ono sto bi ta zajednicka liga mogla dobiti.

    Ja pratim EPL, ne gledam Fulham - Brentford, pa ni Liverpool - Brentford, ali bi u nekom paralelnom svemiru gledao Liverpool - Bayern ili Liverpool - Dortmund u nekoj Anglo-Germanskoj ligi.

    Sad je samo pitanje koliko su navijaci za ili protiv. Ja sam misljenja da bi se s vremenom jos liga moglo ujediniti, jer im vece trziste garantuje vece prihode. Sutra ce taj neki Anderlecht biti sedmi u toj ligi, ali ce imati jacu ekipu i zaradjivati vise nego dok su igrali Europu za Belgiju. Neki Cardiff ili Swansea nece igrati ligu Walesa, jer i u nizim ligama u Engleskoj igraju i gledaju bolji nogomet, a o prihodima da ne pricamo. Malo nerealna usporedba, jer nije tolika razlika, ali je opet primjer.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Za Cardiff i Swansea ima smisla jer iz nicega dolaze u najbolju ligu svijeta. Za BE i NL nije bas takav primjer. Al dobro, svako ima svoje misljenje. Ja nisam uvjeren da bi imali znatno vecu gledanost niti tu postoji rivaliteta koje bi napravilo pricu, mozda se razvije, a mozda i ne. Prihodi kluba valjda nisu jedina stavka, sta ti vrijedi vise love i bolja ako si kompetitivno isti ili nize rangiran? Iako kazem, to povecanje prihoda je na dugackom stapu.
  • vjeko1701
    8k
    Pa prema projekcijama te lige, predviđeno je otprilike 400M eura od marketinga i tv prava. Podjeljeno na 18 klubova (10 NL + 8 BEL) to je 22M eura godišnje svakom klubu samo od toga. Nek im svima matchday revenue i sponzorski dealovi ostanu isti (a vjerojatno bi barem malo išli gore), najsiromašniji klub te lige bi imao 35-40M garantiran budžet bez prodaja igrača.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Wau, 400 mil. eura :scream: neko se zaigrao..
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Pozdrav forumašima,. Evo kujtima hladne glave. Isprike svima nakon tarabe, koga god moj komentar uvrijedio. Ispalio je da vrijeđam igrača koji po mom mišljenju nije vrijedan dinamovog svetog dresa. A naravno on nije kriv nego oni koji su ga doveli. A vjerojatno da voli dinamo isto kao mi. Koraci sa moje strane, neće se ponoviti. Jedno je subjektivnom mišljenje kvalitete igrača, a drugo vrijeđanje. Malo me ponijelo
  • Lynx17
    4.1k
    Pozdrav forumašima,. Evo kujtima hladne glave. Isprike svima nakon tarabe, koga god moj komentar uvrijedio. Ispalio je da vrijeđam igrača koji po mom mišljenju nije vrijedan dinamovog svetog dresa. A naravno on nije kriv nego oni koji su ga doveli. A vjerojatno da voli dinamo isto kao mi. Koraci sa moje strane, neće se ponoviti. Jedno je subjektivnom mišljenje kvalitete igrača, a drugo vrijeđanje. Malo me ponijeloKujtim Shalla


    200.gif


    Ma salim se...


    forgive-sherlock.gif
  • vjeko1701
    8k
    A mogu vidjeti tako nešto kada bi to bila elitna liga na području u kojem ukupno živi 30M ljudi (za razliku od trenutno jedna 18M, druga 12M). Kažem, ne znači da bi sve bilo bolje i da im to uopće treba...al je bilo zanimljivo čitati o tome unazad par godina. Mislim da je korona to sve zasjekla a danas je pitanje dal to uopće više žele. Nama bi bilo ok jer bi bila jedna liga manje iznad nas u UEFA poretku xD
  • PlavacZRima
    289
    Nama očito treba još 1 ljevi bek, Bočkaja se pustilo, na Perkovića se očito ne računa ,Bogdan nemre igrat 2 tekme tjedno a nema smisla da ljubo prek tjedna igra u vezi a za vikend na beku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions